Mağara

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Uzak 150 mt ler 200 mt ler 50 mt bile uzak. Kuyu var ozaman . Sofra taşını bir görsem belgesi var elimde anlatacağım ama görsel yok .
Ustam naçizane tavsiyemdir, belgesi var ise beraber gidin oraya. Tuzak kokusu alıyorum o mağaradan : /

OZY.YA

Moderatör
Moderatör
mağaralar iyidir işlem görmemişse :)
Keskingöz ustam posta kutun dolu :)

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Şimdi evet belgesi olmalı ama her müjdeli definenin belgesi olmaz mağarannn ilerisi var fakat gidemedim çünkü yeterince ışık yoktu sadece bir daha gidicem burada hayatında böyle bişiy görmüş veya tahmin yürütülecek yerleri sormak istemiştim
kesinlikle her müjdeli gömünün belgesi olur
bazen belge sağlam kayıt altına alınır kaybolmaz bazen de kaybolur gider
tecrübe olsun diye yazıyorum bir kenara not alın;
1- müjde olan yerin daha derininde ya da hemen ön yada arkasında daha derinde ana parası olur
misal 1 arşında müjdesi olan yerin 2 arşında daha derinde ana parası olur
2-müjde olan yere belli bir mesafede ana parası olur, misal 43 adım doğusunda gibi

farklı yerlerde farklı mantık kullanılıyor sistem yok yani var diyen buyursun ispata
:322:

akyol

Bilgili Üye
dostum yıllardır kendi çapımda bu işlerle uğrşıyorum ve 100 lerce işaret gördüm ama bahsettiğiniz maymun ilk defa duyuyorum fotograf olmadan inanmak çok zor dostum yanlış anlamayın niyetim sizi kırmak değil ama maymun dediğiniz zaman iş çok değişir yurdumuzda rastlayan olduğunuda sanmam

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
dostum yıllardır kendi çapımda bu işlerle uğrşıyorum ve 100 lerce işaret gördüm ama bahsettiğiniz maymun ilk defa duyuyorum fotograf olmadan inanmak çok zor dostum yanlış anlamayın niyetim sizi kırmak değil ama maymun dediğiniz zaman iş çok değişir yurdumuzda rastlayan olduğunuda sanmam
daha önce biri fotoğraf atmış idi benzetemiyordu. Velhasıl söyledim kendilerine.
o değilde hiç biri de ne teşekkür mesajı attı ne de konuya devamını yazdı. : ))

Turko

Uzman
Ustam naçizane tavsiyemdir, belgesi var ise beraber gidin oraya. Tuzak kokusu alıyorum o mağaradan : /
Yok tuzak falan durum yok kazma eşme de yok çok basit ama çok yorucu , Bir görsem sofra taşını 300 okka yerini hemen tarif edeceğim fotoğraf yok sıkıntı :)

The Thing

C*
Süper Moderatör
Yazdığın gibi fotolamanı heyecanla bekliyorum Dogo kardeşim, özellikle maymun fotosunu.

Dogo

Aktif Üye
neden yanlış anlaşıldın kırklarelinde maymun Kaya var merkeze yakın yerde hem batı da genelde bu işaretlerde nadir rastlanıyor bilgin olsun

Dogo

Aktif Üye
Yok tuzak falan durum yok kazma eşme de yok çok basit ama çok yorucu , Bir görsem sofra taşını 300 okka yerini hemen tarif edeceğim fotoğraf yok sıkıntı :)
Bekle üstat havalar güzel gitsin hafta sonu bakıcam çekicem kısmetse haber edicem seni bulalım bakalım şu dediklerini kısmetse