Merhabalar

The Thing

C*
Süper Moderatör
Yani bana göre ilginç olan sunu ve haç devşirme bir durum ortada.
Roma, bizans ve ermeni kalıbı gibi bir durum söz konusu, kafalar karışık.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Teşekkür ederim ustam önemli degerlendirmeleriniz için daha bizzat görme fırsatım olmadi ama inşallah bizzat görüp resimlerini sizinle paylaşırım yurt dışında çünkü sizin değerlendirmelerimizi de almak stedim o yüzden çünkü tecrübeleriniz var.
Sevgili ustam bu haçlar hanedanlık haçlarındandır bu sembollerin çevresinde önemli bir kale yada önemli bir şehir falanmı var idi acaba.

Ozanrenasc

Bilgili Üye
Sevgili ustam bu haçlar hanedanlık haçlarındandır bu sembollerin çevresinde önemli bir kale yada önemli bir şehir falanmı var idi acaba.
Yanı ustam urmiye sınırında eskiden ermeni yerleşimi vardı o taraflarda bildiğim ve patriklerin bağlı olduğu bir alan olması lazim

neonkratos

Yeni Üye
Buna benzer 3 yerle karşılaştım kardeşim. Mezarlık krokisi gibi düşün hatta benimkiler birebir aynıydı. Mezar sayısı, yapısı dağılımı vb. Yön olarakta haç işaretlerine göre bulduk. Farklı olan yöne doğru geneli. Ha ne çıktı dersen, hazine anlamında boş takı ya da diş benzeri ufak şeyler belki o da gömülen kişiye göre yani kısmetine... Bu arada umutlandırmak gibi oldu. Harcadığımız efora gelen derk gelmedi bizde. Yani kendi tecrübem budur. Karar sende tabiki. Görmediğim şeylerde de ustalarımızın yorumları senin pusulan olsun. Sağlıcakla

sğlm

Aktif Üye
Görüldüğü kadarı ile burada açılmış yerler mevcut. Buraların sağlam kalacağını ne yazık ki hiç zannetmiyorum sevgili ustam. Yinede şansınıza bırakıyorum belki kıyıda köşede açılmamış yer vardır.
zaten alttaki ikinci resimdeki sembol burada sonsuzluğa dalmış kişilerin yattığını anlatıyor.
Fakat şunuda söylemek isterim ki sıralı kayaları ve siperli kayaları iyi kontrol edin belki sağlamları vardır. burada epey mezar var

Ekli dosyayı görüntüle 301504

Ekli dosyayı görüntüle 301505
Mezarlık alanıdır . 7 oymanin bır anlamı olabilir, çünkü oymalarin etrafini daire şeklinde yapılmış , , çember içindeki 7 oymanin disinda da oymalar var yani baska mezarlar da var . 3 e 3 karşılıkli oymalar çok simetrik , ortadaki oyma biraz düzensiz , birşeyi anlatıyor olabilir