Ustalar yardım

Vuslad

Moderatör
Moderatör
@matador2 kardeşim bunu arşivleyecem lakin seni buraya yönlendiren neydi? onuda ayrıntılı paylaşırsan bide yılan kamerası ile aldığın çekimle beraber paylaş ki haa bak böyle istisnai durumlarda oluyormuş böyle işlerde diyeyim
1, 2 kare resim atıp süreci hiç anlatmadan sonucu bağlamadan arşivleyin demek benim şahsi görüşüm olmamış. Şöyle bir geniş geriden atki bende bundan sonra nasıl? kayaları delmem gerektiğini öğreniyim.

Son düzenleme:

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
ne guzel ifade etmissiniz tecrube ve bilgisi yoksa konusmamali bosa emek ve zaman kaybettirmemeli bende ondan bahsediyorum kitapsal terimler yok suyun aktigi yon yok baktigi yon yok cap yok oymain derinli bu bilgidir ama tecrube boyle degildir baktim birkac konuya yapilan yorumlara tecrube icermeyen hatta alaka icermeyen kisisel goru sadece..
Eyvallah bu hususta yeri geliyor bende eleştiriyorum. Sizinle aynı fikirdeyim. Cümleleriniz genlele yazılmış gibi geldiydi. Tekrar okuyunca öyle olmadığını farkettim...

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Yalnız şunu da belirtmek isterim ki arsivlenmeye değicek bir durum yok. Siz gördüğünüzü idda ediyorsunuz, bizim gördüğümüz birşey yok. Oranın açılmış halı de mevcut değil.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Kaya içi mezar bilgi verirmisiniz?
Merhabalar, hoş geldiniz. Çok fazla incele yemedim kusura bakmayın, tatsız bir durum var başımda; gördüğüm kadarı ile :
Bu kaya kaya mezar olacakmış ama yarım kalmış, vazgeçilmiş bir kaya mezarı diyelim. Bir usta söz etmiş, güzel yakalamış, niş mi yapılacakmış? Demiş..Doğru, yarım kalmış.
Siz de tezinizde haklıydınız. Ama işte, sahanın pratiğe uymadığı çok güzel bir örnek. Israrla saha tecrübesine değindiğiniz halde hatta ve hatta görüntü de aldığınız halde neden pratiğe takılıp kayanın ısrarla mezar olduğunu iddaa etmenizi de anlamış değilim.
Aldığınız görüntüdeki kaya içi boşluk alan da o yüzden boşluk.. Mezar olacakmış ama vazgeçilmiş.
Fakat orada 2. Bir mezar olabilme ihtimali çok yüksek, kayanın doğu yönünü görebilirsek sevinirim.
Selametle.. Kolay gelsin.