Mfd hakkinda Yardım.

mitology

Member
Uygun bir zamanda çalışma esnasında video çekimini yapıp yüklerim arkdasim..ayrıca resimde yüklerim..allaha emanet olun
Hpcam yaptığınız devrenin frekansını paylaşmanız mümkün müdür? Şimdiden teşekkürlerhocam.

Siva

Bilgili Üye
Bahsettiğiniz çubuktan elinizde varsa satın alabilirmiyim

mitology

Member
Boşluk 700hz. Altın. 4500-5200 Hz aralığı gümüş 8950hz kurşun 4000 su 12000hz. Bronz. 7000hz ....100 Hz oynamlarda pek sıkıntı olmuyor..
Hocam devrenin açık şemasını paylaşabilir misin? Bir türlü bu frekans aralıklarında sinyal üreten devre bulamadım.

Son düzenleme:

Zirkonyum

Member
Mhmt82 üstadım fonksiyonlu kare dalga üreteci ile yaptıgınız çalışmalar başarılı sonuç verdimi saygılar

Zirkonyum

Member
Mhmt82 üstadım kullandığknız çubuklar ile üreteç arasında bağlantı varmıydı kablo gibi. metali saf pirinçmiydi ucunda ağırlık olanyada farklı birmetalmiydi. Aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkürler

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Mhmt82 üstadım kullandığknız çubuklar ile üreteç arasında bağlantı varmıydı kablo gibi. metali saf pirinçmiydi ucunda ağırlık olanyada farklı birmetalmiydi. Aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkürler
ozaman kullandığım cubuklar hırdaavatcılarda satılan 3mm lik prinç cubuktu.arada baglantı yok..cihazın kabloları mevcuttu.topraga cakılarak frekans salımı yapıldı..sonra etrafında
dairesel tur atıp.aranılan frekansta sınyal varsa carpı yapıp o istikamete güçlü bir sinyal akışı olusuyor..hedefe ulasıldıgında tektar carpı veriyor.. noktalaması güzeldi..

Zirkonyum

Member
Mhmt82 üstadım teşekkür ederim. Ozaman pirinç çubuk kullanıyormuşsunuz şimdi farklimı kullanıyorsunuz saygılarımla