Ustalar s.a. giriş ne taraftadir?

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Abi kaybedilecek şey ararken de çıkarttıktan sonra da mevcud. Ama hepimiz insanız, umursamıyor da olabiliriz belki. Olay sonuca kavuştuktan sonra sonucu açıklama gereği duymuyor da olabiliriz.
Yanlış anlaşılmasın, suçlu her zaman suç mahaline dönermiş. Yani sonuca ulaşan kişiler elbet siteyi ve konusunu ziyaret etmiştir ama ara da kaybedilmesi göze alınamaycak kazanımlar varsa sessizliği seçmek zorunda kalıyorlardır haklı olarak ama kinayeli olarakta olsa bir sinyal çaksalar o bile yeter☺

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Yanlış anlaşılmasın, suçlu her zaman suç mahaline dönermiş. Yani sonuca ulaşan kişiler elbet siteyi ve konusunu ziyaret etmiştir ama ara da kaybedilmesi göze alınamaycak kazanımlar varsa sessizliği seçmek zorunda kalıyorlardır haklı olarak ama kinayeli olarakta olsa bir sinyal çaksalar o bile yeter☺
😉 yapsa yeter!! Hayırlı olsun der ilerleriz abi.

İş güç

Aktif Üye
Ustalar kusura bakmayin dönüş yapamadim kapak olduğu görünen kayayi acamadim bi türlü ve nasıl girecegimizi bulamadim hala

İş güç

Aktif Üye
Son yukledigim videoya bakip degerlendirirseniz teşekkür ediyorum

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Son yukledigim videoya bakip degerlendirirseniz teşekkür ediyorum
Gardaşım bazı teknikler var ben enaz tehlikelilerini sıralayım. Çıkarılacak kayanın etrafını tamamen genişleterek açın ve kayayı çıkarmaya engel kalmasın olduğunca, kayayı kayış halatlarla bağlayacak durum yoksa kayaya hiltiyle delikler açın ve arkası kancalı kazıklar çakın ve halatı kazıklardan geçirip caraskal veya trifor ile çekmeye çalışın. Kaya çok büyükse, satılan fitil şeklinde hazır kaya kırıcı kartuşlar var onlardan yeterince alın ve yine kayaya açacağınız sıralı deliklere yerleştirerek nerden kırmak istiyorsanız ona göre tedbirli şekilde işleminizi yapın. El yapımı şeylerden uzak durun kesinlikle. Kafana yatmayan yerler varsa sorabilirsin.

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
Taş kesim izleri rastgele

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Gardaşım bazı teknikler var ben enaz tehlikelilerini sıralayım. Çıkarılacak kayanın etrafını tamamen genişleterek açın ve kayayı çıkarmaya engel kalmasın olduğunca, kayayı kayış halatlarla bağlayacak durum yoksa kayaya hiltiyle delikler açın ve arkası kancalı kazıklar çakın ve halatı kazıklardan geçirip caraskal veya trifor ile çekmeye çalışın. Kaya çok büyükse, satılan fitil şeklinde hazır kaya kırıcı kartuşlar var onlardan yeterince alın ve yine kayaya açacağınız sıralı deliklere yerleştirerek nerden kırmak istiyorsanız ona göre tedbirli şekilde işleminizi yapın. El yapımı şeylerden uzak durun kesinlikle. Kafana yatmayan yerler varsa sorabilirsin.
Abi akfil tavsiye etmişsin, güzel de sonuç verir ama kaçlık akfil alacak onu da söyle de sakatlık çıkmasın. Kullanmasını bilmiyor da olabilir, ona göre tarif edelim konu sahibi bilmiyorsa😉 @İş güç

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Nerden temin edebilirim haklisin bilmiyorum kullanmasini
Bu malzeme dedektör mağazaları ve sondaj malzemeleri satan yerlerden bulabilirsin. Çeşitli boyutlarda olanları vardır. ŞAHISLAR DA VAR BUNLARI SATAN AMA ONLARA BULAŞMA.
Kullanılacak yere, kartuş genişliği kadar delik açıp içerisine koyulur. Fitilini uzun tutarsan sağlıklı olur. Açacak olduğun deliği de düz değil 15-20 derecelik açı ile meyilli aç. Deliğe sıkı sıkıya oturması gerek boşluk kalmayacak. Kullanım videoları youtubeda çokça mevcud, izle daha iyi olur. Basınç ile kayayı içten patlatma yolu ile parçaladığından çok sessizdir.

⛔FAKAT MUHAKKAK GÜVENLİK⛔
⛔ÖNLEMİNİ AL⛔

⛔FİTİLİNİ UZUN TUT⛔

⛔KATİYEN AÇTIĞIN DELİKLERE⛔
⛔YAKLAŞMA⛔

⛔TEK BAŞINA ÇALIŞMA⛔
⛔EN AZ 1 KİŞİ⛔
⛔OLSUN YANINDA⛔

Son düzenleme: