Soviet Military Maps. Definecilik

Kerberos

Yeni Üye
Üstadlarım soviet military maps in definecilikle ilgili bir baglantısı varmıdır. Daha önce kullanmış ve kullanmakta olan üstadlarım bilgilendirirse sevinirim.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Geçenlerde bir daha sorulmuştu yanlış hatırlamıyorsam,
yorum çıkmamıştı.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Rus askerlerinin yapmış olduğu topografik haritalama tekniğidir.Program içeriğinde ruslar uydu görüntüleri dahil olmak üzere çeşitli kaynakları kullanmışlardır.Dağcılar için daha uygun bir program olduğunu düşünüyorum.Aşırı karışık bir program.GPS bağlanma google maps görüntü alma aldığın görüntüleri jpg olarak kaydetme gibi gibi bir sürü şeyler.Heryerde net görüntü vermiyor.Google maps daha iyi bana göre.

Bu programa kesinlikle define aramak için zaman ayırmam.Define programla bulunmaz.Saklı kalmış herşey bilgi ile bulunur.Elinizde adres varsa programa ihtiyacınız olmaz zaten.Altta program üzerinde alınmış görüntü var

Son düzenleme:

Kerberos

Yeni Üye
Üstadım harita üzerindeki semboller ve suanda bulundugumuz nokta ile bire bir örtüsüyor. Program içindeki bütün sistemi çözmüş vaziyetteyiz. Lakin bir kaç husus var çözemediğimiz. Bulundugumuz nokta dan harici başka noktalardada uygulandı. Dogruluk payı büyük. Uygulamayı az cok bilen üstadlarımız yorumlarsa daha güzel olacaktır. Ama rus askeriyesi iyi iş çıkarmıştır. Her açıdan :)

vakko

Üstadım harita üzerindeki semboller ve suanda bulundugumuz nokta ile bire bir örtüsüyor. Program içindeki bütün sistemi çözmüş vaziyetteyiz. Lakin bir kaç husus var çözemediğimiz. Bulundugumuz nokta dan harici başka noktalardada uygulandı. Dogruluk payı büyük. Uygulamayı az cok bilen üstadlarımız yorumlarsa daha güzel olacaktır. Ama rus askeriyesi iyi iş çıkarmıştır. Her açıdan :)
Görsel paylaşırmısın.Koordinatlarini gizleyip.

vakko

uygulamayı bilen ve deneyen olarak yorumluyorum zaten.Sen sıkıntını anlat yardımcı olucam ben sana.Nerde takildin.

Kerberos

Yeni Üye
Dediğim haritadaki nokta ile bu çevrili alan bire bir ortusuyor. Bu alanın 500 metre ilerisinde büyük bir kale yıkıntısı ve ilerisinde roma dönemine ait antik kent var. Bu noktayı çok sorusturduk ve bu alan için herkez aynı seyleri söyledi. Lakin merkeze yakın oldugu için elleyemiyor insanlar. Bu 1. ornek mesela çogu noktayı belirleyebiliyoruz. Ama birkaç sembol hakkında bilgi almak gerekiyor.

Kerberos

Yeni Üye
Bu nokta google earth olarak cevrili hali üstadım. Sen uygulama üzerinden mi istiyorsun noktayi

vakko

Dediğim haritadaki nokta ile bu çevrili alan bire bir ortusuyor. Bu alanın 500 metre ilerisinde büyük bir kale yıkıntısı ve ilerisinde roma dönemine ait antik kent var. Bu noktayı çok sorusturduk ve bu alan için herkez aynı seyleri söyledi. Lakin merkeze yakın oldugu için elleyemiyor insanlar. Bu 1. ornek mesela çogu noktayı belirleyebiliyoruz. Ama birkaç sembol hakkında bilgi almak gerekiyor.
Sembol ayrı bir konudur.Paylaş sembollerini onlarıda yorumlarız.

Kerberos

Yeni Üye
Vakko üstadım bu sembollerin anlamları nelerdir. Üçgen içinde nokta Dikdortgen içinde nokta sade siyah noktalar ve nokta üstündeki sayı olan noktalar anlamları nelerdir. Bilen üstadlarımdan yorum bekliyorum.