Tılsımlı yığma

kertenkele

Editör
Ustalarım köyün yakınlarında tarla içinde bir yığma vardı bu yığmayı tarla sahiplari 4 kişi kazmaya çalışmışlar tabi gece oluyo bu olay neyse bir rüzgar çıkıyo bunları sağa sola atıyor ve bayılıyorlar sabah uyanıyo bu adamlar tabi bu adamlar baya bi yatalak kalıyo sonra iyileşiyorlar

kertenkele

Editör
Bu insanların oğlu tanıdığım bi abi ben başkasındanda kendindende duydum bu olayı dediki kazdıkları yerde düz beton var gözüküyo dedi benim sorum ustalarım burda müslüman mezarımı hazinemi veya tılsımlı mezarmı olabilir ben izinli kazı yaptırsam mezarsa veya hazine ise bir hak elde edebilirmiyim

dr.

Bilgili Üye
Bu insanların oğlu tanıdığım bi abi ben başkasındanda kendindende duydum bu olayı dediki kazdıkları yerde düz beton var gözüküyo dedi benim sorum ustalarım burda müslüman mezarımı hazinemi veya tılsımlı mezarmı olabilir ben izinli kazı yaptırsam mezarsa veya hazine ise bir hak elde edebilirmiyim
Usta sende yamulma bak, hazineyi falan boşver pipetle beslerler seni.

dr.

Bilgili Üye
Böyle birseyin bu işle hiç bir alakası yok.O arkadaşlara yel girmiştir. Eğer diyelim ki var ,onlar için izinli izinsiz fark etmez senide yamulturlar.
3 harflileri devlet yönetiyor sanıyor herhalde zeki ustamız. Bi yamulsa 93 model şahin gibi yanlıya yanlıya gezer haberi yok.

Akiva

Member
Define aranacak yer sahipli ise; gerçek kişilerden noterden tasdikli muvafakatname, tüzel kişilerden de yetkili organlarından alınacak muvafakat yazısının alınması gerekmektedir. Eger tılsımlı oldugunu düsünüyorsanız izinli kazı yapılması daha mantıklı.

dr.

Bilgili Üye
Define aranacak yer sahipli ise; gerçek kişilerden noterden tasdikli muvafakatname, tüzel kişilerden de yetkili organlarından alınacak muvafakat yazısının alınması gerekmektedir. Eger tılsımlı oldugunu düsünüyorsanız izinli kazı yapılması daha mantıklı.
Devletten izinli kazı yapılması daha mantıklı, nolcak adam çarpılınca gazi mi sayılacak?

Akiva

Member
Devletten izinli kazı yapılması daha mantıklı, nolcak adam çarpılınca gazi mi sayılacak?
Ustam gazi sayılmıcak sadece imkanları cok daha fazla olucak rahatca gündüz vakti iş makinalarıyla kürek sallamadan kazdırıcak. Çarpılma zannedilen olayların cogu biriken zehirli gazlara maruz kalmaktan dolayı yasanıyor. Bilinçli bir kazıyla bu tarz tehlike ve tuzaklara maruz kalınmaktan kurtulabilinir.

kertenkele

Editör
Muvafakatname izinmi oluyor adamlar korkuyo ordan vermezler bu adamlarla hiç diyaloğa girmeden izinli kazı yapamazmıyım bu adamlarla gerekli merciler irtibat kursa adamın arazisinin ortasında orayı kullanamıyorlar onlarında işine gelir ama bana izin vermezler yetkililer izin alabilir ancak bana ikna olmazlar anlıcan

kertenkele

Editör
Ustam gazi sayılmıcak sadece imkanları cok daha fazla olucak rahatca gündüz vakti iş makinalarıyla kürek sallamadan kazdırıcak. Çarpılma zannedilen olayların cogu biriken zehirli gazlara maruz kalmaktan dolayı yasanıyor. Bilinçli bir kazıyla bu tarz tehlike ve tuzaklara maruz kalınmaktan kurtulabilinir.
Kardeş gaza maruz değil üstündeki yığmayı almışlar yapı çıkınca bir tufanla 4 ü de bir yere savurmuş yani ya müslüman mezarı yada tılsım zaten onlar müslüman mezarı diye birdaha dokunmamış yani izin vermezler bana