Surfer'den Kordinatlara Filtreleme Yaparak Görüntü Elde Etmek

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
@toyalp ustam kuyu 35 veya 40 senelik babam gençlik yıllarında kendi kazmış bizim kuyuda 6 veya 7 mt sondajın biri 10 senelik falan ben şu şekil baktım google earttan 4 tane kordinat aldım arazinin dört köşesinden mapsourceye geçtim arazinin içine bayrakları döşedim kordinatları excele ekledim silinecekler silindi noktalar kalktı n ve e kalktı biçimlendirdim virgüller kondu sonra metre dadaş ustamın exceldeki metreyi kopyaladım kaç kordinat varsa ona göre sonra kaydettim gerisi surfer dadaşın yolunu aynen takip ettim bu başka yok
Şuan .csv uzantılı dosya duruyorsa içinden herhangi bir koordinatı eartha yapıştırıp aratırmısın bakalım çalışma yaptığın yere mi götürecek seni. Eğer doğru noktayagiderse filtrelemeyi tekrar yap derim. Yok değil ise veri dosyasını sağlam yapman lazım.

kertenkele

Editör
toyalp ustam arattım doğru noktaya iniyor sıkıntı yok orda zaten çıkan görüntüleri earttan bakıyorum yani aratıyorum eksiğim olmasını bende isterim ustam görüntüleri atarım sonra sana şu an biraz işim var leptopta görüntüler ben yanılıyorumdur inşl

kertenkele

Editör
Kuyunun 15 mt ilerisinde evin önünde bi görüntü verdi o olabilirmi bilmiyorum senin kuyu ile benimkimi karşılaştıralım bakalım görüntü aynımı acaba

pusula17

Engellendi
Erkan55 toyalp ustamın yöntemle yapmışsın belli.
Burada yöntemler benzer ama bir tane bile filtre yanlış yapsan değişir olay.
kısaca ortadakinde birşeyler var diyor.
Ama diyor kesinlik vermez :D
Hala geliştirme aşamasındayız.

Erkan55

Member
Hocam bir sıkıntı yok çekimlerde filtrelemede renkler ne diyor onu tam çözemedim renk skalasını iyi tanırsak başarı yüzde 50 artar toprak içindeki metal hangi renklerin içinde olir boşlukta kapatılmış metal hangi renklerde olir bunları çizmek önem arz eder birde test yeri tünel olan varsa tüneli girebiliyor mu

Erkan55

Member
Derinliği neye göre alıyorsun hangi yöntemde net derinlik çıkıyor hangi color dosyası ve hangi filtreleme kullaniyorsun

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör

Erkan55

Member
Ben birşey atamadım hazırdaki en güzel renkskalasi bunlar bunları kullanıyorum ama hangi renkler nedir bazen karisiyor

Erkan55

Member
Ekli dosyayı görüntüle 179115
c sutunundaki rakamlar ne işe yarıyor kordinat uretici yapıyorum bunları soylerseniz faydalıysa ekleyeyim
işim bittiginde sadece bir yazip surferin kordinatları alip filtrelemelerini yaparak calısmayı onunesunacak en fazla mauseyi 3 4 kere kulancaksiniz :D
işe yarıyacak bi,lgi vericek varsa 05 watsapdan da ulasabilir istyerse telefondanda arayabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:

Erkan55

Member
bunlar ne işe yarıyor peki hocam calısmaya nasil ekleye bilirim
Aşagıdaki resimdeki gibi soldan saga kordiant ureterek kordinat cogaltiyorum ornek dosyadaki c sutunundaki rakamsal degerler ne işe yarıyor anlatabilirsen onlarida ekleyecegim
Ekli dosyayı görüntüle 179117

avcıkartal1

Aktif Üye
hocam ben 3. videoyu uygulamaya çalışıyorum çevirmen diye bilgisayarınızda program var onu bulamadım yardımcı olur musunuz?