Topraktan anlayan ustaları bekliyorum

Mhmtylmz

Aktif Üye
Kazma işlemiyo zaten nasıl devam edecez hangi alet lazım kesici dediğin?
hilti varsa onla çalış yok ise kesici murç al çok uğraşırsın ama dene aklında kalmasın akılda kalmak kötü keşkelerle geçmez bir ömür

Mhmtylmz

Aktif Üye
Yazdiklarimizi hic okumamisiniz.
Okuduysaniz da inandirici gelmemis.
Basit mantik sorulari sorulmus:
5-6 bin liralik makina/cihaz bahsettiginiz kadariyla bile basarili olsa ,dunyanin en kral makinasi olur.
Makinayi, siz emek verdiginiz icin sitesinden inceledim. Cok acik soyluyorum: Dedikleri hicbir seyi dedikleri sekilde o cihaz tespit edemez.
Geriye tek şık kaldi:
Tecrube edip makinaya not vereceksiniz.
Kolay Gelsin.
çok doğru ne gösteriyor ne çıkıyor aç, sonuna kadar git yaşa ve gör not al, ders al ona gore oku sonrakileri

Mhmtylmz

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 283132

Granit aşamasına dönen kristal yapıya sahip çok sağlam bir mineral. Örnek olsun herkese.
evet güzel bir örnek bende dediğim gibi tespitleri yapan kazan bilir madem 2 mt kazdin ondan sordum derinlik ne verdi diye 2.5 mt dedi birsey kalmamış en fazla 20 - 30 cm oynasa en fazla 1 mt kaz dedim kazsın görsün baksın ders alsın tecrübe kazansın ben bir yerde 3.7 mt biraktim aynı tarz toprağa geldim ama devam edeceğim sadece zorlandim kolay baska yer buldum su an 3 mt deyim 3 gün gittim günde 4 saat çalışmayla sadece bel küreği ile 3mt gittim son 1 mt kaldı oda allah izin verirse yarin devam edeceğim.

Revenge666

Member
abicim şimdi o yeri sende bilemezsin bende bilemem bende diyorum ki kendine güveniyorsan inanıyorsan zaten 2 mt gitmiş gitmese neyse ölene kadar aklında kalacağına devam et abimiz tespitlerini yapmış biz bilemeyiz ama ben dedim yine diyorum tespiti doğruysa kendine ve çubuğuna güveniyorsa devam etsin o tarz sert toprak tabiki doğal olarak ya kazilmamis olur yada herhangi bir islem li olur ben de zaten numune al bak dogalsa her yerde vardir degilse sadece orada vardir tespitini yapsın, ki yapmış emin abimiz ne diyelim birazdaha uğraşsın emin olsun baksın boşluk ne boşluğu kendini ve cihazını edenesin sonucta 1 gün olmadi 3 gün harcasın omrumuzu harcadık ne kazandık belki nasip oradadır sende, bende ve buradaki değerli abilerim de bilemez oranın nasil olduğunu gezinen araştıran kazan bilir
Sen belki bilemiyor olabilirsin ama ben biliyorum orada hic birsey yok. Defineciligin en temel bilgilerinden birisidir toprak yapısı. Fotoğrafta görünüyor hersey ortada.

Mhmtylmz

Aktif Üye
Sen belki bilemiyor olabilirsin ama ben biliyorum orada hic birsey yok. Defineciligin en temel bilgilerinden birisidir toprak yapısı. Fotoğrafta görünüyor hersey ortada.
bak abicim sana siz anlamıyorsunuz demiyorum hakli olabilirsiniz ama sendeler ile bahçeler ile olmaz bu iş yine diyorum kazan bilir. benim de bir yerim vardı paylaştım herkes banada doğal dediler ben kazmadan öncede boşluk, boşluk icinde küp, küpün icinde de altin sinyali aliyordum 3.7 mt kazdim sinyallerim kesilmedi yok olmadi değerli abilerim bana doğal dedi ama ben inanmadigindan degil ama o sinyaller kesilene kadar devam edeceğim en fazla 6 mt gideceğim ama ben orada biliyorum kazılmış alanını çizdim duvarini aldım icinde killi sert toprak numunesi ni aldım sadece o bölgede almış olduğum duvarın icinde var o toprak gelde birak doğal olsa her yerde olur o toprak sadece bana kazılmış toprak duvarının icinde degil yani hersey fotodan göründüğü gibi değil kaz, bak, gör ve yaşa ders al tecrübe kazan boş yada dolu hiç fark etmez ama sonuçlandırmadan bırakma ben ilk çubukları elime aldiğimda daha doğru düzgün kullanmayı bilmezken bahçemde bir yer tespit ettim heyecanliyim tabi kepçe getirdim kazdirdim mezar cıktı 4.5 mt mezarın altına girdim toprakta kahve rendi damarlar vardı aldım attım saçtım içeriye sonra baktim göstermiyor kazdigim yerde attigim yerlere tuttum oralarda numuneler aldım inceledim toprağı içinden 3 tane pire büyüklüğünde sarı altin parçacıkları gordum toprakları topladım eledim ama birsey çıkmadı ama sonra kemik testi yapmayı ogrendim 4.5 mt mezarlar doğru tespit mineral yada toz altin ne derseniz deyin onlarda doğru tespit ettim ben şimdi kendimi tespitlerimi bilirum bana ailem bile inanmazken ben kendime ve cubuklarima guvenip devam ettim ve edecegim de bakacagiz boyumuzun olcusunu alacagiz yada devam edip mükafatımi ödülümü alacağım allahın izniyle

Mhmtylmz

Aktif Üye
(senceler ile benceler ile olmaz) olacakti yanlis yazmis

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Ya hu yapmayın Allahaşkına arkadaşlar basbayağı doğal toprak işte daha konuyu uzatmaya gerek var mı ?
Alan tarama falan geçin arkadaşlar bunlar fantazi oyuncak şeyler, yapanın da satanın da iki cihanda yatacak yeri yok.
Azıcık elektronik/cihaz bilgisi olanlar bilir bunu. Bunlara verilen paraya da yazık.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Onlarca usta doğal demiş dinlememişsin belliki kurduğun hayallere sağlam inanmissin çıkacağına inancın tam, aksini zihnin kaldiramiyor çünkü onca emek harcamişsin, zamanını almış seni meşgul etmiş. ve hayaller var işin içinde inanması güç ama burdan çivi dahi çıkmaz...!!! Bak bu kadar net konuşuyorum tek kazma dahi sallama yazık günah kardeşim... Ha ben hâlâ dinlemiycem 2.5- 3 hatta bir ümit dördü gorucem diyorsan oda senin bilicegin iş...

Sezo

Member
Onlarca usta doğal demiş dinlememişsin belliki kurduğun hayallere sağlam inanmissin çıkacağına inancın tam, aksini zihnin kaldiramiyor çünkü onca emek harcamişsin, zamanını almış seni meşgul etmiş. ve hayaller var işin içinde inanması güç ama burdan çivi dahi çıkmaz...!!! Bak bu kadar net konuşuyorum tek kazma dahi sallama yazık günah kardeşim... Ha ben hâlâ dinlemiycem 2.5- 3 hatta bir ümit dördü gorucem diyorsan oda senin bilicegin iş...
Benim aklıma takılan buranın yan kısmında boşluk veriyor kazdığım yerde değerli tespiti yapıyor çubuk yan tarafı kazıp içerden buraya hediye koyma ihtimali olur diye direk buraya inmeye calıstık hocam

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Benim aklıma takılan buranın yan kısmında boşluk veriyor kazdığım yerde değerli tespiti yapıyor çubuk yan tarafı kazıp içerden buraya hediye koyma ihtimali olur diye direk buraya inmeye calıstık hocam
Ustam en son Çankırı'da bir çalışma yaptık tam 4 MT. İflahimiz kesildi... Sizin gibi düşündüyduk bizde lâkin farklı birşeyler olmuyorsa çalışmanın ileri safhalarında orayı hemen bırakmak gerek. Altın da altın diyorsa cihaz heleki hızla kaçmalı... Benim tecrübem bana burada birşey olmadığını söylüyor. Çünkü ortada hiçbir alamet yok. Sizinle aynı fikirde degilim.. Yine tercih sizin keşke düşündüğünüz gibi olsada muvaffak olsanız bunu çok isterim...

Sezo

Member
Ustam en son Çankırı'da bir çalışma yaptık tam 4 MT. İflahimiz kesildi... Sizin gibi düşündüyduk bizde lâkin farklı birşeyler olmuyorsa çalışmanın ileri safhalarında orayı hemen bırakmak gerek. Altın da altın diyorsa cihaz heleki hızla kaçmalı... Benim tecrübem bana burada birşey olmadığını söylüyor. Çünkü ortada hiçbir alamet yok. Sizinle aynı fikirde degilim.. Yine tercih sizin keşke düşündüğünüz gibi olsada muvaffak olsanız bunu çok isterim...
Burası da çankırı ?? :))) sağlık olsun tecrübe olur bize napalım