Mezar hediyesi taze

mayhem

Co Admin
Co Admin
Adam nargileyi seviyormus diyer tarafta icerim diye yanina almis demekki :)

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
babasından korkan bir çocuk sonra alırım diye buraya saklamış, yakın dönem...

sef_er

Operatör
Yaziiik demekki gumrukten gecemedi

sef_er

Operatör
BulursamKader25 ustam yav bu bilgiye nasil ulastin, nerden aklina geldi, ben hissiyatin guclu deyincede kiziyorsun

sef_er

Operatör
Dogo ustam sen ne dusunuyirsun bunun mezarda ne isi var

Dogo

Aktif Üye
@Dogo ustam sen ne dusunuyirsun bunun mezarda ne isi var
Arkadaşlar ben bi anlam veremedim ne amaçla kullanıldığı da meçhul en çok yaklaştığım Osmanlı dönemine ait antika nargile olduğu ama mezarlar yeni değil belki Osmanlı zamanında olabilir ama çok eski bende bunun arasındaki ilişkiyi soruyorum o yüzden form dan destek istiyorum bilen varsa bilgilendirsin farklı bişiyi nargile diye vermek istemiyorum hem altında yuvarlak kase kadar da cam dan yeri vardı kırıldı elime alırken altta bakıldığında iki delik var biri fitil deliği gibi bilgisi olan denk gelen varmı onu bilmek istedim

Dogo

Aktif Üye
Yokmu eline hiç böyle biliy geçen üstad lar

timur964

konularim
mezar odası da kokmuştur şimdi birazda muze koksun vardır havalandırması:215:

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 221765Ekli dosyayı görüntüle 221766Ekli dosyayı görüntüle 221767Bu nedir arkadaşlar mezar ın başındaki taşın arkasından aldım ne olduğunu bilen varmı ( az çok nargileyi anımsatıyor ama o zaman da nargile ?)
Ben ne olduğunu sana anlatayım... fakat uzun olur..onjn için kısa anlatacağım... arife tarif gerekmez ...bu bizim definecilik işi çok suistimale gelen 1 konu... burada üyeleri olabildiğince uyarıp bilgilendirmeye çalışıyoruz..... bunun ne olduğunu söylüyorum... yorumumu kısa olsun diye anla diye az ve öz yazıyorum.. iyi vs dikkatli oku ......
Sen mezarı erken açmış sin o mezarı onu oraya koyan kişi kendine 1 tane av bulduğu zaman haritayla beraber gelip bunu bulacak ..ve haritayı ona ben uğraşamam deyip ücret karşılığı kitleyecekti... av da bu numarayı yiyip haritaya para verecek ve elinde kalacaktı.... sen şimdi 1 işinin oyununa çomak sokmuş oluyorsun ..... başka mezarlarda baksan aynısı veya benzeri bulursun.....
Rast gelsin iyi formlar