Oyma yilan bi bilgisi olan var mi

deli firat

DOĞACI
yıllar önce çöğreklenmiş kabartma yılan görmüştüm ormaniye yol açarken çıkarmış kayayı .bir koltuk büyüklüğünde idi kaya yan devrilmişti köylüler çağırdıklarında gördüğümde aynı kayanın içi boş tu. yani yılan yapmışlar kabartma çöğreklenmiş şekilde ve kayanın içini oyup içine para saklamışlar tabi alınan alınmıştı gittiğimde .yılan havaya bakar vaziyette idi kayanın deliği yani içine el sokup içindekileri alabileceğin deliğide zemine bakar vaziyette idi kaya iki kişinin oynatamayacağı kadar da ağır bir kaya idi. ve içindeki boşluk ise 20 kg damacana kadar vardı ama el girecek kadar bir deliği vardı ve deliğin etrafına baktığımda harç ile kapanmış olduğu görünüyordu, çünki deliğin etrafında açılma sonrası harç parçaları kalmıştı. ama bu yılan farklı
iki sorum olacak zahmet olmasa cevap yazabilirmisin 1.çöreklenmiş yılanın kafası dışardamıydı yoksa içerdemiydi 2.malın alındıgı yer kayanın altına oyulmuş yermi

Nil

Engellendi
kafası içerdeydi ve evet malın alındığı yer işaretin tam altı aynı kayanın içindeymiş

Nil

Engellendi
yılan harici birşey görmedim varsada ben görmedim ama taşta yılan harici hiç bişey yoktu

Nil

Engellendi
aynen ama bundan çook daha muazzam bir şeydi hatta küçük birşey olsaydı evime getirecektim bu tek halka benim gördüğüm iç içe 4 yada 5 halka vardı

deli firat

DOĞACI
aynen ama bundan çook daha muazzam bir şeydi hatta küçük birşey olsaydı evime getirecektim bu tek halka benim gördüğüm iç içe 4 yada 5 halka vardı
Yeri iyi biliyorsan devamı var sor bakayım mutlaka etrafında bir oyma olacak birazdan fotosunu yüklerim etrafındaki Kayalarda araştır

Nil

Engellendi
yeri iyi biliyorum yabancısı olduğum bir yer değil ama etrafında kayalık bir alan yoktu orman içi biyerdi , zaten ormaniye yangın yolu açarken greyder küremesi esnasında çıkıyor yılanlı kaya