Oda mezar bulduk

myalbatros

Aktif Üye
Her bölmeyi tek tek fotoğrafla usta makina kötü çekiyor güzel bir makina ile çekim yapın içeride bol ışık olsun. Özellikle istirahat yerleri varsa oraları ve her bölme nin zemini ni görmem lazım .
Üstad içerisi taş ve toprakla dolu ve buraya girişim üstten olduğu için toprağı taşları iki kişi çıkarmamız zor oluyor şimdilik sadede resimde çarpı ile işaretlediğim alanıntemizleyebildik tabi asli işimiz bu olmadığı için vakit fazla Yok ama önümüzdeki hafta gidicem o Zaman üstadım ilk fırsatta istediğin resimler elinde olucak

myalbatros

Aktif Üye
Birinci resimle diğer resimlerin aynı yere ait olduğunu sanmıyorum
farklı yerlerin resimleri
duvarlar bizans işine benziyorEkli dosyayı görüntüle 139337
üstadım bu fikre nasıl vardın
ilk resimdeki mavi çarpı işareti olan yer
şuan gördüğün bu resmin (dizimin karşısına denk gelen yerin zemini ) tam altındaki yer tabi temizlendikten sonra bu görüntü ortaya çıktı

SAHBAZ

Bilgili Üye
Kaliteli resimleme imkaniniz varsa cok iyi olur..

timur964

konularim
araziyi göstersen eyimini göstersen çökmeleri göstersen çok mesafe alınır hayırlısı

myalbatros

Aktif Üye
Bizans dönemi.
Muhtemelen mezardan ziyade ibadethane de olabilir.
İskelet var deyince tereddüt ettim. Bu iskelet insana mı ait...?
BulursamKader25 ustam ;

evet buradan insan iskeletleri çıktı hatta ben ilk içeri girdiğimde nizami şekilde yatan yetişkin erkek ve bayan yanlarındada çocuk iskeletleri vardı yatar vaziyette duruyorlardı etrafta bulunan taşları toprakları biraz yer değiştirdim bu çalışma esnasındaysa 5-6 tane daha kemik parçaları ve kafa tasları çıktı yani buradan toplamda 10 kadar kafatası çıkmış oldu

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25 ustam ;

evet buradan insan iskeletleri çıktı hatta ben ilk içeri girdiğimde nizami şekilde yatan yetişkin erkek ve bayan yanlarındada çocuk iskeletleri vardı yatar vaziyette duruyorlardı etrafta bulunan taşları toprakları biraz yer değiştirdim bu çalışma esnasındaysa 5-6 tane daha kemik parçaları ve kafa tasları çıktı yani buradan toplamda 10 kadar kafatası çıkmış oldu
Statusu yuksek aile mezarligi gibi.
Anladigim kadariyla yanlarinda birsey yoktu.
Muhtemelen daha once girilmis olabilir.
Teyit etmek icin makina veya cubukla kontrol edilirse bosuna yorulmamis olursunuz.
İceride eldevensiz ve maskesiz calismayiniz. Mikrobik seyler olabilir. Acik yaraniz varsa muhakkak sargili olsun.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bir oda daha olabilir ustam dikkatli bir inceleme yapip. Calismaya onlemleri alarak devam ederseniz umuyorumki sonuc alirsiniz. Butur yapilarda genelde iki oda biliyorum kisa duvardan diger odaya gecis olmali ve burnin tavaninin yuzeyle yuksekligi cok derin olmasa gerek. ALLAH u teala kolaylik versin Selametle

Son düzenleme:

myalbatros

Aktif Üye
Statusu yuksek aile mezarligi gibi.
Anladigim kadariyla yanlarinda birsey yoktu.
Muhtemelen daha once girilmis olabilir.
Teyit etmek icin makina veya cubukla kontrol edilirse bosuna yorulmamis olursunuz.
İceride eldevensiz ve maskesiz calismayiniz. Mikrobik seyler olabilir. Acik yaraniz varsa muhakkak sargili olsun.
önerilerinizi dikkate alıcam üstad
ilgi ve bilgi için tşklr

myalbatros

Aktif Üye
Bir oda daha olabilir ustam dikkatli bir inceleme yapip. Calismaya onlemleri alarak devam ederseniz umuyorumki sonuc alirsiniz. Butur yapilarda genelde iki oda biliyorum kisa duvardan diger odaya gecis olmali ve burnin tavaninin yuzeyle yuksekligi cok derin olmasa gerek. ALLAH u teala kolaylik versin Selametle
Pulsar ustam ;

evet bir kaç oda daha olduğunu düşünüyoruz hatta Çubukla boşluklar aldık zaman ve imkan dahilinde çalışmalara devam edicem
sonuçtan sizleride haberdar ederim inş