Ustalar Ne Olduğunu Çözemedim

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Ustam 1,40 metre hilti ile yanlara girerek açmaya çalıştım ama olmadı yani çok değişik başka bir önerin varmı ustam.
Ateş yakabilirsin o kayanın üzerinde. Bu sayede genleşen kayayı rahatça delebilirsin.
Ufak da olsa bir delik açabilseydin kraking kullan derdim ama hiç delinmiyor sanıyorum.
Üzerine bir çamaşır suyu veya porçöz dök bakalım komple her tarafı köpürecek mi? Eğer köpürürse horasan kaplıdır tamamen.
⛔DİKKATİMİ ÇEKTİ‼KAPALI MEKANLARDA NE YAPIYORUUZZ??HİLTİ, JENERATÖR VB. CİHAZLARI MÜMKÜN OLDUĞUNCA KULLANMIYORUZ‼
ŞAYET ELZEMSE ÇOK CİDDİ ÖNLEM ALIYORUZ DIŞARI ATTIĞI GAZLAR İÇİN‼⛔
❌ÖNCE CAN USTA...CANAN SONRA❌

Walter White

Member
Ateş yakabilirsin o kayanın üzerinde. Bu sayede genleşen kayayı rahatça delebilirsin.
Ufak da olsa bir delik açabilseydin kraking kullan derdim ama hiç delinmiyor sanıyorum.
Üzerine bir çamaşır suyu veya porçöz dök bakalım komple her tarafı köpürecek mi? Eğer köpürürse horasan kaplıdır tamamen.
⛔DİKKATİMİ ÇEKTİ‼KAPALI MEKANLARDA NE YAPIYORUUZZ??HİLTİ, JENERATÖR VB. CİHAZLARI MÜMKÜN OLDUĞUNCA KULLANMIYORUZ‼
ŞAYET ELZEMSE ÇOK CİDDİ ÖNLEM ALIYORUZ DIŞARI ATTIĞI GAZLAR İÇİN‼⛔
❌ÖNCE CAN USTA...CANAN SONRA❌
Ustam dediğini yaptım çamaşır suyu döktüm hiç tepkime olmadı.

Ekli dosyalar

• 169.6 KB Görüntüleme: 68

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Ustam dediğini yaptım çamaşır suyu döktüm hiç tepkime olmadı.
O halde kırmanın yolları aranacak usta. Neticede orası kırılacak. Bu kısma gelene kadar hiç gözüne çarpan bir şey olmadı değil mi? Demir çubuk vs. çıkmadı mı hiç?

Walter White

Member
O halde kırmanın yolları aranacak usta. Neticede orası kırılacak. Bu kısma gelene kadar hiç gözüne çarpan bir şey olmadı değil mi? Demir çubuk vs. çıkmadı mı hiç?
Ustam tek çıkan şey bu küçük bir demir parçası ve bu kazdığım yerde şu işaretin 1 adım önünde.

Ekli dosyalar

• 1.5 MB Görüntüleme: 87
  • 7.4 MB Görüntüleme: 93

Walter White

Member
İşaret dediğini biraz daha geniş açılı çekebilir misin?
Bahsini ettiğim demir bu değil usta..
Usta ben kazıya başlamadan önce orayı bozmak zorunda kaldım. Bu dediğim işaretin arkasında şu alta sana atacağım demir parçası 5 kilo ağırlığında mıknatısın çektiği bir parça, kazı alanında ise yaklaşık 2-3 kilo kırık küp parçaları bazıları değişik renkte desenli ve yeşil renkte küp parçalarıydı.

Ekli dosyalar

• 130.7 KB Görüntüleme: 45

spyfrs

Moderatör
Moderatör
senordaki omega işaretini mi parçaladın
Usta ben kazıya başlamadan önce orayı bozmak zorunda kaldım. Bu dediğim işaretin arkasında şu alta sana atacağım demir parçası 5 kilo ağırlığında mıknatısın çektiği bir parça, kazı alanında ise yaklaşık 2-3 kilo kırık küp parçaları bazıları değişik renkte desenli ve yeşil renkte küp parçalarıydı.
makinan küp parçalarına sinyal vermiş olabilir içlerinde demir ve alüminyum vardır.
Ustam tek çıkan şey bu küçük bir demir parçası ve bu kazdığım yerde şu işaretin 1 adım önünde.
o işaret omega işareti dediğimiz işaretmi işaretide mi kırdın sen vallahi üzüldüm yani

Walter White

Member

makinan küp parçalarına sinyal vermiş olabilir içlerinde demir ve alüminyum vardır.

o işaret omega işareti dediğimiz işaretmi işaretide mi kırdın sen vallahi üzüldüm yani
Ustam vallahi bu kare oymadan 4 metre uzakta ahırla bitişik evimizin odası üstüde çimento ile kapatılmış ve sonradan fark ettik çimentoyu kırarken oyma yıprandı düşürmek zorunda kaldık. Benim merak ettiğim şey bu omeganın ne ifade ettiği son noktanın en son bulduğumuz kapak benzeri kayamı çalışmaya burdan devam etmem gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim selametle.

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Ustam vallahi bu kare oymadan 4 metre uzakta ahırla bitişik evimizin odası üstüde çimento ile kapatılmış ve sonradan fark ettik çimentoyu kırarken oyma yıprandı düşürmek zorunda kaldık. Benim merak ettiğim şey bu omeganın ne ifade ettiği son noktanın en son bulduğumuz kapak benzeri kayamı çalışmaya burdan devam etmem gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim selametle.
elinde dedektör varsa omegayı ve etrafını tara dedektörle ve etrafından çıkarttığın taşlarıda. bazen avuç içi kadar altını taşa gömüp yanına omega işareti yaptıkları oluyor. Bu yüzden sen oraları dedektörle bir kontrol et.

omega değilde kuyu işaretide olabilir bu yüzden taşı temizle bak başka işaret varmı olduğu yerde nasıl duruyodu tersmi düz mü nasıl

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Sana sorduğum buydu işte usta.Rengi siyaha benzer bir taş olacaktı içinde haç olan veyahut arkasında....Neyse..
Çalışma alanın doğru, takılma sek başka şeye. Yunanca da alfabenin son harfidir ♎
Son nokta der. @spyfrs nin dediği de olabilir etrafında bir göz at.
Çalışma alanının etrafında başladığın seviyede mihrap var mıydı dikkat ettin mi?
Çok karışık anlatıyorsun be mübarek şimdi de ahır çıktı 😂
Şimdi ustam anlaşılan kilise kompleksi içinde ikamet ediyorsunuz.
Kilise var, bahçesi var ve de kuyu var. Muhtemelen üzüm bağları da vardır oralarda bir yerde. Yani arayıp da bulamadığım bir yer😂
Usta çalışma yaptığın yer seni kilisenin mahzenine götürecek. Dikkatli gir, daha önce de yazmıştım‼
Bu mahzenden papazın evine tünel var. Tehlikelidir, tuzaklıdır da ama dikkat edildikten sonra aşılır, aynı zamanda tılsımlıdır da.
Papazın evine ulaştığında bir kapalı mahzende bu evde olacak. Dikkatli girilecek çünkü tuzaklı olacak. Bu evde kilisenin ve de papazın değerli eşyaları olacak. Şayet bu evi bulup girersen devam ederiz.
Benim girdiğim evlerde papaz evleri hep kilise ile kuyu arasında oldu. Farklı olana denk gelmedim, bu aklında bulunsun!

Walter White

Member

Usta işaret bu şekilde.

Ekli dosyalar

• 5.2 MB Görüntüleme: 44