sikkeden anlarım diyen varmı?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yani Etli ekmekle Kelle onun diyorsun )))
Sizin oranın etli ekmegide hatta tüm mutfagıda berbat Kurban,
Sen bu tarafa bi gelsene ))) Davetlim ol !
Bizim köfteyide bilirsin heralde ))))
Benim memlekete ( Kırıkkale) özgü bir yemeğimiz olmadığı için,
etliekmek de, köftelerde bize güzel geliyor.
1 Temmuzdan sonra mesai olmayacağı için
gün gelir nasip olur inşallah.
Konya Tandırına davet etmiştim seni amma
buluşmak nasip olmadı. Senin kazı-kuzu işlerin uzun sürdü.

Caylak67

Aktif Üye
Eeee Ben Nanadım Aha şindi bu işden Gardaş heçmi kimse yoh , şu paralara bahacak )))) gözünün yagını yedigim. Guban oldugum. )))))))
gine gendim yazdım gendim ohudum ya la )))))
bu paralara bahana ne oldugunu diyene ))) Kelle gırdıracam, etli ekmek döktürecam bah habariz ola )))
Batı karadeniz şivesimiydi o

Turko

Uzman
Altın ları koy falan filan la uğraştırma bizi.

Turko

Uzman
Bende arkadaşlara ne zaman süpriz yapayım diyordum ))))

bu gördügün tenekelerden bazen içinde tek atar nadir olur, kiloyla çok bulunan altın sikkeden daha kıymetlidir !!!
Tamam boşver altını , gümüş varya tek onu göster :)

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Yönetimdeki arkadaşlara Rıcamdır konu Silinsin. Malisef Bu konuda Çok Cahiliz sitece )))
Beni bilgi olarak tatmin etmeyen bir konu sadece Çöplüktür. Bir iki kişinin gelmesini bakmasını beklemekle olmaz )))
Konunun silinmesini arz ederim !!!

Marco

Bilgili Üye

Sedegor ustam saygılar sevgiler.bu sikkenin hikayesini sizinle paylaşayım.

Romulus ve Remus, Roma Mitolojisine göre MÖ 753'de Roma şehrinin kurucularıdır.
Efsaneye göre Savaş Tanrısı Mars ile Rhea Silvia'nın ikizleridir.
Ataları ise Truva'dan kaçan Afrodit'in oğlu Prens Aeneas'tır. Aeneas, Hektor'un kuzenidir.

Romus ve Romulus (Remus ve Remulus)'u emziren Kurt Ana olarak görünür. İtalyan mitolojisine Etrüskler (Tuskiler) aracılığıyla geçmiş olan bir söylencedir. Türklerin mağarada kurt tarafından beslenen çocuk motifi ile birebir aynıdır. Romus ve Romulus iki (veya ikiz) kardeştirler ve Roma şehrini kurmuşlardır. Bir ırmağa bırakılırlar ve dişi bir kurt onları sudan çıkararak bir mağarada emzirir. Daha sonra çiftçi bir aile tarafından bulunarak evlat edinilirler. Roma şehrini kurmak için de kurt tarafından emzirildikleri yeri seçerler. Bu yerin etrafını çevirirken tartışmaya başlar ve kavga ederler bunun üzerine Romulus kardeşi Romus’u öldürür. Böylece kurduğu kent devletinin ilk hakanı kendisi olur. Kardeşleri besleyen kurt kara renkli olarak betimlenir.

Daha önceden bizim sitede paylaşılmış.

Romulus kardeşler,kurt ana, (2 bebeği emziren dişi kurt ve roma nin kuruculari) | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü

CoinArchives.com Lot Viewer

Smokin

Moderatör
Moderatör
Sedegor ustam saygılar sevgiler.bu sikkenin hikayesini sizinle paylaşayım.

Romulus ve Remus, Roma Mitolojisine göre MÖ 753'de Roma şehrinin kurucularıdır.
Efsaneye göre Savaş Tanrısı Mars ile Rhea Silvia'nın ikizleridir.
Ataları ise Truva'dan kaçan Afrodit'in oğlu Prens Aeneas'tır. Aeneas, Hektor'un kuzenidir.

Romus ve Romulus (Remus ve Remulus)'u emziren Kurt Ana olarak görünür. İtalyan mitolojisine Etrüskler (Tuskiler) aracılığıyla geçmiş olan bir söylencedir. Türklerin mağarada kurt tarafından beslenen çocuk motifi ile birebir aynıdır. Romus ve Romulus iki (veya ikiz) kardeştirler ve Roma şehrini kurmuşlardır. Bir ırmağa bırakılırlar ve dişi bir kurt onları sudan çıkararak bir mağarada emzirir. Daha sonra çiftçi bir aile tarafından bulunarak evlat edinilirler. Roma şehrini kurmak için de kurt tarafından emzirildikleri yeri seçerler. Bu yerin etrafını çevirirken tartışmaya başlar ve kavga ederler bunun üzerine Romulus kardeşi Romus’u öldürür. Böylece kurduğu kent devletinin ilk hakanı kendisi olur. Kardeşleri besleyen kurt kara renkli olarak betimlenir.

Daha önceden bizim sitede paylaşılmış.

Romulus kardeşler,kurt ana, (2 bebeği emziren dişi kurt ve roma nin kuruculari) | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü

CoinArchives.com Lot Viewer
Ustam filmi de cıktı.
Izleyebilirsiniz . 2019 filmi

Son düzenleme: