Manyotemetre cihazı hakkında bilgi sahibi olan biri var mı ?

darkdays

Yeni Üye
Selamün aleyküm manyotemetre yeraltı görüntüleme cihazı alicam daha önce kullanan alan varsa bilgi verebilir mi şimdiden teşekkürler cihaz resmi ekte.
Screenshot_2023-09-22-12-30-35-881_com.facebook.katana-edit.jpg

Mehmetarkın

Member
Manyetometre ile altın gümüş bakır gibi değerli metalleri bulamazsınız.. Siz demir ve mıknatıslanan metallermi arıyorsunuz..
Yeraltı oda, mahsen , tünel boşluk arıyorsanız onu hiç bulamazsınız..

peki bu görüntüler ne diyeceksiniz ? Haklı olarak.. Geçim dünyası her yol mübah.. bilgisayar ekran teknolojisi.
Bu sektör böyledir alışık olmak lazım.. 40 kere düşün 1 kere alın özlü söz bu sektörde 1000 kere düşün bir kere alındır..
Maleseffff.. Iyi çalışmalar..

BMW-45

Aktif Üye
Manyetometre ile altın gümüş bakır gibi değerli metalleri bulamazsınız.. Siz demir ve mıknatıslanan metallermi arıyorsunuz..
Yeraltı oda, mahsen , tünel boşluk arıyorsanız onu hiç bulamazsınız..

peki bu görüntüler ne diyeceksiniz ? Haklı olarak.. Geçim dünyası her yol mübah.. bilgisayar ekran teknolojisi.
Bu sektör böyledir alışık olmak lazım.. 40 kere düşün 1 kere alın özlü söz bu sektörde 1000 kere düşün bir kere alındır..
Maleseffff.. Iyi çalışmalar..
İnsanları yalnış yöneltiyorsun, ben bu firmanın diyil başka bir firmanın gradyometresini aldım. Çok memnunum. Evet deyerli metalleri görmez ama 7 metrede tunel açtık, gayet net görüntü verdi, derinlikde biraz şaşırtdı ama uçuk bir fark yoktu. Kilise altında bir oda görüntüledik 3.5 metreden sonra açtık odayı. Zaman soygunu yemişti malesef.

darkdays

Yeni Üye
İnsanları yalnış yöneltiyorsun, ben bu firmanın diyil başka bir firmanın gradyometresini aldım. Çok memnunum. Evet deyerli metalleri görmez ama 7 metrede tunel açtık, gayet net görüntü verdi, derinlikde biraz şaşırtdı ama uçuk bir fark yoktu. Kilise altında bir oda görüntüledik 3.5 metreden sonra açtık odayı. Zaman soygunu yemişti malesef.
Kullandığınız cihazın marka ve modelini yazarmisin

atasdibi

Bilgili Üye
Manyetometre ve gradiometre yer altındaki boşluk ve metali algılayabilir. Bunlar mevcut manyetik alanı ölçmezler. Manyetik bir dalga gönderip geri dönüşündeki sinyallere bakarlar eğer geri dönüşte sinyalde farklılık varsa bu farklılığı gönderdikleri sinyale göre anlamlandırır. O yüzden yeraltındaki metalin veya boşluğun manyetik bir alan oluşturması önemsizdir bu alan olmasa da tespit edebilir. Burada önemli olan cihazın verilerinin doğru anlaşılmasıdır yani kullanıcının cihazı tanımasıyla ilgilidir.

Mehmetarkın

Member
Manyetometre ve gradyometre hakkinda definecilerden değilde jeofizikci akademik bilimsel araştırmalardan okuyunuz.. Gradyometre en fazla 2 metreden görüntü alır.. o da dünyanın en gelişmiş gradyometresinin derinlik ölçüsüdür.. siz burda hikayelerden efsanelerden beslenin.. yem olmaya devam.. Yanlis değerlendirme yönlendirme yapmam birşey biliyoruzda konuşuyoruz.. ağzi olan konuşanlardan değiliz ömrümüzden zaman verdik..okuduk okuttuk fen fakültesinde dirsek çürüttük.. yetmedi arazide çok test yaptık çok cihazla bile bile.. saygilarimiz olsun..

Mehmetarkın

Member
Manyetometre tek şartla boşluk bulur.. roma tuğlasıyla örülü bir mezar yada oda.. burada keramet bosluk değil roma tuğlasıdır demir cevheri yoğunluğundan olay umarım anlaşılmıştır..

atasdibi

Bilgili Üye
Farklı manyetometrelerde derinlik 3 ila 6 metre arasında değişiyor. . Manyetometre tek bir cihaz değil farklı türden alıcıların olduğu cihaz grubunun genel adı. Türüne göre derinlikte değişiyor. Ayrıca türü ve derinliği de belirlenebiliyormuş. Galiba asıl soru şu " arkadaşın söylediği cihaz bunu yapabilecek kapasitede mi ? "
Bu cihaz kendi başına bir şey değil. Cihazın verdiği görüntünün yorumlanması çok daha önemli. Cihazı eline al, her farklı gördüğün yeri aç , bu olacak iş değil. Eğer yorumlayacak kadar uzmanlık yoksa bu cihazlar evde süs olmaktan ileri gidemez.

1695571940844.png

BMW-45

Aktif Üye
Manyetometre ve gradyometre hakkinda definecilerden değilde jeofizikci akademik bilimsel araştırmalardan okuyunuz.. Gradyometre en fazla 2 metreden görüntü alır.. o da dünyanın en gelişmiş gradyometresinin derinlik ölçüsüdür.. siz burda hikayelerden efsanelerden beslenin.. yem olmaya devam.. Yanlis değerlendirme yönlendirme yapmam birşey biliyoruzda konuşuyoruz.. ağzi olan konuşanlardan değiliz ömrümüzden zaman verdik..okuduk okuttuk fen fakültesinde dirsek çürüttük.. yetmedi arazide çok test yaptık çok cihazla bile bile.. saygilarimiz olsun..
Qardaş kimseye sormama gerek yok gayet memnunum gradyometremden. 7 metrede tuneli açdık diyorum, net görüntü verdi. Efsane hikaye diyil 2023 yılındayız, senin kullandıöın yillar başka bugün başkadır kardeşim.

BMW-45

Aktif Üye
Kullandığınız cihazın marka ve modelini yazarmisin
Ben Azerbayvanda yaşıyorum yani reklamla falan işim olmaz çok cihaz aldık çok cihaz kullandım. Ama şimdiki cihazımdan çok memnunum. Burada Kaan arkadaşımız vardı gradyometre için ona sormuçdum yillar önce, oda bana al demişdi almışdım. İık aıdiğim gradyometre conrad cr3 olmuşdu, ama hiç memnun etmemişdi beni. Şimdi pover pulse kullanıyorum gayet memnunum. Bir cihaz daha sifariş etdik Türkiyeden şimdi kargodadır, gelince onuda test edicez kullanıcaz nasil bir cihaz olduğunu buraya yazacam. Burada bu cihaz konusu açmışdım almamışdan önce, baya tartışıldı burada. Ben kafaya koymuşumdur aldım bir tane,şuan kargoda geliyor tam 175bin tl ödedim. Elime ulaşdığında verimli olub olmadığını dürüstce buraya yazacam. Çok arkadaşımızın merak etdiyi bir cihaz. Saygılarımla.

ELEKTRONİK USTA

Moderatör
Moderatör
Define araştırmalarında başarı elde etmek için doğru ekipmana sahip olmak oldukça önemlidir. Power Pulse marka manyetometre cihazı, define dedektörü kullanıcılarına benzersiz bir deneyim sunarak arazi taramalarını daha etkili hale getirir.

Bu manyetometre cihazı, güçlü manyetik alanları algılayarak yeraltındaki metal objeleri belirleme konusunda üstün performans sergiler. Hassas sensörleri ve gelişmiş teknolojisi sayesinde, kullanıcılarına daha derin ve hassas tarama sonuçları sunar. Bu özellik, definecilerin daha önce keşfedilmemiş hazineleri bulma şansını artırır.

Power Pulse manyetometre, kullanıcı dostu arayüzü ve taşınabilir tasarımıyla definecilerin saha çalışmalarını kolaylaştırır. Ayarları kişiselleştirme imkanı sunan cihaz, kullanıcılara çeşitli zemin koşullarına uyum sağlama esnekliği tanır.

Ayrıca, cihazın dayanıklı yapısı ve uzun pil ömrü, uzun süreli arazi taramaları için idealdir. Power Pulse manyetometre, define araştırmalarında güvenilir bir yardımcı olarak öne çıkıyor ve definecilerin hedeflerine daha hızlı ve verimli bir şekilde ulaşmalarına olanak tanıyor.

Unutmayın ki manyetometre cihazları, yasal düzenlemelere ve yerel mevzuatlara uygun şekilde kullanılmalıdır. Define araştırmalarında her zaman etik kurallara ve geçerli yasalara saygı göstermek önemlidir.

Power Pulse manyetometre cihazı, define dedektörlüğünde güçlü bir yardımcı olmak için tasarlanmıştır ve kullanıcılarına keşif heyecanını artırma fırsatı sunar.

Ekli dosyalar