Roma Dönemi Yüksek Mertebeli Birine Ait Mezar

murat5164

Bilgili Üye
Ustalarım uzun bir zaman sonra tekrardan aranıza gelmekten mutluluk duyuyorum ve böyle bir yer hakkında değerli ve kıymetli fikirlerinizi almak istiyorum.
Yerin Roma dönemine ait yüksek mertebeli birine ait tek kişilik mezar olduğunu düşünüyorum, tahminimce giriş olarak düşündüğüm yer var ve siz ne düşünüyorsunuz.

Ekli dosyalar

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hoşgeldiniz ustam, yanılıyor olabilirim ama şahsi görüşüm doğal olduğu yönde.

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
Şahsi görüşüm teknolojiden faydalanıp etrafı kontrol etmekte her zaman fayda vardır ama resimde görünen yerler kayde değer birşey gözükmüyor rastgele.

murat5164

Bilgili Üye
giriş gibi duruyor ama bu kadar göz önünde olmaz
Evet o kadar göz önünde olmayacağı için orasi yanıltma amaçlı, asıl giris oranin bize göre sağ alt tarafi toprak seviyesindeki horasanli yer diye düşünüyorum

sepetkaya

Editör
Kapama bariz görülüyor, fakat dediğiniz gibi statüsü yüksek birinin mezarına delalet eden bir iz amare açıkça fotodan göremedim ben. Yerleşim yerine yakın ise cesaret edip bakan olmamis olabilir. Varsa iz emare kırılmış yok edilmiş de olabilir. Ne desek seni yorariz kardeşim. Varsa imkanın yokla tabi. Güncel tutar gelişmelerden haberdar edersen tecrübe olur. Rast gele.

murat5164

Bilgili Üye
Kapama bariz görülüyor, fakat dediğiniz gibi statüsü yüksek birinin mezarına delalet eden bir iz amare açıkça fotodan göremedim ben. Yerleşim yerine yakın ise cesaret edip bakan olmamis olabilir. Varsa iz emare kırılmış yok edilmiş de olabilir. Ne desek seni yorariz kardeşim. Varsa imkanın yokla tabi. Güncel tutar gelişmelerden haberdar edersen tecrübe olur. Rast gele.
Yer resimden de anlaşılacağı üzere yol kenarı olduğu için ellenmemis.sol üst tarafta üçgen bir işaret var, resmi atıyorum size ve taşın kendisi kendini bariz belli ediyor, bence kayanin bir kısmı dogal bir kismida sonradan mezari yerleştirmek için koyulmasi icin el işçiliği ile yapilmis.

Ekli dosyalar

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Mezarı sudan koruyacak hiçbirsey yok. Ora mezar olsa su mezarı basmasin diye en azından etrafından kanalvari bir sistem yaparlardı. Bence yanılıyorsunuz. Umarım düşündüğünüz gibi çıkar.

SAHBAZ

Bilgili Üye
Burda para var lakin sen o koyma taslari yokla arkasinda isaret gorebilecekmisin mujdede olabilir lakin ana giris duvar dibindendir guzel yer