Topraktan anlayan ustaları bekliyorum

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Yanımızda değerli altın götürüyoruz bu alanla çubuğun arasına tutuyoruz yine burayı gösteriyor altın yerine minerale gitmesi normal mi ? Cihaz euro gold
Mesajiniz da çubuk dediğiniz için bildiğimiz yalın cubuk olarak yorum yaptım.

Altini gömüp bir kaç gün bekledikten sonra bahsettiginiz cihaz ile altını noktaladıniz mı?
Arazi testini bizzat yapıp başarıya ulaştınız mı?
Cevap evet ise sonunu görüp değerlendirmek gerekir.

Sezo

Member

Altini gömüp bir kaç gün bekledikten sonra bahsettiginiz cihaz ile altını noktaladıniz mı?
Altını gömmedim hayır toprağın yüzeyindeydi o şekilde baktık

Turko

Uzman

Elektronik frekans prob lu cihaz kullanıyor ustam.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Altını gömmedim hayır toprağın yüzeyindeydi o şekilde baktık
Demek istediğim şudur;
Metal tespiti grift bir işlemdir.
Elektronik alan taramaların avantaji ve dezavantajı vardır.
Uygun ortam ve koşullar sağlandıktan sonra ve belirli bir süre tanıdıktan sonra başarıya ulaşma şansları vardir. Tabiki bu hepsi için geçerli değildir.

Bu meretlerin kapasitelerini ve yapabildiklerini bizzat test etmeden arazide çok yorulursunuz.
Kan ter içinde eve gelip duşunu alıp yastığa başını koyduğunda, zihnindeki düşünceler halâ sizi yormaya devam eder.

Toprak üstü testler iluzyondur.
Sansiniz bol bahtınız açık olsun..

Turko

Uzman
Cihazın bir kutusunu işlem yaptığınız yerden 2-3 MT kadar yüksekte 30-40 MT kadar uzakta olan bir tepecik tümsek alana kurun. 100 cm çivileri kutudan uzaklaştırıp boşluk modunda çalıştırın. 45 dk bekleyin. 50. Dk da diğer kutuyu belinize takip çubukları yere kurduğunuz kutunun 3 MT kadar çapında kalacak şekilde kullanmaya başlayın. İlk tepki vermiyecek sabit kalacak 1 dk kadar pozisyonu bozmadan bekleyin sonra saat yönünün tersine yerdeki kutunun etrafında dönerek yürümeye başlayın. Çubuklar önce birbirine vuracak sonra açılıp yön verecek gitmeyin. Devam edin yerdeki kutunun etrafında dolaşmaya. Tekrar aynı yeri gösterecek. Devam edin dolaşmaya. 3 cü kez aynı noktayı verirse o yöne doğru 1 düz 2 çapraz sağ 1 düz 2 çapraz sola adımlar şekilde devam edin. Noktanın üzerine geldiğiniz vakit , yani duvardan içeri girdiğiniz vakit X yapacak çubuklar eğer X yaparsa mineraldir. Duvar hattına girdiğin vakit önce paralel yani sağ çubuk sağa sol çubuk sola açar 180 derece pozisyon alıp adımlama yapmaya devam ettiğin vakit duvarı geçtiğinde x yapıp tekrar devam ettiğinde karşı duvara geldiginde paralel yapıp duvar dışına çıkınca LL pozisyonu alıp 3 cü adında geriye salınıp yapıp tekrar LL pozisyonu alıp belli bir adımdan sonra X yapıp tekrar LL yaparsa orada boşluk vardır. Var dediğin an 4 cepheden bunları tekrar yapıp teyit edip köşe noktalarını işaretleyip duvarların üzerinde adımlayıp kapının olduğu noktayı belirlemek gerek. Şayet oda değil basit mezar ise zaten 4 tarafı 2 adımda şekli verir maksimum 2.7-2.8 civarı olur açar bakarsın.

Mhmtylmz

Aktif Üye
Çubuk ile ilk önce boşluk yerinin belirle boşluğun duvarlarını al boşluk yerini tespit et sonra değerli testini yap değerli o boşluğun icinde mi veriyor eger öyle ise eline bakir tel ve aonra pişmiş toprak parçası al bak bakalim değerli tespiti yaptigin yerde kup mu var bakir barkac mi eger bunlardan birini gösteriyor sa evet orada bir boşluk, boşluğun icinde kup yada bakir barkac icinde değerli vardır demektir. birde derinlik tespiti yaptin mi kaç mt veriyor derinlik. oradaki toprak eger bu dediklerim tutuyorsa dovme toprak olabilir oradaki toprağı eline alıp birde çevresinde gezinin o toprak sadece orada mi var yoksa komple o alan aynı yapıda toprak mi bunların hepsinin testini yapın bütün testleri yapın öyle başlayın kazmaya boşu boşuna her x yaptığı yeri kazmayalım boşuna yormayalım kendinizi hakkınızda hayırlısı olsun

Karabulut

Operatör
Mezar varsa bu taşların altında olması gerek hayvana benzeyen bir taş sanki mezar bekçisi.

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Kazılan yer doğal, uğraşa değecek bir yer değil, işaretleri ile parlaşırsanız arazinin ilerleme sağlanabilir aksi dakdirde çok zor.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Acilan yer ilk kez aciliyor dogal yani.
Bosuna yormayiniz kendinizi.

Elinizdeki cihazin hata yapma ihtimali olmasaydi, dunyanin en kiymetli cihazi olurdu.
En kiymetli bilinen mala dahi bircok minerale karsi caresiz. Cok yasadim tecrube ettim.
Yazdigim bir cok yazi ve yorumda;
Altin sinyali aldiginiz yerde %99 mineral vardir ugrasmayin dedim. İster cihaz olsun ister cubuk.
Hele birde odanin icinde altin sinyali aldiysaniz işler cikmaza girer.
Yillardir cubuk tutan birisini bul.
Alana getir. Biraz dolassin.
Sana en azindan tecrubesiyle cok sey soyler.
@Turko ustamizin dediklerini de o cihazla dene.

Ancak, bu tur cihazlar alindiktan sonra 2 yil icinde satisa cikarilir. Umitvar olan birisi alir. Bu dongu devam eder durur.

Turko

Uzman
Cihazı kullandığım için detaylıca yazdım. 100 yerde 1 sadece boşlukta fayda sağlar. Dilini çözebilir sen. Ben 6 senede ancak bu kadar çözebildim. Altın gümüş vs işinde zaten su buluyor. Çoğu altın modunda çalıştırdığım yerde su ya takılı kaldı onda da altın modunda olmasına rağmen boşluk şekli verdi. Malzemeyi bulduğu vakit boşluğu bulduğu vakit X yapar diyorlar. Defalarca anlattım malzemeyi satan firmaya. Kardeşim X yaptığı heryer de mineral çıkıyor. Minerale takılı kaldığı vakit boşluk ölçüleri veriyor. Altın dediği yerlerde su çıktı. Suyun olduğu yerde oda ölçüleri veriyor. Mineral 8 MT ise 8 MT ye kadar olan katmanı yok sayıp o seviyeden sonra +8 derinlik ekliyor iki katı ölçüler çıkıyor dedim. Defalarca anlattım. İzah ettim. Firma dinlemek istemedi. Kardeşim ben bir dünya markası yım ben çuval giysem Tarkan gibi zil takıp altın arasam kasetim yok satar dedim dinleyin beni pişman olmazsınız dedim. Dinlemediler. Bu cihaz 6. Ayını doldurmuş sütten yeni kesilmiş Pointer gibi maksat oyun olsun diye yerde yürüyen karıncaya bile ferma atıyor. Kayınpeder in yıllar önce ölen köpeği vardı yavru iken alışsın diye ava götürürdük yorulunca bir kenara oturur mola verirdim elimde çakmağı görür gelir koklardı ayağa kalktığımda gelir cebimde duran çakmağa ferma atardı . Bu cihaz da böyle bodoslama girdin araziye hemen açtın çubukları baktın tamam ayvayı yedin heryer altın.