surferden ilk çıktı

baye63

Member
Surferden görüntünün google earth da yerine oturması için iki metod var.
1-kaydet dendiğinde gelen pencereden koordinat yerlerin değişecek.
2-exel de koordinat yerlerini değiştirip işlem öyle yapılırsa kayıt sonrası earth da yerine oturuyor.sorun exelde koordinat yerleri değiştirildiğinde, değişmemiş hali ile görüntüde değişiklik oluyor.mesela birinde iki nokta verirken,diğerinde bir veya üç nokta verebiliyor ve noktaların koordinatları genelde farklı oluyor.
Eğer hata verir kaydetmezse,koordinatların arasına nokta koymak gerekiyor.

Nil

Engellendi
Okadarini bilemiyorum dadas_25 ustama guveniyorum bu isi o cozer diye dusunuyorum

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Nil ustam dosayayı arşive attıktan sonraki cevirmen.rar olan halini siteye yükleyiniz. Aşağıdaki linkide tıklamayınız tıklarsanız doya siteden silinir.

Nil

Engellendi
İzmir e yakinsaniz pc den size gostereyim diyecektim

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Programı tekrar yüklerseniz indirip işlemi tamamlayabiliriz. Aslında TCX converter da aynı işlemi yapıyor ama önemli olan orada koordinatı neye çevirdiğidir. O yüzden program gerekiyor.

Nil

Engellendi
Sizin kadar bilemiyorum programlari kullanmayi , basaramadim bir turlu

saftilki

Moderatör
Moderatör

enteresan bir şey daha var, farklı bölgelerde bu filitreyi uyguladığımda minnacık yazı farkettim büyüttüğümde bu tarihler ortaya çıktı,
1899 yılı, neden böyle bir tarih belirdi acaba?
diğer çıktılar bunlar,

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Nil ustam az kaldı bilgisayar bilginizi geliştirmek olacaksınız. Şimdi ilk dediğim gibi programa sağ tıklayıp arşive ekle diyip tamam diyoruz. Sonra dosyanın oldu yerde cevirmen.rar olarak bir dosya oluşacak. O dasyayı siteye yükleyip linki buradan paylaşırsanız dosyayı indirebilirim. Sonrasında hatayı çözer tekrar paylaşırım. Bu arada sitede oluşan alttaki linki tıklamayınız dosya silinir.

Nil

Engellendi
dadas_25 ustam umarım yolladıklarım işimize yarar ,umarım noktalamayı çözersiniz kolaygelsin,saygılar