Topraktan anlayan ustaları bekliyorum

R00T

Profesyonel
Co Admin
Evet gayet bilgilendirici .Teşekkürler.

Mhmtylmz

Aktif Üye
Sen belki bilemiyor olabilirsin ama ben biliyorum orada hic birsey yok. Defineciligin en temel bilgilerinden birisidir toprak yapısı. Fotoğrafta görünüyor hersey ortada.
abilerim kazdigin yerin doğal olup olmadığını neye gore anliyorsunuz toprağın rengine gore mi yoksa kazarken kazılmış olup olmadığına mi yanlış anlamayın meraktan soruyorum kazilmamis killi toprak kazma veya kazıcı kullanmadan sadece bel küreği ile kazıma bilir mi kürek işler mi nasil anlariz

Revenge666

Member
abilerim kazdigin yerin doğal olup olmadığını neye gore anliyorsunuz toprağın rengine gore mi yoksa kazarken kazılmış olup olmadığına mi yanlış anlamayın meraktan soruyorum kazilmamis killi toprak kazma veya kazıcı kullanmadan sadece bel küreği ile kazıma bilir mi kürek işler mi nasil anlariz
Islem gormus toprak karışık ve gevsek olur . icinde farkli birden fazla toprak barindirir. asla dogal daha once acilmamis toprak gibi sikisik ve katmanli olmaz. Ikamet ettigin yerin yakınlarında temel kazılan bir santiye bul git kazılan temeli incele. Toprak katmanlarini incele.

İBOBABA

Member
Onlarca usta doğal demiş dinlememişsin belliki kurduğun hayallere sağlam inanmissin çıkacağına inancın tam, aksini zihnin kaldiramiyor çünkü onca emek harcamişsin, zamanını almış seni meşgul etmiş. ve hayaller var işin içinde inanması güç ama burdan çivi dahi çıkmaz...!!! Bak bu kadar net konuşuyorum tek kazma dahi sallama yazık günah kardeşim... Ha ben hâlâ dinlemiycem 2.5- 3 hatta bir ümit dördü gorucem diyorsan oda senin bilicegin iş...
Bizim braderde bu kafadan heryerde taş falı bakıyor defalarca anlatıyorum olmuyor olmayan yerden zorla altın cıkaracak ??????