Orman gezisi yıgma tas

Delioglan1983

Member
Bu mezar ise girişleri nerde olur yaklasık 20 ramorg tas var ve dere kenarı girisi neyle tesbit yapabiliriz ustalar

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
tepe çok büyük mü ?

Delioglan1983

Member
Tepe derken tasların alanını soruyorsan usta 10 metre genişliği yaklasık 20 metre uzunlugu var zamında yığmaymış herhalde doga olaylarından sonra dagılmış gibi ben biraz ortadan elimle indim taşları attım içlerinde azda olsa eski kilemirt kırıkları cıkıyor ve tam güney yuzune bakıyor

karakartal88

Aktif Üye
KARDEŞ BURADA YAKINDA KAYALİK VARSA ORAYLA İLGİLEN Bİ DÜŞÜN NEREYİ OYDULARDA BU KADAR MICIR CİKTİ DİYE.KOLAY GELSİN.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
KARDEŞ BURADA YAKINDA KAYALİK VARSA ORAYLA İLGİLEN Bİ DÜŞÜN NEREYİ OYDULARDA BU KADAR MICIR CİKTİ DİYE.KOLAY GELSİN.
Bence bu cevabın peşine düşün... Yığma açmak her ekibin harcı değil... Yığma tecrübesi olan birisi olarak yigmalardan makine gücü olmadıkça uzak durmak gerek...

İnnovia

Aktif Üye
Çevre konumundan yığma gibi durmuyor , bilinçli şekilde serilmiş .
Yakın çevrede kayalık alan varsa bu kırıntılar orda bir kaya işlemesinden arta kalan parçalardır .
Dağlık alan dikse toprak kaymasın diye yapılmış olabilir .
Günümüz taş ocağı şantiyesinden işgüzar şekilde kamyonla dökülmüşte olabilir

Delioglan1983

Member
Buna benzer bundan daha kücük üç dört tane daha yıgıntı var zirveye cıktıkça ben yıgıntının içinde kiremet kırakları olduğu için bana doğal gelmediği için sizinle paylastım değerli yorumlarınız için tşk bu konuyu kapatıp burayla ugraşmayı bıraktım

Karabulut

Operatör
Bizim zeytinliğin içende taş yığma lar vardı El arabasıyla hepsini çektik Ara ara toprak zeminde ufak ufak delik açıldı Daha sonra zeytini sürdük yeride kayboldu Su getirmiş diyecektim Taşlar kırılmış Yakın çevresinde kayalık alan olmalı

Tantulus

Aktif Üye
Oraya taş dökülecek yol varmı sanki tarla taşını toplayıp dokmusler gibi

Tantulus

Aktif Üye
Tarla ortasında taş yığma tarlanın taşı toplanmıştır eskiden elle toplanirdi ortaya bir yere biriktirlirdi şimdi traktör kepçe var sarıp uzağa tasitabiliyon