Menderes ustama ve diğer tecrübeli ustalara bir sorum var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bermina

Aktif Üye
Delta pulse marka dedektorlerle ilgili bir konu acin bir de baska bir markanin komusunu acin. Baska markalara yorum.pek alamazsin. Ama kinu delta olunca site yonetimi cosuyor sanki. Ne is anlamadim.

LabarNa

Bilgili Üye
Vallaha benim Gradyometrem var ve henüz yeni aldım sayılır.
Çokta saha deneyimi edinemedim işlerimin yoğunluğundan ama kullanımı hiçte zor değil.
Tabletle bağlantı kuruyorum, çekim yapılacak alanı işaretliyorum
programdan ayarları yapıp cihazı sıfırlayıp sırtımı kuzeye
:322:
.
bizi bilgilendir bizahmet kaç para nerden alınır gibi ve neden kuzeye dönüyorsun

Kristof34

DogacıyıZ
bermina ve diğer arkadaşlar. Delta pulse konusu açıldığında site yönetimi coşuyor demişsiniz lakin bu sözü size yakıştıramadım. Biz burada yıllardır konulara yorum yazar yönlendirme yaparız kimisi bulur siteyi terk eder çok sonraları başka isimle gelip teşekkür eder çıkarlar bizim bu işlerde kuruş çıkarımız yoktur. Yapmış olduğumuz yardımlar cikarsiz yardimlardir bakın diğer sitelere ki bu işler ile ilgili bir dünya site mevcut hangisi bizim kadar yorumlar ile ilgilenip yönlendirme yapıyor? Biz cihaz satıcısı değiliz firmalar ile anlasmamiz da yok. Bazı firmalara izin bile verdik gelip sitede kendi reklamlarını kendi ürünlerini tanitsinlar diye ancak delta pulse ile ilgili bir tek firma reklamı bulamazsınız. Arayın konular içinde nokta dedektor ve birçok markanın reklamını bulursunuz ancak delta pulse için açılmış bir tek reklam bulamazsınız keza yönetimin amacı bu dedektoru şişirmek reklamını yapmak olsaydı emin olun bunu ana sayfada yapardı. Şimdi size açıklama yapıyorum hiçbir zorunluluğum olmadığı halde. Genelde pulse mantığı ile ilgili çalışan tüm dedektorlerin derinliği arttıkça ayrımda sacmaladiklari görülmüştür yani derinlik 1'5 -2 metre olunca bira kutusuna dahi değerli sinyali veren güzel marka dedektorler gorduk fiyatları bilmem kaç bin € olan dedektorler. Delta pulse 3 s 3d kullandığım doğrudur bununla 2'5 metreden sinyal aldığım doğrudur lakin o metreden değerli diye aldığınız sinyal sizi yanıltiyor açıyorsunuz kapı tokmağı çıkıyor buna değerli veriyor şimdi kıyaslama yapınca diğer dedektorler aynı işi yapıyor ise neden daha fazla para vereyim mantığı çıkıyor ortaya konu bu kadar net aslında. Gradyometreyi gelince kullanımı kolay olsada görüntüyü okumak tecrübe istiyor bu tecrübeyi de açılmış yerlerde gezerek bizzat kendiniz edinin cihazı tanımamız ve görüntüyü okumakacisindan bu çok önemli fiyatları piyasada 2.500 tl den başlayı 20.000 tlye kadar çıkıyor ancak gradyometre ile dedektoru karıştırmayın gradyometre altın veya para metal obje bulmaz sadece toprak altında kalmış yapı ve mezar tespitinde kullanılır. Mantığı kutupsal akım mantığı ile çalışır neden kuzayden güneye diye soran arkadaşım dünyanın elektromanyetik akımı kuzeyden güneye doğru akar doğru görüntü almak için kuzeyden güneye adımlama yapılır. Bu konular ile ilgili bir daha yorum yapmayacağım anladığım kadarıyla bazı arkadaşlar konuyu başka yere çekme peşinde ben kaostan hoslanmam.

D

deniz_efe

Misafir
Delta pulse marka dedektorlerle ilgili bir konu acin bir de baska bir markanin komusunu acin. Baska markalara yorum.pek alamazsin. Ama kinu delta olunca site yonetimi cosuyor sanki. Ne is anlamadim.
@bermina
Evet site yönetiminden @Kristof34 te Delta Pulse 3S ve gradyometre var, sanırım alalı 1 yılı geçmiştir.
Bende de Delta Pulse 3S+ ve Gradyometreyi de yeni aldım.
Bunlar sır değil ve çok kereler mesajlarımızda da belirttik bunu.
Şimdi ben kendi adıma konuşayım; cihazlarımdan memnunsam ve konu geçtiğinde
sorulan sorulara yanıt veriyorsam, bunun adı bilgi paylaşımı mıdır yoksa coşma mıdır ?
Çok önceleri çubukları, Nokta nın cihazlarını, Macro nun cihazlarını vb. kullandım ve randıman alamadım.
Bunlardan randıman aldıysam ve memnun kaldıysam bunu beyan etmem neden zoruna gidiyor anlayamadım ???
Dünyada kabul görmüş cihazlara eleştirimi gördün okudun mu hiç ?
Lorenz, Minelab, Garrett, Whites vb. markalara işe yaramaz dediğimi gördün mü ?
Konu gayet basit; kullandığım cihaza yorum yaparım, kullanmadığımın da yorumlarını okurum.
Boş boş konuşup milletin kafasını bulandırmayın ...

@LabarNa hee çıkar meselesi
Şıracının şahidi bozacı.
Ne haliniz varsa görün ...

LabarNa

Bilgili Üye
@LabarNa hee çıkar meselesi
Şıracının şahidi bozacı.
Ne haliniz varsa görün ...[/QUOTE]

deniz_efe deniz_efe
Ben senin bilimsel cevap vermeni beklerdim kardeş amatörce değil

Son düzenleme:
D

deniz_efe

Misafir
@deniz_efe
Ben senin bilimsel cevap vermeni beklerdim kardeş amatörce değil
Ben de senin sorup soruşturmadan " Çıkar meselesimi yani :) " diyerek çamur atma olayında atılan pası almadan,
az daha bekleyip yapacağım açıklamayı okumanı beklerdim.
Bilimsel cevapmış,
bu soru bilimsel bir soru muydu ki bilimsel cevap bekliyorsun ???

Çıkar meselesimi yani :)

LabarNa

Bilgili Üye
Ben de senin sorup soruşturmadan " Çıkar meselesimi yani :) " diyerek çamur atma olayında atılan pası almadan,
Bilimsel cevapmış,
deniz_efe

Kardeş şimdi sen beni yönetici konumunda olduğun için ya banlayacan yada kafayı takacan belli...

yukardada alıntı yaptığın gibi ben kati olarak bir cevap vermedim dikkat edin edersen
Çıkar meselesi miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
diye karşı tarafa soru soruyorum...!!!!

Valla kardeş benim Türkçem hep zayıftı :)
ama benden daha zayıf olanlarda var olduğunu biliyordum ama bu kadar çok olduğu nu tahmin etmiyordum

deniz_efe

Son düzenleme:
D

deniz_efe

Misafir

Kardeş şimdi sen beni yönetici konumunda olduğun için ya banlayacan yada kafayı takacan belli...

yukardada alıntı yaptığın gibi ben kati olarak bir cevap vermedim dikkat edin edersen
Çıkar meselesi miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
yani diye karşı tarafa soru soruyorum...!!!!

Valla kardeş benim Türkçem hep zayıftı :)
ama benden daha zayıf olanlarda var olduğunu biliyordum ama bu kadar çok olduğu nu tahmin etmiyordum

@deniz_efe
@LabarNa burayı başka sitelerle karıştırma, seni ne diye banlıyım ki ?
Aksine kalda millet çamur nasıl atılırmış canlı canlı izlesin.
Türkçem zayıftı falan deyipte aklınca inceden dokundurmaya da kalkma
ÖYS de 65 sorudan 59 net çıkarmış biriyle muhatap oluyorsun.
Bak, sana pası atan tek cevap verdi mi ? Akıllı adam belli.
Nasıl olsa her şeyim hıyar diyene tuzla seğirden enayi çok ...

LabarNa

Bilgili Üye
Bilimsel cevapmış,

Ben seni yüceltmek ve yorumlarini itibarlastirmak için bilimsel kelimesi takı olarak kullandim
takıntılı olduğu nu bilmiyordum ve silah olarak cevap niteliginde tekrar kullanacağını tahmin edemedim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...