Muazzam İşçilik, Üçgen Kabartma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

grndga

Member

ersen0010

Bilgili Üye

Patlatılmamışsa bayan mezarı.

1 AYP = Anlamı kutsal veya aziz.
2 ΗΝΟΔω = Anlamı Hz.İlyas ve
Güneş / Güneş Işığı
3 ΓYNAΙKI = Anlamı kadın bayan demektir.
4 KAITIΛΛ = Bayan ismi kaiti, katya
5 Mou olarak okunur anlamı benim demektir.

1 ve 2 numara birlikte okursak Kutsal veya Aziz İlyas Peygamber ama 2 numaradaki HİLİODOW kelimesinin içinde başka anlamlarda var mesela HİLİO anlamı
Güneş / Güneş Işığıdır.Taş üzerindeki yazıyı Aziz İlyas peygamber güneş gibi mezara doğacak benim kadınım bayan katia/katya ve mezarını koruyacaktır veya Aziz İlyas peygamber güneş ışığı gibi benim katia/katyanın mezarını aydınlatacaktır gibi anlam çıkartabiliriz.

İlyas aynı zamanda anlam olarak benim tanrım Yehova demektir.Yehovayı çok tanrılı inançlarda cinsiyet belirterek kullanmışlardır.Bayan erkek gibi.Örnek olarak paylaştığınız görseldeki Yehova tanrıyı yazıtta bayan mezarında kullanılmış olduğunu görüyoruz.

4 ve 5 numara = Mou Katya veya Mou Kaiti yani benim katya veya benim kaiti.
3-4-5 numaraları birlikte okursak anlamı Benim Kadın/Bayan Katya veya Kaiti

Diğer kelimeleri çevirmedim yazı mezara endeksli yazıldığı belli olduğu için.Çok zaman alıyor eski kelimeleri parçalara ayırmak ve eski anlamlarını bulmak.Bu 5 kelimenin çevirisi işinizi görür.Kolay gelsin.

Define Sohbeti
G.Y.E. © 2020
???? tebrik ederim ustam bravo valla

matrax33

Aktif Üye
mezarın 1 tanesinin girişi çözülse diğerleri de çorap söküğü gibi peşinden gelir. Burada daha çok çalışılması gereken yerler olduğunu düşünüyorum.

@ibrhm

Bilgili Üye
@vakko

iyi akşamlar.. Aynı bölge içersinde yakın değil ama uzakta değil burasınıda keşfettik. Video olduğu için resimlerini aldım biraz bulanık o yüzden. İlk resmin sğında kalıyor üüçgen . Burası mı uğraşılmaya değer diğer taraf mı ? Teşekkür ediyorum

Ekli dosyayı görüntüle 272421Ekli dosyayı görüntüle 272421

Ekli dosyayı görüntüle 272422
Üçgen ve yazılar İki foto ile bu uzaktan çekilmiş üçgen ve yazılar aynı yermi? Sanirim yakın çekim fotoları.

TALİSMAN

Member
Sunum olması gereken bir durum daha net bilgi alabilmek adına.( iki resim attığımda yazılanları hatırlıyorum:)).) Yorumlarını esirmeyen doğru ve net bilgileri resimleri erinmeden inceleyip paylaşan insanlara ben teşekkür ediyorum.
O hilti ile delme sevdası bu işin sahtekarlarını ortadan kaldıracak bu işi hakkıyla yapan insanlar sayesinde olacak. Kazma kürek Hiltiden önce bilgi.Allahın toprağı kaz kaz bitmez. Bilgi olmadan girdiğin işte te başına geçen klavuz kargaya uymaktan başka çare kalmaz. Orada yazı var orayı delmek mantıklı değil diyorsun, bir açıklama yapamayınca mantık kaçıyor fikir kalıyor. Sonuçları gördüğünüz gibi bu durumda. En azında görsel şölen duruyor hala.
Arazide evet yoklamalar oldu bir işin ehli olduğunu iddea eden birinin yönlendirmeleriyle. Kurtarabildiğimizi kurtardık elinden :)
Konu ile ilgili araştırma yapıp sizlerin verdiği bilgiler ve benim öğrendiğim bilgiler doğrultusunda gerekirsee günlerce vakit geçirip iyi analiz edebilmem gerekiyor.At binenin kılıç kuşananın hesabı güvenilir dürüst birine denk gelene kadar kendi fikirlerimizle şu an ilerlemek zorundayız.
iki işaret arası tahmini 30 metre yok. Yön kavramım oldığı için şu anbilmiyorum ama paylaştığım resimlerde güneş karşıdan doğuyor.
Video yükleyemediğimden dolayı görmenizi istediğim çok şeyi gösteremiyorum ama dikkat çeken şeyyleri yükleyecem.
Teşekkürler
"Yön kavramım oldığı için" mi :unsure:

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Bir bölgede yılan işareti vardı ermeni işi...
Anlayabilmem için söz konusu işaretli kayanın pusula bilgisini istedim gelen bilgi tüm sahayı anlamama vesile oldu gerisini ben getirdim zaten netice itibari ile olası malzemenin ne tarafda olabilirliği hususunda ön fikir sağladık.
Merak edenleriniz için cevresi zaten tarumar edilmiş tık yok lakin yakında değil.
Nasip olur sahaya inersek tam metrajını paylaşırım inş.

Özetle sunum işi karşı tarafın anlayabilmesi için önemlidir.
Odaydı mahsendi bunlar baştan düşünülmez noktayı bulduğun zaman herşey görülecek zaten.
Önemli olan o noktaya yakınlaşmak yorumlar bunun için var.
Bir asıl görevde cihaza düşmektedir.
Misal kişi güneyden şüphe eder cihazda teyit ettimi olay bitmiştir.
Geriye kalan alan daraltmak sureti ile hedefi noktalamaktır.
Ama kayada ama toprakda ...
Donanım ve tecrübe tüm bunların altından kalkabilmelidir.

Beneditte

Member
A
guzel sunumun icin tesekkurler brawo......bolnasiplerin olsun kolaygelsin basarilar.

butun bu resimlerden benim anladigim
ucgenin oldugu kaya blogunun ici iki bolmeli odamezaridir.360 derece etrafini dolanacaksin gerekirse eczaneden steteskop alip kayanin heryerine tokmaklayip bosluk sesi arayacaksin.tespitin olursa endoskopik kamerayla icini incele neticeyi yaz.oluru budur.ben oyle yapardim
Abi sulanmış üçgen işaretinin bağlı olduğu kaya kütlesi uzaktan bakıldığında çokça oda görüntüsü vermiyor mu ? Görünende mezar için daha uygun bi anakaya da yok gibi.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
A
Abi sulanmış üçgen işaretinin bağlı olduğu kaya kütlesi uzaktan bakıldığında çokça oda görüntüsü vermiyor mu ? Görünende mezar için daha uygun bi anakaya da yok gibi.
Valla usta somut reel bir islem netice bekliyiz artik bu konudan.bi tas yerinden oynasin bi cukur acilsin gayri

kaynak

A
Oda ihtimali sadece kayaçlarda düşünülmemeli
Toprağın 50 cm altında , toprağın 5 mt altında ne suitler var :)
Kayaçlardada mevcut ama nedir bölgesel bu farklılıklar varsayım olasılıklar içinde düşünülmelidir.
Gerçi tüm bu soruların cevabını araştırmacı ar-ge sırasında alabilir.

Şöyle düşünelim...kayaçdan sinyal alınmış olsa giriş için yapılacak yorum o zaman realite kazanır.
Toprakdan sinyal alınmış olsa işaret ile arası ölçülür yön ne tarafa düşüyor, bilgiye isnaten olabilirliği...
Üyeleri sıkıntıya sokan asıl neden tecrübe ve donanım eksikliğidir.
Zamanla aşılmayacak konu değilsede diğer yandan mevcut konum yol geçen hanına dönüyor.

kaynak

Karşı taraf standını kurarak sahanın anlam ve önemine isnaten sembol birlikte içerik olarak sunum yapmış.
Gelen ziyaretçiler bu standa bakarak bilgi sahibi oluyorlar hepsi bu kadar.

Gerisi tamamen bir sır.
Statü ne kadar yüksekse gizlilikde bir o kadar yüksek olur, zor olur.
Bu sebeple ehil birinin önemi öne çıkıyor.

Site içinde herkez birbirine saygılıdır fakat reelde oyle değildir... akıl veren verene...herkes prof...
Kendi işaretini çözemez millete akıl verirler emek harcayana kimse bakmaz... vicdansızlıkda böyle birşey...

@ibrhm

Bilgili Üye
Valla usta somut reel bir islem netice bekliyiz artik bu konudan.bi tas yerinden oynasin bi cukur acilsin gayri
Ustam daha çok beklersin , bir 2000 sene falan. Son üçgenler yazılı olan ikisi aynı , uzak çekim olan farklı , çünki ikisinin giriş yönleri farklı. Nedense hep aynı gibi sunuyor arkadaş. Bir karışıklık var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...