Sunak ve 5 çizgi

YAZDIKYA GARDAŞyönünüde verdim.etrafını gözlemle.zirveye bi bak bakalım.ne bulacaksın.ağanın mezarı yukardadır.bu fakir mezarlarını gören yerdedir.ha bu mezarlar burda varsa burda kilisede var.eee papazın evide var.daha yazayımmı.kafanı karıştırmak istemem.bu alanı terk et.fakirleri öbür dünyada rahat bırak.uyusunlar.git kralı kaldır.uyumasın.heheeee kuyuda var.
Kuyu vardida ben niye girmedim buranın yerlisiyim.sen zarta atiyon

kabakburgiba

Operatör
teşekkür ederim kardeşim.güzel bi iltifattta bulundun.özür dilerim.haklısın ben attım öyle işte ya tutarsa.benim bu konularda hiç tecrübem yok.sen en iyisi kendi bildiğini yap.niye millete soruyon ki.bana iyi bi ders verdin.sağ ol var ol.bi daha yazmam kardeşim.tekrar kusura bakma.

sanal defineci

Bilgili Üye
tartışmaya gerek yok...yorum istoyorsan her kes kafasına göre bişeyler yazacak..her denileni de yapmak diye bir olay yok...madem ki taşın anlamını ,işaretin ne anlama gldiğini merak ediyorsun kardeşim bende biraz karalayayım.ilk olarak taşın üzerine çizilen şekle gübre böceği deniyor. yeniden dirilmeyi senbolize eden bir figürdür....bacak şeklinde yapılan her çizgi bir mezarı işaret eder.muhtemelen aynı aileye mensup insanlar.. fakir mezarı.fakir olmasa her mezara ayrı bi sunak falan yaparlardıya neyse..tavsiyem bölgede tektekçilik yapman.varsa dedektörle taşları biraz yoklaman..mezar hediyesi olma olasılığı açısından..bunun dışında çevrede küçük bi ihtimal de olsa zengin mezarlar olma olasılığı da var...

tartışmaya gerek yok...yorum istoyorsan her kes kafasına göre bişeyler yazacak..her denileni de yapmak diye bir olay yok...madem ki taşın anlamını ,işaretin ne anlama gldiğini merak ediyorsun kardeşim bende biraz karalayayım.ilk olarak taşın üzerine çizilen şekle gübre böceği deniyor. yeniden dirilmeyi senbolize eden bir figürdür....bacak şeklinde yapılan her çizgi bir mezarı işaret eder.muhtemelen aynı aileye mensup insanlar.. fakir mezarı.fakir olmasa her mezara ayrı bi sunak falan yaparlardıya neyse..tavsiyem bölgede tektekçilik yapman.varsa dedektörle taşları biraz yoklaman..mezar hediyesi olma olasılığı açısından..bunun dışında çevrede küçük bi ihtimal de olsa zengin mezarlar olma olasılığı da var...
abi bir sürü ayrı ayrı sunakta var ama fakir diye kazmıyorum

teşekkür ederim kardeşim.güzel bi iltifattta bulundun.özür dilerim.haklısın ben attım öyle işte ya tutarsa.benim bu konularda hiç tecrübem yok.sen en iyisi kendi bildiğini yap.niye millete soruyon ki.bana iyi bi ders verdin.sağ ol var ol.bi daha yazmam kardeşim.tekrar kusura bakma.
benim gözlerim çok görmüğyo ondan kuyu muyu görmedim olsa gittiğim zaman uyarırlardı düşersin diye

kalbini kırmak için söyleseydim sizden yardım istemezdim ama bildiğim kuyu yok yakınında mağara var ve 3 boşluğu var etrafında kasa vardı bi tane

kabakburgiba

Operatör
Ustam silmeye gerek yok. Herkes istediğini alır istemediğini pas geçer, seni tanıyoruz ve seviyoruz.
ustam merhaba.rabbim sağlık sıhhat versin.bozoklu ustam hani bir söz vardır DOĞRU SÖYLEYENİ dokuz köydden kovarlarmış.kanımca kanaatimce arkadaşa yol göstermeye çalıştık.oralar fakir mezarları etrafa çık bak,ağanın etrafının mezarlarını gözlemle,tepelere çık,bu fakir mezarlarını görecek şekildedir,kuyu dedik.aldığımız cevap kuyu muyu yok.sen atıyon diye iltifat gördük.birçok kardeşimiz önüne hemen açık bir kuyu çıkacak diye bekliyor.illlaki kuyu açıkmı olur.orda kapalı kuyu yoksa çok idddialıyım varrrr.bu kuyunun odasıda var.desem yine atıyor olacağız.kilisede yoktur.papazda yoktur.ustam neyse ,bende seni ve sitedeki değerli dostlarımı çok seviyorum.sevgi ve saygılarımı sunarım.tşk.