Surfer'den Kordinatlara Filtreleme Yaparak Görüntü Elde Etmek

Erkan55

Member
Çalışmayı ilk kaydettik google earta export yapmayı başara bilen varmı kordinat ayarını nasıl yapilacak deli etti beni

bal

Yeni Üye
mrb arkadaşl

Son düzenleme:

saftilki

Moderatör
Moderatör

anlatmak istediğim olay bu, kontur'e atadığınız renk ne olursa olsun farketmiyor, kısacası ne kontur'e nede diğerlerinde renkle yola çıkmıyoruz metal vb,

herkese önemli bir tavsiyem var,
yaptığınız çalışmaları sırasıyla not edin, şu çıktıyı şu metodla yaptım 1. arşiv,
şunu şu metod ile yaptım 2. arşiv klasör klasör arşiv tutun,

yaz tatilinde köyünüze gittiğinizde arazi ile hangi çalışmanız örtüşüyor teyid edersiniz,

lazopo53

Member
Çalışmayı ilk kaydettik google earta export yapmayı başara bilen varmı kordinat ayarını nasıl yapilacak deli etti beni
Google earth tan seçtiğin koordinatları dışa aktarmak için sol tarafta çizdiğin koordinatın ismini seç sonra sol üst köşeden kaydet farklı kaydet deyip dosyayı csv şeklinde masa üstüne kaydetişlem tamamdır

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaşlar bana yardım edecek bir arkadaş arıyorum. Bu yapmış olduğum dosyadaki koordinatları bir şekilde tcx conerter'a atıp yükseklik bilgilerini almam gerekiyor. Bunun için biraz kafa yormanızı rica ediyorum. Çözen paylaşırsa büyük adım atmış olacağız.

baye63

Member
@may77 arkadaşın koordinat çalışmaları
Ekli dosyayı görüntüle 181692Ekli dosyayı görüntüle 181693
benim yaptığım çalışma bu.soldan 4 ve 5. resim xv dosyası ile oluşuyor.
3.resim dat dosyası giriş , en sağ resim oda içiioda ilk oluşan grd dosyası.
bazı arkadaşlar, gpr cihazı uygulamalarını örnek gösteriyorlar,bizim amacımız surfer ve voxler ile görüntüleri işleyip '' eğer oluyorsa'' bir sonuca ulaşmaya çalışmak.
harita üzerinde konumun doğru oturması için exel de koordinat yerlerini değiştirmek gerekiyor.yeri bilen @may77 haritada konumun doğru yada yanlış olduğunu belirtmesi gerekiyor.

Son düzenleme:

baye63

Member
giriş dar ama yüksek olarak değelendirdim.kuzay batıda penceremi,girişmi çözemedim.sanki giriş doğudan,k.batıda pencere yada küçük bir oda var gibi

saftilki

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar bana yardım edecek bir arkadaş arıyorum. Bu yapmış olduğum dosyadaki koordinatları bir şekilde tcx conerter'a atıp yükseklik bilgilerini almam gerekiyor. Bunun için biraz kafa yormanızı rica ediyorum. Çözen paylaşırsa büyük adım atmış olacağız.

ustam onunla geçen gün baya uğraştımda yapamadım, gpx yada kml ye çevirecen, ondan ondan diğerine vs uzadıkça uzuyor artı hatalar oluyor,

şu programıla uğraş biraz, geniş yelpazeye sahip coverter özellikleri izlek vs herşey var,
Download ExpertGPS by TopoGrafix

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ustam onunla geçen gün baya uğraştımda yapamadım, gpx yada kml ye çevirecen, ondan ondan diğerine vs uzadıkça uzuyor artı hatalar oluyor,

şu programıla uğraş biraz, geniş yelpazeye sahip coverter özellikleri izlek vs herşey var,
Download ExpertGPS by TopoGrafix
Bir kısmını çevirip google earthe a atabildim. Çevirmeyi yapıyorum ama tcx her formatı kabul etmiyor.

Importing Excel data to Google Earth Pro - YouTube

Online GIS/CAD Data Converter | SHP, KML, KMZ, TAB, CSV, ...

saftilki

Moderatör
Moderatör
ustam tcx si boşver expet gpx de iş var, convert kısmı olsun gpx ve map hepsi bir arada fit değerini de veriyor,
kordinatörden aldığın datanın z sütünu nu silip o programa aktarmaya bak

saftilki

Moderatör
Moderatör

distance from start izlek uzunluğu
distance to next arazi engebe değeri asıl aradığım evelation datası o ama kopyalamadım bi türlü,
boylamda E034. le başladığına bakmayın gpx olarak kaydedince normalleşiyor, ama gpx dosyasında da distance to next datası yok