Kuyumcular altın demiş ama ...

Ahmanamra

Member
Ustalar merhaba. Bacanağın annesi ev taşırken tahtaların arasında bulmuş ve kuyumcuya götürmüş. Kuyumcu altın demiş ama değer biçemeyiz istersen eritip yerine gram verelim demiş kabul etmemiş. Bacanakta bana getirdi nedir ne değildir diye. 2. abdülhamit dönemi kuruş para olarak nette gösteriyor ama boyut 5 krş kadar falan . Gramını ölçemedim elimden geldiğince de net foto çekmeye çalıştım. Görüşleriniz nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim.Ekli dosyayı görüntüle 299525Ekli dosyayı görüntüle 299526Ekli dosyayı görüntüle 299527Ekli dosyayı görüntüle 299528

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Uçanhollandalının paylaştıgı sıtedekı sıkkeler dogru sızın sıkkeden ama sızınkısı 1293/4 sitede bile yok daha örneği ona göre bir fiyatı olacaktır.
Ustalar merhaba. Bacanağın annesi ev taşırken tahtaların arasında bulmuş ve kuyumcuya götürmüş. Kuyumcu altın demiş ama değer biçemeyiz istersen eritip yerine gram verelim demiş kabul etmemiş. Bacanakta bana getirdi nedir ne değildir diye. 2. abdülhamit dönemi kuruş para olarak nette gösteriyor ama boyut 5 krş kadar falan . Gramını ölçemedim elimden geldiğince de net foto çekmeye çalıştım. Görüşleriniz nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim.Ekli dosyayı görüntüle 299525Ekli dosyayı görüntüle 299526Ekli dosyayı görüntüle 299527Ekli dosyayı görüntüle 299528
Tam tarihini okuyamadım ama kasım ayındaki bir müzayedede tahmini değerleri falan yazan bir site aynı sikkeyi bulabilirsiniz çokda ucuz değilmiş kuyumcu almış olsa gram olarak alcagı için sıkıntı tarihi eritmek hiç hoş değil bu yüzden koleksiyonerlerde saklanması daha mantıklı yok olmasın bu değerler.

Ahmanamra

Member
degerleri fikirleriniz icin trsekkur ederim.Detayli bir arastirma yapip koleksiyoner yada muzeye yonlendirecegim bacanagi.artik kendi karari.