Su arayacağım,nasıl başlamalıyım?

Turko

Uzman
Su çekimi herzaman aşağıdan yukarıya doğru olur. Kaynak suyu çubuğu aşağıya çeker boğumlu çubuk spiral şeklinde.. işini çözecektir. Y tipi çubukların veya v tipi çubukların çalışma prensibi budur. Ben anlamam çift L kullanıyorum dersen akarı olan kaynak suyu L çubukları pervane gibi 360 derece çevirir. Akarın toprak altında oluşturduğu manyetik L çubukları bu şekilde hareket ettirir. Rast gelsin.

Ledun

Bilgili Üye
Teşekkür ederim ustam,çok makbule geçti.
Daha önce define amaçlı pirinç ve bakır çubuk kullandım.Fakat tepkiler çok tutarsızdı.bir türlü çözemedim.su ararken çubuğun suya mı yoksa maden mineral gibi başka şeylere mi gittiğini nasıl anlayacağım?
Veya tam tersi,define ararken suya gidebilir mi?
su ararken küp bulmayalım :giggle:
Valla mesele cok uzun ve derin.
@BulursamKader25 ve diger ustalarin yazilarini oku. Bu yazilarda su bulunmasi meselesi yok amma, mantik degismez; kullandiginiz cubugun suya nasil tepki ve isaret verdigini test etmelisiniz once. Bu nedenle kuyu ve artezyen acilan yerlerde tatbikatlar yapmali ve cubugu gozlemlemelisiniz.
Calismadan antiraman yapmadan olmaz.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
video görünüyor mu .. bu bakır çubukla bulduğum su ..

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
adam resim atın bakayım su var mı yok mu diyo ama kimse resim atmıyor. yoksa ben mi yanlış anladım acaba ?
Kimse derken benden bahsediyorsun sanırım.
Pandemi yüzünden köye gidemiyorum.
Ama başka su baktırmak isteyen varsa buyursun atsın.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Video indirilip izleniyor ustam.Nasıl buldunuz?
Ne kadar derindeydi?
Bakır çubuk 2 adet L çubuk muydu?
.
Ustam basit 4 mm bakır 2 ad. L çubuk .. okadar .. derinlik çok değildi .. videoda görünüyor zaten .. bu suyun aşşayukarı az akımlı olduğunu söylemiştim .. ben onlara şuradan takribi 2 mtre ileriye doğru gidin 1 mt civarı derinlikte çıkar demiştim ..
fakat buranın yanında 1 yer daha. vardı .. oranın suyu az daha fazlaydı ölçüme göre . fakat. orası birazdaha uğraştırıcı olduğu için burayı kazdılar ... derinlik. çok yok .. takribi 1 mt civarı 2 mt yok ..