Orijinal mi arkadaşlar? Fiyatı nedir?

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Replika.(Sahte)Hicri 1293 Osmanlı meskük 2. Abdülhamit cülus konstantınıyye 29 darplı çift meşale görünümlü ALTIN OLMAYAN böyle bir para yok.altın dışında hiç darp edilmedi.fotodaki sikke altına benzemiyor.baskı veya dökümde en iyi görünüm ve sonuç veren metal altındır.buradaki sikke mercek altında çok iyi incelenirse satıhtaki boş alanlarda kaymak görünüm hiç oluşmamış.yine görünümünden kaynaklı kalıp paralardan desem.onlar da ingilterde gümüş olarak basıldı biliyorum.( kalıp numune paralar orjinal altın paralardan çok daha pahalı) vel hasıl kelam önce paranın metal yapısını öğrenin.kuyumcu altın olarak okeylerse (7.20 gr 22 mm çaplı olan 100 krş)(3.60 gr 18 mm çaplı 50 krş.)(1.80 gr 15 mm çaplı 25 krş) paralardan birisidir.son 6 osmanlı paralarından olup alım satımı serbesttir.(sadece 250 ve 500 kuruşlarda meşale altı osmanlıca rakamlar değer anlamında basılıdır.) gramaj ve çap üzerinden kuruş değerlerini öğrenin.(yorumum görünüş altın olmadığı adınadır.altın ise hayırlı olsun.)

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bir ara bana bir arkadasim gondermis bunun resimlerinden. Ona da bir arkadasi gondermis. Elimizde 1.300 civarinda var diye. Dedim Bunlar tokatci, hemen uzaklas oradan.
Eger sizde de boyle bir durum varsa hemen uzaklasin.

Sistem soyle calisiyor bu tokat isinde:
5-6 adet numune gonderiyorlar. Hepsi orijinal. İnsanin hirsindan yakaliyorlar ve sonra carpiyorlar. Zira sonra getirdiklerinin hepsi imitasyon.
Aman dikkat edin.

Kendi eliyle cikarmadigi herseyi sahte kabul edenin basi agrimaz.