Mezarliktaki Kaya

bitlis

Aktif Üye
Ellle tutulur birşey yok orda. Buranın bir mazisi varmı mesela namlı biryermi burası. Biraz bilgi verebilitmisiniz.
Evet ermenilerin yerleşim yeri bura çok yakın bi köy var kilise var burada hatta kale bile vardı köyde bura yerinde dip kısmını gezmedim bi daha gidersem iyi zaman ayırırım

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Yerinde olsam yerleşke yakın cevresinde araştırma yapardım.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Evet ermenilerin yerleşim yeri bura çok yakın bi köy var kilise var burada hatta kale bile vardı köyde bura yerinde dip kısmını gezmedim bi daha gidersem iyi zaman ayırırım
Kastım bu bölgeydi "yerleşke"

bitlis

Aktif Üye
Bu resmin arkasında fazla uzaklaşmadan çalışma yapılabilinirse giriş bulunabilinir. Selametle
Çalışmak için sıkıntılı bi yer deil bilakis çok sakin ama sadece ben anlamıyorum mesele bu ilginiz için tşkr ustam sizde selametle kalın

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Bu mekanda yaşayanların mezarlarını bulacaksın , herşeyleri cesetlerinin yanında .
Ama kendilerini öyle bir gömdürmüşlerki çok zor , bu tip yerleşke zaten burası medeniyetin başlangıç yeri burası yaşam alanlarıda , ibadet yerleride hep içerde çok zor başıma geldi ondan biliyorum çok araştırdıgım üstünde koştugum mekanın aynıları ile uğraştım ben .İşareti geçtim zemin altına en fazla 3 -5 metre dediğim yer 12 metre ulaştım daha gelemedim öyle söyleyim .

bitlis

Aktif Üye
Bu mekanda yaşayanların mezarlarını bulacaksın , herşeyleri cesetlerinin yanında .
Ama kendilerini öyle bir gömdürmüşlerki çok zor , bu tip yerleşke zaten burası medeniyetin başlangıç yeri burası yaşam alanlarıda , ibadet yerleride hep içerde çok zor başıma geldi ondan biliyorum çok araştırdıgım üstünde koştugum mekanın aynıları ile uğraştım ben .İşareti geçtim zemin altına en fazla 3 -5 metre dediğim yer 12 metre ulaştım daha gelemedim öyle söyleyim .
Şüphesiz ki Allah c.c ın dediği olur...