Selamlar ustalarım

CooL

Bilgili Üye
Demek istediğiniz bu işaretler bu kayadamı. Yine söylüyorum buradan güneşin ve ayakların baktığı yönde başka kayalık bir zirve varmı daha yüksek var ise hedf oradaki işaretler . Yok ise ve işaretlerde bu kayada ise bu ana kayadan bir girişi olan yer olmalı
@dardanos ustam bu görünen kayada ayak ve altında oyma hemen üstünde bir kaya var orada da güneş işareti var ama olayı çözemedik

CooL

Bilgili Üye
Demek istediğiniz bu işaretler bu kayadamı. Yine söylüyorum buradan güneşin ve ayakların baktığı yönde başka kayalık bir zirve varmı daha yüksek var ise hedf oradaki işaretler . Yok ise ve işaretlerde bu kayada ise bu ana kayadan bir girişi olan yer olmalı
@dardanos ustam ayak ve oymalar bu kayanın sol tarafında güneş işareti üst kısmında ki kayada

sandalci14

Operatör
ustam ayak işareti üstünde durup güneşin doğuş batış yönü gibi bir gölge hesabı olabilir.mesela oymalar ayağın sağ ön tarafında diyelim, güneşin batışına yakın gölgede sağ öne düşer yani ikindi vakti gibi,buna göre araştırmada güneş kişi ve gölge hesabı yönü ve oymaların ayakizine mesafesine göre noktayı verebilir.bu kafa karışıklığına sebep olabilir o yüzden yüzeysel bir inceleme ile yinede dardanos ustamın dediği anakayada kapsamlı inceleme son çözüm olur.

harun0606

Aktif Üye
Öncelikle bu bir şifreleme şifreyide yalnızca yapan bilir. Ama bizlerde tahmin etmeye çalışmalıyız kesin şudur diyemiz. burda güneş başrolde bence doğarken ve batarken gölge düşümünün aynı yere dek geldiği yer olabilir.

CooL

Bilgili Üye
Kısaca anlaşılan böyle bir işaret tecrubesi olan yok ve bu işin içinden çıkamayız. Yorumlar için teşekkürler herkese iyi formlar

R00T

Profesyonel
Co Admin
Güneş motifi orjınal ise çizgi sayısını net doğru bilmemiz gerek bu orjinalliği doğrular.
Orjin ise mahzen vermesi gerek.Kapalı mağara gibi .
Ayak oda gibi mezar.Oymalar sunu ve ayrıca yönlendirmede verebilir.Daha ne istersin fazla bilgi olarak.Trip atmaya gerek var mı_??
İyice gezip doğru sunum ile geleceksin ki daha fazlası olsun.Henüz kayanın üst düzlüğü pusula yönleri ve işaretlerin çevresini göremedik.
Güneş motifi orjinal ise üzerinden tonavida ile kazıma olarak netleştirme mi yaptılar.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
CooL

Sevgili kardeşim hakikaten
R00T
ustamız haklı konuşmuş ve aslında size çok güzel şeylerden de bahsetmiş.
Şimdi biz bu ayakların tam bakış konumunu daha doğrusu güneş figürüne mi bakıyor gibi yada
R00T
ustamızın dediği gibi güneşin çizgilerinin sayısı da çok önemlidir. O belirler bazı noktaları. Mademki ayaklar ve oymalar alt kayada güneş bir üstteki kayada o vakit güneşin olsuğu kayalık alan daha fazla önem kazanıyor.
Bak bakalım sayısı kaç adet çizgilerin . Ve lütfen burada yorum yapan kişilere de biraz daha olumlu yaklaşın. Çünki hani bir söz vardır ne kadar köfte o kadar ekmek gibi. Daha güzel resimler ve güzel bir sunum sizce iyi olmazmı. Mesela bu ayakların ve diğer güneşin olduğu kayaların karşıdan bir görüntüleri kisini aynı kareye alarak ve dah geniş çevreli resimler . Ben olsam o ayakların olduğu kayanın üstünden her yönü resimlerim . Amma tabiki imkanınız var ise. Biemiyorum belkide siz kendiniz çekmediniz resimleri. Güneş işareti orijinal ise ve çizgi adeti sisteme uyar ise orada girilecek bir yer olduğunu zaten belirtmiş idik. Ve bu girişi ancak siz bulabilirsiniz. Bizler daha net görüntüler daha iyi anlaşılır resimler olur ise daha fazla yardımcı olabiliriz. Lakin şimdilik bu kadar konuşabiliyoruz.

CooL

Bilgili Üye
CooL

R00T
Şimdi biz bu ayakların tam bakış konumunu daha doğrusu güneş figürüne mi bakıyor gibi yada
R00T
ustamızın dediği gibi güneşin çizgilerinin sayısı da çok önemlidir. O belirler bazı noktaları. Mademki ayaklar ve oymalar alt kayada güneş bir üstteki kayada o vakit güneşin olsuğu kayalık alan daha fazla önem kazanıyor.
Bak bakalım sayısı kaç adet çizgilerin . Ve lütfen burada yorum yapan kişilere de biraz daha olumlu yaklaşın. Çünki hani bir söz vardır ne kadar köfte o kadar ekmek gibi. Daha güzel resimler ve güzel bir sunum sizce iyi olmazmı. Mesela bu ayakların ve diğer güneşin olduğu kayaların karşıdan bir görüntüleri kisini aynı kareye alarak ve dah geniş çevreli resimler . Ben olsam o ayakların olduğu kayanın üstünden her yönü resimlerim . Amma tabiki imkanınız var ise. Biemiyorum belkide siz kendiniz çekmediniz resimleri. Güneş işareti orijinal ise ve çizgi adeti sisteme uyar ise orada girilecek bir yer olduğunu zaten belirtmiş idik. Ve bu girişi ancak siz bulabilirsiniz. Bizler daha net görüntüler daha iyi anlaşılır resimler olur ise daha fazla yardımcı olabiliriz. Lakin şimdilik bu kadar konuşabiliyoruz.
Güneş motifi orjınal ise çizgi sayısını net doğru bilmemiz gerek bu orjinalliği doğrular.
Orjin ise mahzen vermesi gerek.Kapalı mağara gibi .
Ayak oda gibi mezar.Oymalar sunu ve ayrıca yönlendirmede verebilir.Daha ne istersin fazla bilgi olarak.Trip atmaya gerek var mı_??
İyice gezip doğru sunum ile geleceksin ki daha fazlası olsun.Henüz kayanın üst düzlüğü pusula yönleri ve işaretlerin çevresini göremedik.
Güneş motifi orjinal ise üzerinden tonavida ile kazıma olarak netleştirme mi yaptılar.
@root usta bişeyler yazmışsın ayrıca konularına takip ediyorsun demekki. Attığım resimler hakkında bilgin varsa son yazdığımı yazmadan yazsaydın ya. Ayrıca ben çocuk değilim trip atacak konuyu kapattım sadece iyi formlar

CooL

Bilgili Üye
CooL

R00T
R00T
@dardanos usta başkasının çekimi olsa söylerim emin ol. Kendi selyfim var işaretlerle de bölgeden takip eden başkalarıda olduğu için sayfayı atıp deşifre olmak istemem onun için konu kapanmıştır iyi formlar

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
@dardanos usta başkasının çekimi olsa söylerim emin ol. Kendi selyfim var işaretlerle de bölgeden takip eden başkalarıda olduğu için sayfayı atıp deşifre olmak istemem onun için konu kapanmıştır iyi formlar
Bak ustam bunu baştanda söyleyebilirsin. Deşifre olmasın diye daha geniş sunum yapamıyorum diyebilirsin.
Tabiki benim şahsen istediğim ve anlamaya çalıştığım bu işaretlerin konumları idi. Lütfen kimseye gönül koymayın. Sizin bulabileceğiniz bir şeyin bize faydası ancak sizin bir ALLAH razı olsun demenizdir. Başka bir beklentimiz yok. Burada maaş ile çalışanlar da değiliz. Gayemiz sadece bu yola gönül verenlere bir nebze katkıda bulunmaktır. O yüzden siz ne kadar bize yardımcı olu iseniz bizde sizlere o denli faydalı olmaya çalışırız. Teşekkürler

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
@Keskingöz ustam ayak havaya bakıyor gibi oymalar alt kısmında
ayak havaya bakacak zaten yukarıya git. mahsenin var içinde din adamlarının taş lahdi var. daha ne diyim ? bunları da buluver bi zahmet. gelip aha şurda al diyecek halimiz yok kurban olduğum. sana manalarını ne çıkacağını söylüyorum. nokta atışı sende. anlaştık mı ?

Görsel Serisi burdaki ayak ile aynı şifre. güneş sanayardımcı olacak.