Mezar

indiana johns

Member
Konuya ekleyin bakalım, elimizden geldiğince yardımcı oluruz inşallah.

Sismik'in ts44 ini kullanan arkadaşım vardı . Toprak ayarı tutmuyor. Demire altın diyor. Tuğlaya boşluk diyor. Zira
2DC47DC2-ABC2-4833-BF2D-8E17F224338A.jpeg image/jpeg(1.7MB)

Ledun

Bilgili Üye
peki diğer kullanıcı arkadaşlar kazmaya devam etmemi neden önerdiklerini anlayamadım
Bu benim dusuncem.
Benim soyledigim mutlak dogru kabul edilemez elbette. Herkesin kendi capinda tecrubesi ve bilgisi vardir ve kiymetlidir. Siz hepsini okuyup degerlendirmeyi yapip karar verici olacaksiniz. Bizler gorusumuzu soyleyecegiz, karari siz vereceksiniz.

indiana johns

Member
???doğru söze ne denir

Bu benim dusuncem.
Benim soyledigim mutlak dogru kabul edilemez elbette. Herkesin kendi capinda tecrubesi ve bilgisi vardir ve kiymetlidir. Siz hepsini okuyup degerlendirmeyi yapip karar verici olacaksiniz. Bizler gorusumuzu soyleyecegiz, karari siz vereceksiniz.
Hocam 4 metre oldu kazı alanı hep kis taşlar çıkıyor acayip sert yani umudumu kestim

yanlız alanın öbür tarafında boşluk bulduk 3 metre oda şeklinde içinde birşeyşer gözüküyor ama halimiz kalmadı

indiana johns

Member
Kazdığımız alanda salyangoz kömür ve kemik ve küp parçaları çıkıyor kademeli olarak toprakta inanılmaz yumuşak doğru yoldamıyız

Ama zemin o kadar sertleşti ki KİST TAŞLARI ÇIKIYOR KAYA GİBİ BİZİ ÇOK ZORLUYOR AMA ÖZEL YAPIM ÇUBUKTA ORADA ALTIN OLDUĞUNU DOĞRULUYOR YANI İKİ ARADA BİR DEREDE KALDIM

delikli taş çıktı sonra çokyumuşak toprak sonra gene küp kırıkları sonra KİST TAŞI DENİLEN KATMAN AMA TAŞ GİBİ ZORLUYOR

Ledun

Bilgili Üye
Hocam 4 metre oldu kazı alanı hep kis taşlar çıkıyor acayip sert yani umudumu kestim

yanlız alanın öbür tarafında boşluk bulduk 3 metre oda şeklinde içinde birşeyşer gözüküyor ama halimiz kalmadı
Bir yerde işlem yapılacaksa;
Önce Net Şekilde tespit yapılacak
Derinlik kesinlikle bilinecek.
Magmaya inecek halimiz yok ya..

Birisinin elinde 2 adet para var.
Dedi ki mezardan çıktı. (Misal olsun diye yazıyorum)
Paralara baktım; birisi firavunun parası diğeri de rus çarının.
Ben bunların tek mezardan çıkmadığına, işin içinde iş olduğuna karar veririm.

Çubukla yapılan tespitleri okuduğumda da tespitin yanlış mı doğru mu olduğunu tecrübemle anlarım.
Tespit işini netleştirmeden kılınızı kıpırdatmayınız derim.
Tespitte de denenmişi (negatifse) denemeyin ister cihaz olsun ister çubukçu.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Kazdığımız alanda salyangoz kömür ve kemik ve küp parçaları çıkıyor kademeli olarak toprakta inanılmaz yumuşak doğru yoldamıyız

Ama zemin o kadar sertleşti ki KİST TAŞLARI ÇIKIYOR KAYA GİBİ BİZİ ÇOK ZORLUYOR AMA ÖZEL YAPIM ÇUBUKTA ORADA ALTIN OLDUĞUNU DOĞRULUYOR YANI İKİ ARADA BİR DEREDE KALDIM

delikli taş çıktı sonra çokyumuşak toprak sonra gene küp kırıkları sonra KİST TAŞI DENİLEN KATMAN AMA TAŞ GİBİ ZORLUYOR
Özel yapım çubuk biraz daha tecrübe kazanmalı.