Kuyu, Dut ağacı, İncir Ağacı ve Rum evi

yca815t

Yeni Üye
Arkadaşlar selamün aleyküm.
Şöyleki yıkılmış olan Rum evinin ön tarafında Rumların yaptığı kuyu içinde su var. Kuyunun sağında Rumların ektiği dut ağacı. Kuyunun sol tarafında ise incir ağacı var ve hepsi birbirine 7 adım yani bir üçgen oluşturuyor. Dedektör ile araştırırken bu üçlemenin tam merkezinde kuvvetli bir sinyal aldım.
Fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Kuyudan ağaçlara baktığında yönleri nedir bilirmisin. Ve bu üçgen nasıldır aşağıdakilerden hangisidir. Dut ne renk meyve verir. Ağaçlar kontrol edildimi üzerlerinde çivi . ağaç diplerin de yarısı toprağa gömülü taş . Çevrede başka neler var dede mezarı varmı yakınlarda. Ve ağaçların ve kuyunun ara ölçülerini tekrar ölç bir tanesi tam yedi olmaya bilir. ona göre.

Adsız.jpg

yca815t

Yeni Üye
Kuyudan ağaçlara baktığında yönleri nedir bilirmisin. Ve bu üçgen nasıldır aşağıdakilerden hangisidir. Dut ne renk meyve verir. Ağaçlar kontrol edildimi üzerlerinde çivi . ağaç diplerin de yarısı toprağa gömülü taş . Çevrede başka neler var dede mezarı varmı yakınlarda. Ve ağaçların ve kuyunun ara ölçülerini tekrar ölç bir tanesi tam yedi olmaya bilir. ona göre.

Ekli dosyayı görüntüle 301863
Adsız~2.jpg

Ustam üçgen resimde isaretledigim şekilde meyvesi beyaz ağaç köklerinde taş benzeri herhangi bir şey yok lakin ev sahibi dut ta eski çivi var dedi akşam gözü ile göremedik. Yakın çevrede ise mezar yok fakat yan arazide eski Rum evi var sağlam o evin içinden malzemeyi çıkartmışlar. Burayı da yan evden malzemeyi çıkaran Rum turist burada daha çok var demiş bizimkiler izin vermemiş.
İncir ile dut ağacının arası 15-16 adım gibi ustam.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 301864
Ustam üçgen resimde isaretledigim şekilde meyvesi beyaz ağaç köklerinde taş benzeri herhangi bir şey yok lakin ev sahibi dut ta eski çivi var dedi akşam gözü ile göremedik. Yakın çevrede ise mezar yok fakat yan arazide eski Rum evi var sağlam o evin içinden malzemeyi çıkartmışlar. Burayı da yan evden malzemeyi çıkaran Rum turist burada daha çok var demiş bizimkiler izin vermemiş.
İncir ile dut ağacının arası 15-16 adım gibi ustam.
Sen o çiviyi gündüz gözü ile bir gör ve o araları tam ölç. Çivi yeni mi çok eskimi iyi bak imkanın var ise resim yükle . Bu üçgendeki ara mesafe ölçümleri lazım. Ve kroki şeklinde çizip atarsın.

yca815t

Yeni Üye
Screenshot_20220701-032500~2.png

ustam çiviyi buldum ancak eski çivi değil.
dut ağacı ve incir ağacının birbirine ölçüsü 14 ,15 adım ve iki ağaç ta aynı hizada.

eski

Editör
Standart rum evi. kuyu dut incir satandart.
yaşayan sakinlerin tasarruflarının saklı olup olmadığı meçhul.
kültürel standartların olması saklı tasarrufların olacağı anlamını taşımıyor.

yca815t

Yeni Üye
Standart rum evi. kuyu dut incir satandart.
yaşayan sakinlerin tasarruflarının saklı olup olmadığı meçhul.
kültürel standartların olması saklı tasarrufların olacağı anlamını taşımıyor.
Evet ustam dediğin gibide olabilir bizde bi ümit araştırmaya keşfetmeye nasiplenmeye çalışıyoruz.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Sevgili ustam ben tam anlatamamışım hata bende şimdi size bir kroki çizdim
O mavi oklar yönün de üç arayıda tam ölç. Krokiye iyi bak iyi ce anla kırmızı oklar yönünde biraz uzak olabilir başka bir ağaç yada başka ne var kayamı var herne var ise araştır. Size daha fazla yardımcı olmak isterim. Sizin çizdiğinize göre evden giden doğrulandı. baktın kırmızı ok yönlerinde bir şey yok . O vakit kuyuda dahil ağaçların etraflarında bir çember oluşturarark 7 adıma kadar değerli tespiti yapınız. Lakin kırmızı ok yönlerinde başka bir emare var ise oraya ayrı bakılacak.
Adsız.jpg

yca815t

Yeni Üye
Sevgili ustam ben tam anlatamamışım hata bende şimdi size bir kroki çizdim
O mavi oklar yönün de üç arayıda tam ölç. Krokiye iyi bak iyi ce anla kırmızı oklar yönünde biraz uzak olabilir başka bir ağaç yada başka ne var kayamı var herne var ise araştır. Size daha fazla yardımcı olmak isterim. Sizin çizdiğinize göre evden giden doğrulandı. baktın kırmızı ok yönlerinde bir şey yok . O vakit kuyuda dahil ağaçların etraflarında bir çember oluşturarark 7 adıma kadar değerli tespiti yapınız. Lakin kırmızı ok yönlerinde başka bir emare var ise oraya ayrı bakılacak.
Ekli dosyayı görüntüle 301899
Ustam çok teşekkürler
mavi oklar yönünde ölçüler net bir şekilde krokiye yazdım.
kırmızı oklar yönünde ise kuyu ve incir arasındaki ok yönü sağlam olan yukarıda bahsettiğim rum evine bakıyor, diğer iki kırmızı oklarda sadece boş arazi ve arazide de herhangi bir emare eski ağaç, kaya benzeri bir şey yok tarla olarak kullanılıyor.
krokide çizdiğim gibi değerli tespitinide kuyuya 7 adım, dut ağacına 7 adım, incir ağacına 8 adım tespit ettim. Derinlik aldım 187cm gösterdi (ne kadar doğru çok emin değilim).
Teşekkürler
Adsız.jpg

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Desene birisi evi işaret ediyor imiş . Sağlam dediğin evden bir şey alınmış mı bilgin varmı.
Diğer konuya gelince bu ağaçların ve kuyunun çizdiğim şemada ki gibi diplerinden dört bir yanına 7 adıma kadar bak .Zaten ortadaki yediyi bulmuşsun .. Lakin dediğim alanları da bir tara. Derinlik konusunda onu var ise koyan karar vermişdir.
Adsız.jpg

yca815t

Yeni Üye
Evet ustam sağlam olan evden bacadan mal alınmış. Şimdi de yer sahibi bakmaya gerek yok diyor bakalım sonuç ne olacak.