Kutsal Kase

İndiana jones

Editör
Çok para vercem size 1 tirilyon kişi başı sedogor ustayi kesin alcam giderken kase meraklisiymiş:)

Son düzenleme:

jeolog

Co Admin
Co Admin
Kutsal kase; gercekten var olduguna dair somut kaniti olmayan, fakat her din icerisinde oldugu gibi halkin inanclarini ve hayallerini kullanarak somurebilmek ve din tuccarlarinin isteklerini yerine getirebilmek icin ortaya atilmis bir kandirmaca diye dusunuyorum. Don Brown in kitaplarini okurken merak salmistim kase ve diger nesnelere, tapinak sovalyeleri, vatikan, illuminati, roma imparatorlugu, kudus, hatay, akdenizdeki sovalye yonetimindeki adalar, vs... ama hep ayni fisiltilardan turedigi belli olan hikayelerle karsilastim. Insallah gercekten vardir ve sonuca ulasirsiniz... Kolay gelsin :)

Son düzenleme:

İndiana jones

Editör
Kutsal kase; gercekten var olduguna dair somut kaniti olmayan, fakat her din icerisinde oldugu gibi halkin inanclarini ve hayallerini kullanarak somurebilmek ve din tuccarlarinin isteklerini yerine getirebilmek icin ortaya atilmis bir kandirmaca diye dusunuyorum. Don Brown in kitaplarini okurken merak salmistim kase ve diger nesnelere, tapinak sobalyeleri, vatikan, illuminati, roma imparatorlugu, kudus, hatay, akdenizdeki sovalye yonetimindeki adalar, vs... ama hep ayni fisiltilardan turedigi belli olan hikayelerle karsilastim. Insallah gercekten vardir ve sonuca ulasirsiniz... Kolay gelsin :)
Çikardigim zaman müdür olcam binada sade kase olcak ziyaretciler kaseye bakmaya gelcek avrupadan ünlenecem rianna bile gelcek kase bakma fotoraf çektirmeden baktirmacam

Turko

Uzman
Biri çayları dağıtsın akşamın konusu açılmış :)

İndiana jones

Editör
Biri çayları dağıtsın akşamın konusu açılmış :)
Aynen hafızayı kaybettim bu aralar yoktum sitede çok fena sarmiştim zorla hocaya götürduler hobimi aldılar geçen gittim okuttum kendime gene eski halime gelmeye başladim bu ara bu kase içen ölumsuz oluyor yani bu kaseden su içen cennete gidiyor sorgu sualsiz hristiyanlar için çok önemli ya başka müslumanlarin aradigi bir şey soyleyinde ona yoğunlaşalin kimse gelmiyor ya

akyol

Bilgili Üye
dostum bu neyin kafasıysa lütfen bana da ver bu kafayı yaşamak herkese nasip olmaz sen açık açık alaçağa geçmişsin :)

jeolog

Co Admin
Co Admin
Piri Reisin haritasinda yer alan gizemli kirmizi sacli şahsi arastirabilirsin.

Y@vuz

Aktif Üye
Sahi ya öle bi şahıs varmı gerçekten.bu harita ve kırmızı saçlı gerçekmi

Ebu Computer

Bilgili Üye
Yol + Yemek + Sigorta + kalacak yer var mı ?