Toprağa frekans gönderme ve alma hakkında bilgisi olan arkadaşlar,ustalar nasıl oluyor bu iş?

atasdibi

Bilgili Üye
Hayır sadece sinyal jeneratörü

Son düzenleme:

Asya26

Member
elektronik teknisyeni mühendisi olmak pek birşey ifade etmez ben yillarca meslek icabı frekanslala uğraştım. Uzaktan algılama için cihaz yapmaya çalıştım benden çok daha iyi ustalarimla ugrastik olmadı olmazda. Teoride tamam ama uygulamada toprak altında işler çok karmaşık hale geliyor bi çok alanda uzmanlık gerekiyor jeoloji kimya vs.. ARGE içinde zaman maddiyat gibi sorunlar olunca işe yarar bi sonuç elde etmek çok zor. Su ya da hava olsa molekül yapısı aynı olduğundan iş kolay ama toprak olunca işler çok değişiyor. mücadeleye devam😎

atasdibi

Bilgili Üye
Altın frekansıyla ilgili tüm nette dolaşanlar sadece alan tarama cihazlarını yapan ya da satanlar. Bir araştırın bakalım altın frekansıyla ilgili bilimsel bir kaynak var mı. Yukarıda resmi verilen cihazı şöylece bir inceleyelim. 30 Khz-300 Khz de çalışan bir anten var sinyal jeneratörünün ucunda. O anten sinyal jeneratöründe kullanılırsa hiç bir şekilde çalışmayacaktır. Ayrıca resimdeki monopol anten diye geçer. Bu antenler uçlarından sinyal alamaz ve veremezler. Yanlamasına sinyal alıp verebilirler. O yüzden ileri tutarak sinyal alışverişinde kullanamazsınız. Sinyal jeneratörü elektronik devreye sinyal verir, havaya sinyal yaymaz. onun devreye verdiği sinyal osilaskop, multimetre ve frekans ölçen cihazlar ile devre üzerinde ölçülür. Radyo katlarında, alıcı kontrolünde, amplifikatör kontrolünde yani muhakkak devre üzerinde kullanılır. Antenin ucuna sinyal vermek gibi bir işlevi yoktur. Boşuna para harcamayın.