SÜt ve YUmurta dan anlayanlar !!!!

beyazzadam16

Bilgili Üye
İşi bilen diğer arkadaşlardan da fikrilerini bekliyorum

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Sütü galiba Soğutucu tankla kapı kapı satacaksın. Tankla Soğutucu olsa dahi aldığın sütü o günün akşamına bitirmen gerekli yoksa dökersin gerisini. İyi sütü nasıl anlarsın bir cihaz temin ederek. Yinede anlayamazsın kırk türlü hile yaparlar yapmak isteyen, burda önemli olan sütü alacağın insasının hileyle baş vuracak tip olmaması. Zira 5 kilo bozuk yada hileli süt iki ton temiz sütünü ziyan eder yada müsterilerine seni rezil eder.

Yumurtayı bir hafta on gün saklarsın .

Bizimkiler yapıyor bu süt işini ama sütten inekten cifklikten anlatlyan kişiler. Parası iyi satış yaparsan . Tüketiciye direk değilde, toptancıya satarsan kar yok zarar.

beyazzadam16

Bilgili Üye
Sütü galiba Soğutucu tankla kapı kapı satacaksın. Tankla Soğutucu olsa dahi aldığın sütü o günün akşamına bitirmen gerekli yoksa dökersin gerisini. İyi sütü nasıl anlarsın bir cihaz temin ederek. Yinede anlayamazsın kırk türlü hile yaparlar yapmak isteyen, burda önemli olan sütü alacağın insasının hileyle baş vuracak tip olmaması. Zira 5 kilo bozuk yada hileli süt iki ton temiz sütünü ziyan eder yada müsterilerine seni rezil eder.

Yumurtayı bir hafta on gün saklarsın .

Bizimkiler yapıyor bu süt işini ama sütten inekten cifklikten anlatlyan kişiler. Parası iyi satış yaparsan . Tüketiciye direk değilde, toptancıya satarsan kar yok zarar.
anladım abi ben firigo düşünmüştüm araca , iyi oldu söyledin bakayım şu soğutuculu tank işine eyw abi

SLayer

Bilgili Üye
Allah utandırmasın inşallah güzel gider işlerin en temiz bereketli iştir soğutucu araç oldumu kafan rahat olur

ragıp

Uzman
üstat
her şeyden evvel allah utandırmasın

1.) süt işi zor
şöyleki;
günümüzde bir çok köyde sütü toplayan birileri var
köylünün seni tercih etmesi için
ya fiyat yükselteceksin
veya ön avans vereceksin ki sütü alabilesin
sütü muhakkak soğutma tankından almalısın
tank içi su ölçümü yapmalısın
aldığın sütü gün çerisinde bitirmeli
veya anlaşmalı bir mandıraya dökmelisin

sevk, nakliye işi ve pazarlama ise şöyle olmalı
öncelikle hedef kitleni seçmelisin
şuan hedef kitleniz
otel ve pasthane tipi yerler olmalı
sevk için panelvan tipi mazda, mıtsubıshı vb araç içerisine kalvaniz tank ile yapılabilinir
hedef kitle doğru olduğu taktirde
sürüm ve karlılılık oluşacak
daha sonra farklı hedefler belirlenebilir

yumurta temini EDİNCİK :)

son çıkan yasa ile 10 adetten fazla tavuk bakmak yasak
ticariye girer
sakın ama sakın köylü amcadan yumurta alma
yakalanır isen cezası büyük
her yumurtanın
mühürü ve tarihi olmalı
paketlemek için ayrı bir ruhsat gerekiyor
tabi farklı birde alan
Edincik yumurtasında da hedef kitle
müşteriler aynı olmalı
organik, salma tavuk yumurtası olayına daha sonra girmelisin

daha çok şey yazım ama
zamanım bitti sorry
bilare

allah utandırmasın

beyazzadam16

Bilgili Üye
Allah razı olsun herkesten. ragıp ustam ben evlere Alo süt sistemi gibi bir sistem kurmaya çalışıyorum biraz palazlanınca süt , yumurta , bal, zeytin yağı , köy ekmeği vb tarzı yelpaze genişletilebilir . İlk başta dediğin gibi otel pastane restorant lokanta gibi yerleride düşündüm . Ama buralarda hem fiyatı öldürmek isteyecekler , hemde fatura sıkıntısı yapacaklardır diye de düşünüyorum. Birde dediğin gibi süt bulmak büyük sıkıntı , paradan ziyade daha işi yeni kuracağın için köylü pek yanaşmıyor senelerin sütçüsünü değiştirmeye . Şu an için sütü biraz pahalıda olsa buldum elhamdulillah , bulduğum çiftlikte müşterilerin tavsiyesi ile oldu Ada'mın sütü güzel ama 1.80 biraz pahalı 1.15 toplayan sütçü var 1.40 1.50 de biliyorum . Pahalıda olsa hem kalitesinin denenmiş olması hem sertifikalı filan olması hem antrenman olması hemde başka bir seçeceğin olmaması :) nedeni işe mecbur bu şekilde başlıyoruz . Zaten önümüzdeki kışa kadar bir beklentim yok , kalanı yoldan geçene bile dağıtabilirim. Aldığım yer zaten 100 lt fazla veremem diyor ilk etapta çok bile 100 lt . Fazlasını bulabilirsem ustam ben utanmam kapı kapı dolaşır çalar kapıyı sorarım , mevzu ekmek PARASI :) tek düşündüren ilk ay o sütü korumak sıcaktan bir ona karar veremedik , sanırım küçük tank yok soğutuculu , frigo da yakıt çok artar mı onu bilmiyorum , bu hafta onu araştıracağız bakalım .

ragıp

Uzman
Allah razı olsun herkesten. @ragıp ustam ben evlere Alo süt sistemi gibi bir sistem kurmaya çalışıyorum biraz palazlanınca süt , yumurta , bal, zeytin yağı , köy ekmeği vb tarzı yelpaze genişletilebilir . İlk başta dediğin gibi otel pastane restorant lokanta gibi yerleride düşündüm . Ama buralarda hem fiyatı öldürmek isteyecekler , hemde fatura sıkıntısı yapacaklardır diye de düşünüyorum. Birde dediğin gibi süt bulmak büyük sıkıntı , paradan ziyade daha işi yeni kuracağın için köylü pek yanaşmıyor senelerin sütçüsünü değiştirmeye . Şu an için sütü biraz pahalıda olsa buldum elhamdulillah , bulduğum çiftlikte müşterilerin tavsiyesi ile oldu Ada'mın sütü güzel ama 1.80 biraz pahalı 1.15 toplayan sütçü var 1.40 1.50 de biliyorum . Pahalıda olsa hem kalitesinin denenmiş olması hem sertifikalı filan olması hem antrenman olması hemde başka bir seçeceğin olmaması :) nedeni işe mecbur bu şekilde başlıyoruz . Zaten önümüzdeki kışa kadar bir beklentim yok , kalanı yoldan geçene bile dağıtabilirim. Aldığım yer zaten 100 lt fazla veremem diyor ilk etapta çok bile 100 lt . Fazlasını bulabilirsem ustam ben utanmam kapı kapı dolaşır çalar kapıyı sorarım , mevzu ekmek PARASI :) tek düşündüren ilk ay o sütü korumak sıcaktan bir ona karar veremedik , sanırım küçük tank yok soğutuculu , frigo da yakıt çok artar mı onu bilmiyorum , bu hafta onu araştıracağız bakalım .

dostum,
yapmak istediğin işi biraz daha açarsan
bende ticaret yapıyorum
dolayısı ile en kötü ihtimal fikir olarak yardımcı olabilirim

soğutucu olayını ise
bazı dam sahipleri
devlet desteği var diye soğutucu tankı koymuştu
sonradan, sütlerini köy tankına dökmeye başladılar
köylerde az kullanılmış
soğutma tankı bulabilirsin

hiç değilse, tankın yapılış maksadı süt.

malibu_18

Bilgili Üye
açık süt satışı yasaklandı . büyük cezası var . bunu kanuni olarak yapabilmek için önce çiftlik sahibi olmak , sonra diğer teferruatları sağlaman lazım . google'a sokak sütü yasağı diye yazarak araştırmaya başlayabilirsin .

örnek ;

Sokakta süt satışı yasaklandı | NTV

beyazzadam16

Bilgili Üye
Yasak işini hallettik sayılır ustam , saolasın ;)