Parmak gibi objeler

Kaanbey562

Yeni Üye
3 yapraklı yonca işaretimiz var çubukla tespit yaptık işaretin altını kazdık 2 metrede bu bulgular çıktı hep aynı boyutlarda 100 kadar beyaz kumla karışık malzeme mermer gibi taş bilgisi olan yazabilir mi

Ekli dosyalar

Kaanbey562

Yeni Üye
Yonca işareti kabartma bu bulguya gelene kadar 7 8 katman toprak değişti

aykesdan

Member
İsaretin fotoğrafını paylaşır mısınız? Bakıp yardımcı olmaya çalışalım.

aykesdan

Member
Yanlış yapmışsınız, işareti ve bölge tarifini bir kağıda detalıca çizip atarsanız yine arkadaşla bakmaya çalışırız. Yanlış yere bakıyorsunuz.

Kaanbey562

Yeni Üye
O 6 tane o yönde çıkan basamaklar abi kalbe de yoncaya da benziyor

aykesdan

Member
Merhabalar konuyla alakalı özel mesaj ile durumu daha detaylı aktarmışsınız. Affınıza sığınarak forumda ki arkadaşlarında faydalanmasına adına burdan cevap vermeyi daha uygun görüyorum. Yonca işareti dediğinizde sizin adınıza ben heyecanladım. Bu işaret tam olarak sırrına vakıf olamadığım azınlık işaretlerindendir. Topal ayı efsanesini herkes bilir benimde efsanem bu işarettir. Hiç karşılaşmadım ancak bir defasında fotoğraf olarak gördüm. Şöyle ki sizin çektiğiniz fotoğrafta ki kayanın boyutunu üzeride ki çalılardan anlaşılıyor, işaret bırakılacak boyutta bir kaya değil bununla birlikte işaret olup olmadığı konusunda pek emin değilim. Çizdiğiniz resimle fotoğrafta ki taş ile arasında fark var. Taş bana doğal oluşum gibi geliyor yinede temizleyip görmeden birşey söylemek istemiyorum. Eğer resimde ki gibi bir çizim sahada görülür ise 4. yaprak parçasını aramak gerekiyor. Çizgiler ise basamak veya yön verebilir. Eğer bir sıralı bir basamak buldu iseniz yer altı görüntüleme ile bakmazsanız çok zaman kaybedersiniz. İyi çalışmalar diliyorum.

Kaanbey562

Yeni Üye
3.5 metre de bu taş çıktı çabuk parçalanan 3 4 balyozda parçalandı altı yine taş onu çıkardık yine taş arada taş kenarlarından kum çıkıyor napmamız gerek bu taş yonca işaretinin tam altında çıktı