Sikkeler hakkında

Marco

Bilgili Üye
Merhabalar ustam hoş geldiniz. Siz bulmadıysaniz kesinlikle itibar etmeyiniz. Replika olma ihtimalli çok yüksek. Saygılar dilerim.

fth

Yeni Üye
Merhabalar ustam hoş geldiniz. Siz bulmadıysaniz kesinlikle itibar etmeyiniz. Replika olma ihtimalli çok yüksek. Saygılar dilerim.
Hoş buldum, çok teşekkür ederim. Replika olup olmadığını nasıl anlayabilirim peki? Selamlar, saygılar.

Marco

Bilgili Üye
Rica ederim ustam, siz kendiniz kendi elleriniz ile çıkarttıysaniz başım üstüne ancak onun dışında kesinlikle uzak durarak anlayabilirsiniz ustam 😇 birisi size satmak istediğinde kesinlikle sahte olduğu ortadadır. Diğer paylaşımınıza da baktım, orda sadece Osmanlı sikkesi orijinal gibi duruyor. Çok belli olur ustam, elinize aldığınızda ağırlığı olur, beton zemine bıraktığınızda kendine has tok bir sesi olur. Ayrıca fotoğraflardan belli, yeni basılmış gibiler. Deforme olmamışlar, ayrıca o Orijinalligi göstermiyorlar. Ustalarımız yorum yapacaktır. Dikkatli olunuz. Saygılar, sevgiler dilerim. 🙋🏻‍♂️

blueverse

Bilgili Üye
Bana sahte gbii geldi ama tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir

Kusterek

Aktif Üye
Merhaba, cok kotu temizlik yapilmis ama genelde provinz ler icin iyi sayilir.
Roman Provincial PHRYGIA

atasdibi

Bilgili Üye
Yöneticiler, forum kurallarında tarihi buluntu yayınlamak yasaktır denmiş. Yöneticiler konulara mı bakmıyor yoksa forum kurallarımı değişti. Ana sayfada 2 tane sikke konusu var. Şu an sitede 3 moderatör 2 süper mod. var
1695220257682.png

Son düzenleme:

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Yöneticiler, forum kurallarında tarihi buluntu yayınlamak yasaktır denmiş. Yöneticiler konulara mı bakmıyor yoksa forum kurallarımı değişti. Ana sayfada 2 tane sikke konusu var. Şu an sitede 3 moderatör 2 süper mod. var
Ekli dosyayı görüntüle 308934
Tarihi buluntu olduğu netleşir ve bu konuda herhangi bir uyarı gelirse elbette konuya müdahale edilir ama şuan üzerinde tartışılan ve henüz sahte mi yoksa tarihi bir buluntu mu olduğu net olmayan bir kaç adet resim var. Oldu ki herhangi bir uyarı şikayet ve benzeri bir durum da hasıl olmadığından konuya müdahalesi uygun görülmemiştir. İlginize ve forum kurallarına duyarlılığınızı takdir eder iyi forumlar dileriz.

atasdibi

Bilgili Üye
Tarihi buluntuysa zaten yasak, sahteyse durum daha kötü yani ya yayınlanması yasak buluntuyu konuşuyoruz ya sahte sikke için konuşuluyor. Bunun için şikayete gerek var mı ? Neyse bir sürü mod ve süper mod varken sanırım ben yanlış düşünüyorum.