Ressam ne anlatmis

mayhem

Co Admin
Co Admin
Giriş belli sonuç ortada içinde ne olduğumu sizi ilgilendiriyor yoksa işlem görmüş müdür ne düşünüyorsunuz fikir almak mı maksat .

Coffie5

Member
Giriş belli sonuç ortada içinde ne olduğumu sizi ilgilendiriyor yoksa işlem görmüş müdür ne düşünüyorsunuz fikir almak mı maksat .
Giriş belli demek zormu da yazı tura atalım gibisine makara yapiyonuz .adam girişi soruyor para varmı yokmu onu mu soruyor...

mayhem

Co Admin
Co Admin
Taşlar dağılmış adamın işi yazıya turaya kalmis

mayhem

Co Admin
Co Admin
Sen şimdi adamı yanlış yönlendirdin gidip işlem yapicak hayırlı olsun tabi olsunda ruyandami gördün içinin dolu olduğunu .

deli firat

DOĞACI
İşte okadar kulay degil önden en az iki metre inecen ondan sonra kapalı olanı acacan arazi görmemiş tecrübesi olmayan için kulay yanlış bilgide kul hakkı olur aman dikkat

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
Kanalların yapılış amaçlı genellikle iki şekildedir;

1. Kanaldan bir yerden bir yere su taşımak için kullanılmıştır
2. Kaya mezarının hemen kapısının üst tarafına çok uzun olmayacak bir şekilde yapılmıştır sebebi ise kapının girişinden içeriye su girmesin yağmur sularından korumak için yapılmıştır

Not:Her kanal olan yerdede kaya mezarı kapı olacak diye bişey yok rastgele

sandalci14

Operatör
bir konuda yorum yapacak olan başkasının yaptığı yorumu eleştirmek yerine kendi yorumunu düzgünce yazsın daha mantıklıdır.burada her görüşe yer vardır yeri gelir espride yaparız ancak art niyet beslemeyiz, sen bilmiyosun ben biliyorum ,o öyle değil böyle yerine varsa bilgin paylaşki okuyanlar feyiz alsın..

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Neyse herkes kapısıydı kayasıyı bırseyler görmüş kanalların bir başka yapılış amacını söyliyeyim mahsen girişlerinde yapılırlar genelde kanal bitiminde 7-14 metre derinliğinde büyük mahsen girişlerinde olduğuda görülür sen arayacagını ara bulamazsa en son bu yorumu oku ki neden bulamadığını anlarsın nekadar derinde olduğunuda anlamış olursun definecilik hayatında başarılar diliyorum. :D

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Bence resim gayet yeterli 2 kelimenizden biri etraf resim bu kadar güzel yer anca böyle anlatılabilir di .. bırakın bu işleri . Mezar girişini goremiyorsaniz hiç yorum yapman makara yapmanın anlamı yok
Kardesim su ters güzel . Suyun gitmediği yerde belli hemen altı . Alttaki taş duvar da çıkmış sıkıştırma için .horosanin da belli.Hayırlı olsun yerin.
Tamam bıraktık bu işleri kardeşim. Bu kadar sert çıkıştığına göre buyur sen biliyorsun demek ki, yorumunu da yapmışsın. Konu sahibi gerekeni yapar artık. Ama boş çıkarsa söylediklerinin arkasında dur. Sonra mırın kırın etme.

Coffie5

Member
Tamam bıraktık bu işleri kardeşim. Bu kadar sert çıkıştığına göre buyur sen biliyorsun demek ki, yorumunu da yapmışsın. Konu sahibi gerekeni yapar artık. Ama boş çıkarsa söylediklerinin arkasında dur. Sonra mırın kırın etme.
Etmeyiz rahat ol sen ... Ama hepinizin anlamadığı ne adam kaya mezarı girişini soruyor mal nerde diye mi soruyor ??? Mal varmı diyemi soruyor yada ... Benim yorumum o yorumunun arkasindayim . Makara kikiri yeri ise alasını ben yaparım ...