Resimler Hakkında Yorumlarınızı Bekliyorum

Moonstar

Member
Arkadaşlar Bu Paylaştığım Resimler Dedemin Arazisine 500 Metre Felan Uzağında. Bende Ayın 20 si Gibi Memlekete Gideceğim Yıllık İznimi Kullanacağım Daha Önceleri de 2 3 Defa Bilgi Almak Amaçlı Konu Açmıştım.
Dedemin Arazisinin Bulunduğu Yer Eskiden Yerleşim Yeriymiş Ve Kilisenin Olduğunu Da Yaşlılar Öyle Kahvede Söylerler Devamlı Küp Kırıkları İşaretli Taşlar Felan Çıkıyor En Son Babamlar Tarla Sürerken Hemen Hemen 1.50 x 1.50 Civarında Büyük Hac İşareti Ve Oyması Olan Bir Taş Çıkartmışlar Değersiz Diye Sınır Kenarına Koymuşlar Ama Ertesi Gün Geldiklerinde Taşı Götürmüşler. Şimdi Ben İstanbul dan gideceğim Bu İşlerden de Zerre Kadar Anlamıyorum Öyle Net den Araştırdıklarım İle Bilgi Sahibiyim Çubuk daHiç Kullanmadım direk bir Jeoradar Kiralasam Çok Pahalı Olurmu. Makina Alsam En Aşağı İyi Bir Makina 10 Bin Lira Birşey Bulup Bulmayacağımızda Kesin Değil. Siz Değerli Ustalarımın Önerilerini Bekliyorum

may77

Moderatör
Moderatör
dikkatimi çekenler

yakından incele.kolay gelsin.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İlk etapta cihaz alıp yada kiralayıp boşa masraf etmeyin. Öncelikle köyünüze gittiginizde büyüklerden kilise, degirmen eski mezarlık yerlerini ögrenin. gidip buralarda araştırma ve fotograflama yapın. Forumda konu açıp tekrar yardım isteyin. duruma göre işler kademe kademe ilerler. Rast gele.

Moonstar

Member
Teşekkürler ustam köyde bayagi eski çeşmeler magaralar falan çok benim de iznim 15 gün sürecek gitmişken bir heyecan yapym diyorum

Moonstar

Member
Ustam bu resimleri köyden attılar bana ben gittiğim de daha net fotolar atacağım foruma inş ustaların verdiği bilgiler dahilinde sonuca ulaşacağıma inanıyorum.

Moonstar

Member
Yok ustam hiç kullanmadım anca öyle net den araştırdgm kadarı ile biliyorum...

Moonstar

Member
Bugün biraz daha çevreden ulaşabildiğim yaşlılara falan sordum bi akan dere var bu resimlerde gözüken kayaların yakının da ve tekke falan da varmış bu

poseidon2023

Uzman

Moonstar

Member
Ustam bunun detaylı anlatımı varmı nasıl yapılacağı ile ilgili

Moonstar

Member
Bakır mi Princ mi alüminyum hangisi altın için en ideali ustam