Resmin doğruluğu

Hayatbinkays

Yeni Üye
Sizin telefonun lensleri diger telefonlardan farkli degildir. Bir yazilim kullandigi cihazlarin verimli calismasini saglar. Siradan kamera lenslerinden mucize ortaya cikartmaz.
Bende bir mucize beklemiyorum zaten doğruluk payı aramaktayım. Resmin biri hiç işlem yapılmadan önceki hali diğeri ise 3 metre eşildikten sonraki hali.

Hayatbinkays

Yeni Üye
Kullandiginiz telefon uygulamasi icerisinde kamera ve fotograf icin var olan isik efektleri kullanilmis. Mesela bir gorsel ekleyeyim.
Ekli dosyayı görüntüle 297483

Bu gorseldeki gibi isik efektinin benzerini bir fotografin uzerine saydama yakin ekleyecek sekilde ayarlamislardir.
Anladım tşkler yine söyleyim resmî kendimiz çektik mezar olan yerde bu görüntüyü alıyoruz ama yön değiştiriyoruz bu görüntüyü alamıyoruz tek soru burda?

jeolog

Co Admin
Co Admin
Yani isteyin, paylasin. Normal cekilmis fotosunu paylasin.
Eger bu isin aslı var mi yok mu diye merak ediyorsaniz, bu isin asli yok. Tamamen eglence icin yapilmis insanlarin dogada dolasirken heyecan yapip vakit gecirmesi icin kullanabilecegi bir yazilim.

Yabgu

Bilgili Üye
Anladım yine ufak bir itiraz edeyim telefonu sıfır aldık eskiye dair hiç bir resim yok programın galerisinde hiçbir resim yoktu diğer bir detay programı kurduk resim çekeceğimiz zaman yere doğru kırmızı 50 cm genişliğinde sinyal tarzı ışık veriyor sonra flaş patladığında bu görüntüyü alıyoruz. Ve bu fotoğraf makinası değil telefon bir kaç haftaya detaylı kazımdan sonra öğreniriz doğruluk payını. Sadece bu programı kullanıpta böyle buna benzer görüntü alan oldumu inş sonuç güzel çıkarsa program ve kullanım detaylarını paylaşacağım. Yinede ustaların bu işe doğruluğuna bakmasını rica ediyorum.
Şimdi anladım, sizin scorpion telefona yüklenen cinsten. Ustam ne kadar verip aldın bilmem ama biz buna benzer bir cihazı 110bin TL aldık ve 2 senemiz boşa gitti... Dedektörlere lafım yok ama bu gibi işlerde en iyisi yine GPR sistemler... Yine de bir deneyin sizin scorpionu, aynı görüntüyü farklı açılardan almayı deneyin. Ha bu arada 4 ay önce orijinal scorpion cihazı görme şansım oldu... telefona yüklenenlerle alakası bile yok ve kullanımı çok farklı...

Hayatbinkays

Yeni Üye
Şimdi anladım, sizin scorpion telefona yüklenen cinsten. Ustam ne kadar verip aldın bilmem ama biz buna benzer bir cihazı 110bin TL aldık ve 2 senemiz boşa gitti... Dedektörlere lafım yok ama bu gibi işlerde en iyisi yine GPR sistemler... Yine de bir deneyin sizin scorpionu, aynı görüntüyü farklı açılardan almayı deneyin. Ha bu arada 4 ay önce orijinal scorpion cihazı görme şansım oldu... telefona yüklenenlerle alakası bile yok ve kullanımı çok farklı...
Dostum biz bu programa para vermedik bazı detayları burda yazmıyorum zaten Google playda satılan programla çok bi alakası yok yazılımı aldıgımız kişi teknoloji ile uğraşan kendi de bu işleri hobi olarak yapan birisi fazla detay veremiyorum o konuda neyse gündüz çekilmiş resimleri yarin atarım inş

jeolog

Co Admin
Co Admin
Dostum biz bu programa para vermedik bazı detayları burda yazmıyorum zaten Google playda satılan programla çok bi alakası yok yazılımı aldıgımız kişi teknoloji ile uğraşan kendi de bu işleri hobi olarak yapan birisi fazla detay veremiyorum o konuda neyse gündüz çekilmiş resimleri yarin atarım inş
Ama resmin dogrulugundan dolayi da suphelisiniz. Hayirlisi bakalim :)

Hayatbinkays

Yeni Üye
Ama resmin dogrulugundan dolayi da suphelisiniz. Hayirlisi bakalim :)
Evet doğrulugundan şüpheliyim şöyle şüpheliyim 3 farklı kişi getirdik 3 de çubuk ustası kendilerince bir tanesi şuan iş üzerinde oda merdivenlerini bulmuş onla uğraşıyor burda 3x3 oda mezar var dedi diğer kişi ayağı ile çizdi 3x3 var dedi sonra bir daha getirdik Buda hala uğraşıyor 😂 sonra bi daha hepsi farklı yer göstermemize rağmen hepsinin tespiti aynı yer gelenlerin hiç biri birbirini tanımaz. En son derin baglantılı cihaz resim vs uzman yalvar yakar getirdik oda doğruladı şimdi resimde oldu lakin insan şüphe ediyor millet işi ticarete dökmüş velhasılı kime güvenecegini insan bilemiyor bende burda ustalardan bilgi ediniyorum. Sadece resimlerde kafama takılan oda kısmına dönüp aldıgımız bu resim alakası olmayan 5 metre boş yerde hiç bir emare bile olmayan resim emek vereceksin hüsran olacaksa hiç uğraşmaya değmez diye fikirlerinize ihtiyaç duyuyorum.

jeolog

Co Admin
Co Admin
3x3 ne kadar derinlikte, cubukculardan soyleyen oldu mu?