Kum saati işareti

sğlm

Aktif Üye
Selam değerli ustalar , kum saati işareti hiç duyan gören , bilen var mı , kum işareti diye define işareti var mıdır ne için yapılmıştir , 4 cm ye 7-8 cm büyüklükte işaret

sğlm

Aktif Üye
Görüntü normalde görünmüyor islatigi zaman az birşey görünüyor gizli yapılmış , ama fotoda kalite gidiyor , sadece define için kum saati diye gören duyan var mı sorayım dedim . Onu öğrenmek istedim değerli dostlar

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
İşaretiniz buna mı benziyor

Adsız.jpg

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Keşke çizimsiz yalın halini yüklese idin daha iyi olur du

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Devgili kardeşim bu bir saat falan değil burada bir haç var. İyice bakar isen anlarsın. Tabiki temiz resme. Etrafta olanlarıda resimler isen daha iyi olur . Bu haç burada niçin var bunu anlamanın yolu buranın tarihini ve etraftaki kutsal yerleri yada önemli mezarlarımı temsil eder mi siz birazda buranın tarihinden anlatın
Screenshot_2022-05-25-18-38-48-981_com.whatsapp_2.jpg

sğlm

Aktif Üye
Devgili kardeşim bu bir saat falan değil burada bir haç var. İyice bakar isen anlarsın. Tabiki temiz resme. Etrafta olanlarıda resimler isen daha iyi olur . Bu haç burada niçin var bunu anlamanın yolu buranın tarihini ve etraftaki kutsal yerleri yada önemli mezarlarımı temsil eder mi siz birazda buranın tarihinden anlatın
Ekli dosyayı görüntüle 301367
Vaybe gözünün yağını yiyeyim helal olsun , foto kalitesi gider hiç görünmez diye başta foto atmadım , iyiki attim , gerçekten hac imiş , bilgiler ve foto ekleriz İnşallah tşk ederim

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Konu açıklığa kavuşmuş. Ben ek bilgi vermek isterim.
Kum saati olarak yaptığınız çizime denk gelirseniz eşkıya baltası üzerinde durabilirsiniz.
Onu da not edin karıştırmayın.

sğlm

Aktif Üye
Konu açıklığa kavuşmuş. Ben ek bilgi vermek isterim.
Kum saati olarak yaptığınız çizime denk gelirseniz eşkıya baltası üzerinde durabilirsiniz.
Onu da not edin karıştırmayın.
Eyvallah tşk ederim usta , dediğin gibi de mantıklı , bu işaret taş kuru iken birşey görünmüyordu şüphelendim taş a 1 karış mesafden baktım sadece bir çizik gidebildim su döktüm az birşey kurudu yeni göründü çok zor görünüyor , daha doğrusu , taş biraz daha kuruması lazımdı net görünsün diye ama şansıma bulutlu oldu soğuktu kurumuyordu bıraktım bakalım , bı dahakine taşı fırçayla yikayayim baska neler çıkar,