Toprak altından belirtilr

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Korkarımki yumruk büyüklüğünde daha kıvamlı bir kill balçık çıkacak. Fakat bu yere bunca emek verikmiş sonlandırmadan bırakmak olmaz. Umarım muvaffak olursunuz ustam. Selametle sağlıcakla kalın.
Mirkut ustam geçenbaşıma geldi, yumruk büyüklüğünde balçık kil ne oluyor? aynen böyle bir yer ermeni yaşamyeri, bir dere yamacında iki tane simsiyah taş vardı, çubuklar altını gösterdi, işlem yaptık, dolgu toprak devam devam, alttamavi kil çıktı, bir tabaka biraz devam edince, yumruk büyüklüğünde alta doğru mavi kil devam edip gidiyor, en az 5 metre indik, akşam oldu bıraktık, bu kil olayı nedir, biir kaç yerde daha başıma geldi, ilgine teşekkür ediyorum, konu sahibi arkadaşım adem44 benim çizdiğim yeri ihmal etmiyorsun değil mi? orası 10 numaradır, ama alırsın alamazsın sana kalmış işin rast gelsin, kolay gelsin

adem44

Bilgili Üye
Mirkut ustam geçenbaşıma geldi, yumruk büyüklüğünde balçık kil ne oluyor? aynen böyle bir yer ermeni yaşamyeri, bir dere yamacında iki tane simsiyah taş vardı, çubuklar altını gösterdi, işlem yaptık, dolgu toprak devam devam, alttamavi kil çıktı, bir tabaka biraz devam edince, yumruk büyüklüğünde alta doğru mavi kil devam edip gidiyor, en az 5 metre indik, akşam oldu bıraktık, bu kil olayı nedir, biir kaç yerde daha başıma geldi, ilgine teşekkür ediyorum, konu sahibi arkadaşım adem44 benim çizdiğim yeri ihmal etmiyorsun değil mi? orası 10 numaradır, ama alırsın alamazsın sana kalmış işin rast gelsin, kolay gelsin
Tesekkurler ustam Allah razı olsun .

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Bu yerin tam ust tepede tunel var içinde odalar var buyuk ihtimal acılmayı bekliyor ruh deliğini buldum gunes batarken kara tas olan yer bakıyor dogarken tepedeki tunelin girişine bakıyor illaki bi anlamı vardır.
Fantastik roman tadında arkası yarın kuşağı gibi anlatiyon .
Naapiyin usta sen nasıl bı yerdesin tılsım tuzak balçık güneş vuran karataş falan filan..gel şöyle otur soluklan bı çayımızı iç...
Ekli dosyayı görüntüle 249312

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam bahsettiğimiz kill diğer killere nazaran daha bir ıslak ve dahabir yapışkan oluyor, biraz incelersen içinde ufacık mineral çakıl parçaları oluyor. Sanki bu kill o bölgeye ait değimiş gibi, içinde farklı elementler oluyor, zaten bölgedekilerden farklı içinde farklı elementler olmasaydı çubuğada etki etmezdi. Tecrübemle söyliyeyim bulunabilecek en güçlü mineraldir ve elemesi çok zordur, bazen bir oda büyüklüğünde geniş alana nüfüz eder ve zannedersinki altta oda var ve oda gibi algıladığın yerin içinde hatta çok güçlüyse bir göbek kadar oda diye algılanan yerin orta kısmına yakın metal varmış gibi algılanıyor. Genelde çok güçlü değilse aşşağıya fazla salınım yapmıyor yukarıya ve manyetik alana göre çevresine dahaçok sinyal gönderiyor, buda altta oda hissi veriyor. Bu kilin hemen yakınındada bazen ikizi oluyor oda ikinci oda hissi veriyor. Bunu elemek çok zordur. Aslında alınan derinlikler doğrudur fakat net oda tesbit edilemediğinden kile ve minerale takınıldığından ustalar arasında derinliklerde sonuç alınamıyor söyleniyor ama neyazıkki oda diye tesbit edilen yer kill ve mineralidir. Şunuda söyliyeyim bu killerin bazılarında eleyemediğim zamanlar oldu ve benim eleyemediğimi çoğu benim ben diyen cihazlar dahi eleyemedi, hele uydudan hiç eleneni görmedim. İnan öyle minerale denk geldim ki kibrit ucu kadar ama yaydığı manyetik alana bakarsan şaşarsın. Çubuk işi çok zor iş onagörede çubuk tutan kendini geliştirmeli testler yapmalı. Umarım muvaffak olursun çubuk konusundada buluntu konusundada, çünki bhsitede senin kadar arazide olan ve çabalayan birini daha görmedim, enazından öyle anlıyorum. Selametle sağlıcakla kal.

eski

Editör
Cubukla tesbit yaptıgım deri içi malzeme 2.5 derinlik aldigim yerden 3 tane tas cıktı kesme 1 ufak kaya 1 de 5 6 tonluk kayanın yan kısmında 2 yerden ufak caplı kıres tası sankı buyuk tası besleyen sabit tas cıktı bu tasa catmıyorum toprak dolgu tamamen insan eli degmiş gibi cıkan taslarda oranın tası degil baska yerden alınmıs taslar farklı belirtiler bu yonde dusunceleriniz nelerdir.Bu yerde cıgazla bakıldı yeraltı goruntulemeyle 100 deger bi anormallık oldugu tesbit yapıldı dedoktorler sinyal alınamadı cubukla kup kırıgıyla bakıldı bosluk bakıldı cubuk bişey gostermedi en son deri ile bakıldı olumlu cıktı tesbitlerimiz bu yonde birde amansız korkuvar bu yerle ugrastıgımda beni cınler ucuruyorlardı kafamada amansız agrı giriyor du simdi yok bunuda anlamıs degilim uc harflilerin işi olabilir diye dusunuyorum.
Hepsini anladım, şu deri ile bakma olayını anlayamadım, ilk defa duyuyorum. konu hakında bilgi verebilirmisin

adem44

Bilgili Üye
Hepsini anladım, şu deri ile bakma olayını anlayamadım, ilk defa duyuyorum. konu hakında bilgi verebilirmisin
O deri yanlıs işlemdi deri elime aldıgımda ayakkabılarımı cubuk cekti yanıldık yanı .

Son düzenleme:

adem44

Bilgili Üye
Tak tak sesler gelmeye basladı dopru yerdeyiz anlamınamı geliyor toprakta kara yanmıs tas tas komuru tugla tozu kil sarı toprak yesil toprak ufaklı buyukku mıcır kireç cıkıyır sayamadıgım degisik toprak katmanlarıda var daha toprak degismedi asagı dopru aynı sekılde devam ediyor harman olmus tas karısık toprak.

adem44

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 249748
Detayları kacırmak istemiyorum insanlah kapama kesme tasları buldum buyuk ihtimal mezar roma mezarı tasların arkası kapak olacak ustalar cubukla gazını baktım boslugunu baktım ufak bi boşluk arastırmama gore roma mezarlarının 1 metre onunde hediyesi olur kaç metrede hediyesi olur .

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 249748
Detayları kacırmak istemiyorum insanlah kapama kesme tasları buldum buyuk ihtimal mezar roma mezarı tasların arkası kapak olacak ustalar cubukla gazını baktım boslugunu baktım ufak bi boşluk arastırmama gore roma mezarlarının 1 metre onunde hediyesi olur kaç metrede hediyesi olur .
derinlik maalesef muamma adem44 kardeş, ama güzel yer, hakkında hayırlısı olsun, bu taş katman 1 tane değildir, bir kaç katman olabilir