Kuyruklu haç işareti

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Üstad 20 - 30 tane haç işareti mevcut kalenin bu taşa uzaklığı 600-700 metre
tamam o kale değil eski klisedir. tamamen klise mezarlığına uyuyor uzaklıklar falan sen şimdi ufak haçlarla çok ilgilenme çok birşey çıkmaz emeğine yazık zaman kaybı olur ama bu büyük haçın olduğu mezarla ilgilen diğerlerinden biraz daha derindir ama güzel malzemesi vardır. 4m-6m çivarı oda mezar ama güzel mezar. Boşluk tespiti yapmadan işe başlama derim radyesteziyle aran iyiyse çubukla bi boşluk bak doğrula sonra kolay gelsin.

ÇRUSK

Member
tamam o kale değil eski klisedir. tamamen klise mezarlığına uyuyor uzaklıklar falan sen şimdi ufak haçlarla çok ilgilenme çok birşey çıkmaz emeğine yazık zaman kaybı olur ama bu büyük haçın olduğu mezarla ilgilen diğerlerinden biraz daha derindir ama güzel malzemesi vardır. 4m-6m çivarı oda mezar ama güzel mezar. Boşluk tespiti yapmadan işe başlama derim radyesteziyle aran iyiyse çubukla bi boşluk bak doğrula sonra kolay gelsin.
Peki üstadım nasıl bir yol izlemeliyim tek Bi taşta yoğun işaretler,.arazide 4. 5 tane küçük tebeciik mevcut

R00T

Profesyonel
Co Admin
Sayın çrusk bu konuna bakınca aklımda şu canlanıyor. Blok kaya dibinde tünel ile girilebilen meşakatli tünel yani bu aşınca mahzenlere varırsın.Bu gibi halka açık yerde böylesi büyük bir yer zor iş yani.Diğer basit işler zamanında ya çoğu gitmiştir ya alan tahrip olmuştur.Geriye kalan zemin altı zorlu işler kalmıştır.

ÇRUSK

Member
Sayın çrusk bu konuna bakınca aklımda şu canlanıyor. Blok kaya dibinde tünel ile girilebilen meşakatli tünel yani bu aşınca mahzenlere varırsın.Bu gibi halka açık yerde böylesi büyük bir yer zor iş yani.Diğer basit işler zamanında ya çoğu gitmiştir ya alan tahrip olmuştur.Geriye kalan zemin altı zorlu işler kalmıştır.
Üstad bizde haçların yoğun olan kayanın altından başlayacaz ÇALIŞMAYA o zaman doğru mu anladım

Moderatör tarafında düzenlendi:

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İşaretler köklü kayalarda olmadığı için yerleşim alanı olduğunu düşünmüştüm ve sizde o yönde cevap verdiniz zaten ama ermeni mezarlarında hediye oluyormu o konu hakkında bir bilgim yok fakat şu olasılık var yüksek ihtimalle, kiliselerini bulursanız papazın odasında kiliseye ait birkaç malzeme veya daha önce ölen papazların mezarların da hediyeleri olabilir. Normal vatandaşların mezarlarında birşey olacağını zannetmiyorum. Ve bir olasılıkta, ermeniler bölgeyi terk etmeden önce yollarda soyulma tehlikesine karşın değerli malzemelerini papazın eşliğinde topluca biryere gömmüş olabilirler ve bu genelde kilise tabanı oluyor.