Kurumuş Dere yatağında 3 kesik oyma

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sarıyerli34 ustam 3 kesi, 2 kesi, son nokta için veya son noktaya yön vermesi için 1 kesi yi bulmamız gerekiyor sanırım. ilk ve ikinci işaretleri kroki de yönleri ve mesafeleri ile çizerek buraya yüklerseniz şifreyi çözmek daha kolay olacağını düşünüyorum. izlerin yönünüde krokide belirtin.

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Sarıyerli34 ustam 3 kesi, 2 kesi, son nokta için veya son noktaya yön vermesi için 1 kesi yi bulmamız gerekiyor sanırım. ilk ve ikinci işaretleri kroki de yönleri ve mesafeleri ile çizerek buraya yüklerseniz şifreyi çözmek daha kolay olacağını düşünüyorum. izlerin yönünüde krokide belirtin.
Dediğiniz gibi olabilir ustam.. benim düşüncem ise o 3 çizginin dik olanı yön veriyor.. alt taraftaki 2 yatay çizgiyi dik çizgi yönünde bulunması icap ediyor olabilir..Diğer taraftan son noktada boşluk ve değerli alıyorum.. ustam birde ilk işaretin orda dikdörtgen oymanın üst tarafındaki ok işareti bence bu işte kilit rol oynuyor..
Alanın krokisinide çizer atarım ustam selametle kal

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 215751

çizimim iyi değil, idare et kardaşım.
bu kaya üzerinde çok işaretler var.
Sağ ortadakiler yıkanıp kururken çekilmeli.
Kolay Gelsin.
ustam estağfirullah çizimde sıkıntı yok fakat dediğin gibi burayı ıslatıp öyle çekmeli.. yakında cihaz ile bakıcam inşallah ve özellikle boşluğun sınırı çubukların paralel yaptığı yere bakıcam.çubukla yaptığım tespitlerden sonra cihazda olumlu gösterirse artık ya Allah bismillah diyip girmeli diye düşünüyorum...selametle kal ustam

Sarıyerli34

Bilgili Üye
BulursamKader25 ustam selamun aleyküm derinlik alma hakkında bir kaç sorum var..
ben derinliği böyle alıyorum;
boşluk aldığım noktanın sınırlarını tespit ediyorum.. içerideyim çubuk X vaziyetinde.. dışa doğru yürümeye başlıyorum.. çubuklar yana açılıyor devam edip çıkıyorum(başlangıç noktasını burası kabul ediyorum) ilerledikçe çubuk geri açılıyor ve ben devam ediyorum..çubuklar dik pozisyonda ileriye dönük olunca duruyorum.. başlangıç noktasıyla son noktayı ölçüyorum..!!! usulde sıkıntı varmıdır ustam.. selametle kal

Esteban74

Editör
Kardeşim kolay gelsin inşallah.
Bu söylediğin sistemde derinlik alırken , herzaman değil ama hatalar olabiliyor.
Bu kabloyla ölçüm var. BulursamKader25 ustamın konulaında var. Bu ölçümüde uygula derim.
Çubuklarda bakır kabzeler duruyorsa onlarıda çıkartıver.
Selametle