Rica etsem herkes gördüğünü yazabilir mi ?

PiSaGoR

Engellendi
Burda cok şey ama çok şey var
Kuş timurun isaretledigi yeri gozetliyor
Lakin çok fazlası var
Resimler yetersiz ve kalitesi çok düşük resimlerin
Çok daha iyi bir cihazla bu veya biraz daha yakın mesafeden daha iyi kareler yakalayıp paylasmanizi
Öneririm kolay gelsin

Yörük ali

Aktif Üye
timur964 işaretine bakarsak bence teyze alın size 3 teneke malzeme demiş

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Burda cok şey ama çok şey var
Kuş timurun isaretledigi yeri gozetliyor
Lakin çok fazlası var
Resimler yetersiz ve kalitesi çok düşük resimlerin
Çok daha iyi bir cihazla bu veya biraz daha yakın mesafeden daha iyi kareler yakalayıp paylasmanizi
Öneririm kolay gelsin
Üstadım bu resmi öylesine çekmiştim. O zaman bende bilgi sıfırdı.Sonra bu forma katıldım ve dün gece eski çektiklerimi gözden geçirdim ve sizin de görüşlerinize sundum. Şuan sizlerden hangi bölgelerin yakın resmi gerekli ona göre resimleri çektirecem. Yorumun için teşekkürler umut var demek :)

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Muhterem Kardesim,
Cepten girdigimden resimleri cok iyi goremedim.
Daha once ellenmediyse burasi sonuc almak icin ugrasilacak bir yer.

Cok iyi profosyonel bir makina ile buradan en az 200 civarinda resim almaniz lazim.

Resimlerin saat kac gibi ceekilmesi gerektigine yonleri yazarsan karar verebilirim.

Kayaliklarda cok isin olmayacak. Kayaliklar senin nerelerde calisman gerektigini soyleyecek.

Oraya gittiginizde goz ve bel hizasinda bir cok isaret olmasi gerekiyor. Bunlarin hepsini resimleyiniz ve olcunuz. Yaninizda kagit kalem muhakkak olsun. Derinlikler dahil.
Ozellikle bir kilic resmi bulacaginizi umut ediyorum. Kayalik onunde duz alanlarin oldugu yerlerde mihrap olmasi lazim.
Burasi M.Ö muhakkak kullanilmis bir alandir.
Kayalik cevresi sizin resimleme yapacaginiz onemli bir alandir. Anamoli olan herseyi resimleyiniz.

Gonlumden geceni resimleri yarin daha detayli inceleyince soyleyecegim insallah.

İlgi alaniniz kayaliklar merkez olmak uzere en az 500 metre capli bir alan.
Hatta kuru veya sulu dereye kadar uzanacaksiniz. Derenin obur tarafinda kalan vadideki kayaliklara kadar da uzanabilir.

Cubukla bosluk bulabiliyor musun?
Veya bunu yapacak saglam birisi var mi?

Bu alan gunduz veya gece calismaya iygun mu?

Burasi Sit alani mi?
(Sit alaniysa hic baslama derim).

Allah cc sevdiklerinin hurmetine sizi de sevsin.
Kolay Gelsin.

aslan81

Moderatör
Moderatör
erkek varsa dişide vardır,bunlar varsa su arıycan,sen haç işareti ve oyma el işareti bulmaya çalış bol bolda fotola

ECE07

Engellendi
Resimler çok uzak çekilmiş, yakınlaştırınca görüntü dağılıyor. Sonuç;
:76:

sepetkaya

Editör
Muhterem Kardesim,

Cok iyi profosyonel bir makina ile buradan en az 200 civarinda resim almaniz lazim.

Resimlerin saat kac gibi ceekilmesi gerektigine yonleri yazarsan karar verebilirim.

Kayaliklarda cok isin olmayacak. Kayaliklar senin nerelerde calisman gerektigini soyleyecek.

Oraya gittiginizde goz ve bel hizasinda bir cok isaret olmasi gerekiyor. Bunlarin hepsini resimleyiniz ve olcunuz. Yaninizda kagit kalem muhakkak olsun. Derinlikler dahil.
Ozellikle bir kilic resmi bulacaginizi umut ediyorum. Kayalik onunde duz alanlarin oldugu yerlerde mihrap olmasi lazim.
Kayalik cevresi sizin resimleme yapacaginiz onemli bir alandir. Anamoli olan herseyi resimleyiniz.

Gonlumden geceni resimleri yarin daha detayli inceleyince soyleyecegim insallah.

Hatta kuru veya sulu dereye kadar uzanacaksiniz. Derenin obur tarafinda kalan vadideki kayaliklara kadar da uzanabilir.

Burasi Sit alani mi?

Kolay Gelsin.
Ah be ustam bende bu eski cepten canim sitemze girmekten muzdaribim....forum gorsellerinin cogu super ama ben mibilden girdigim icin cogu seyi kaciriyorum.. buyuzden konu sahiplerini yanlis yonlwndirmemwk icin bakip geciyorum cogu zaman. Ustam kilic mihrap hac penis el oymasi hepsinu birlestiriyorum tapinakmi var burda yosa yemin yerimi... kilise rahip rahibe v.s beklentilerimiz bu yondemi olacak bilemedim valla... konu sahibi kardesim resimlerini bekliyoruz...en ince ayrintiyi bile kacirmicani umit ediyorum... nasiplenirsin unsallah...

deli firat

DOĞACI
Kardeş bu fotolar dan net bir yorum yapamayız ama sana tafsiyem bir at arabasının girdigi ve kaybuldugu yerleri bul ve isaret ara selametlen

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Muhterem Kardesim,

Burasi Sit alani mi?

Kolay Gelsin.
"Allah cc sevdiklerinin hurmetine sizi de sevsin". Amin üstadım cümlemizi inşaAllah. Bu sözü çok beğendim Rabbim duanızı kabul etsin inşaAllah. Biz O'nun sevdiklerini seviyoruz O da bizi sever inşaAllah. Üstadım benim durup resim çektiğim yön güney batı. Saat 15:30 civarında çektim bu resmi. Çubuk elimde yok lakin bahar sonlarında bölgeye gitmeyi düşünüyorum inşaAllah. Gitmişken her gittiğim gibi Sultanımı da görüp öyle geliyorum :) Çubuk ve makina ise daha yok bende ufak ufak hazırlık yapıyorum. Gidene kadar hepsini hazır etmeyi düşünüyorum Rabim'in izni ile. Siz yeterki görüşlerinizi eksik etmeyin. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 129630

Ekli dosyayı görüntüle 129631

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
ustam, gittiğinizde resimleri; güneş tam tepedeyken yani öğle namazı ile ikindi namazı arası çekiniz.
Tam öğle namazı vakti ideal andır.

Lütfen tüm işaretleri resimleyiniz.
Toprakla kayanın birleştiği yerlerde; ÜÇGEN Şeklinde, genişliği 80-100 cm. Yüksekliği 1.50-1.70 cm. olan
kayaları etrafı ile birlikte resimlemeye özen gösteriniz. Bu Giriş kapısıdır.

Kayalığın üstlerinde ve yan tarafların da HAVALANDIRMA delikleri göreceksiniz.
Bu deliklerin aşağıya doğru sol veya sağ tarafında bahsettiğim bu üçgen giriş kapısı olan kaya muhakkak dikkatinizi "çekmeyecek" şekildedir.
Buna da çok dikkat edeceksiniz. Horasanlıdır amma horasanını göremezsiniz, kireç çözücü dökseniz bu horasana ulaşmaz.

Bu patikanın üstünde bir yerde kaynak su veya çeşme olması lazım.
Yaşlılara sorun, belki onların bilgisi vardır.

Sair bilgileri de resimler gelince resimler üzerinde paylaşalım inşallah.
Dikkatimi çeken yerleri işaretledim. Aşağıdadır.

Ekli dosyayı görüntüle 129654

Ekli dosyayı görüntüle 129655

Ekli dosyayı görüntüle 129656

Ekli dosyayı görüntüle 129657