Köpek budu olan degirmen

balkaya34

Bilgili Üye
KÖPEK BUTLU DEĞİRMEN
Çalkaya28 in yazılarından,,
:1=Değirmenin yanında bir kaya var kayada köpek budu var bunun karşısında dut ağacları var , 2= burada bir armut ağacı var ağaçta çizme işareti var , 3=aşağıda bir çayır var burada3 taş var 3 taşın yanıda bir çeşme var suyu fazla akmaz damlacık şeklinde akar, 4=ğirmenin önünde bir çayır bu çayıra çok çayır denir veye büyük çayır denir çayırın alt tarafında bir taş var öküze benzer burada bir delik delikten bakınca derviş işareti var dervişe yakın iki taş var iki taşın arasından bir at arabası geçer, 5=Ekli dosyayı görüntüle 306562 değirmenden yukarı bir alan var oradaki taşlarda atları bağlamaya bir yer var burada bir taş var üzerinnde oturma yeri var bunun üzerinde bir özengi var değirmenin bacalığında 7 merdiven var 3 ana kayadan oyma 4 yapmadır,,,
Benim burda daha araştırma yapmam gerekiyor demekdir, Oküzler burda ,bakracli kız burda, değirmen burda , Bir-çok işler burda,
IMG-20220110-WA0016.jpg

Son düzenleme:

balkaya34

Bilgili Üye
Hocam inanın çok baktım sizin saydıklarınızı göremedim. Vaktiniz olursa reaimde işaretleyebilirmisiniz.

Ben anlatamamışım Usdam,,
Benim elime geçen belgede Buradaki değirmenin yakınında köpek budu olduğundan bahsediyor, Henüz onu bulmadım , Yazımın başındada yazmışım, Burada tekrar araştırma yapıp , varsa köpek budunu resimleyeceğim,,,

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yılanın sağ arkasında dere içinde üçgen var. Mahsen nerede onu bul.

balkaya34

Bilgili Üye
Kayanın yüzeyinde oymalar var o oymalar aslında Ağaç başlarıdır, Yanı o oymalar karşılıklı olur ve oraya ağaç başlarını bastırıp kilim ile suyu tutarlar tada oraya başka bir şeyler kullanıp su tutarlar , Eğer başka varsa onlar ancak solar azaldığında oraya girip arayınca bulabiliriz,

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim ilk resimde üçgeni işaretledim ve aynı resimde sağ üstte iki tepenin arasında açılmış bir oda bak yoksa aradığın odalardan biri orada olmalı. Üst tarafından çubukla kontrol edebilirsin.
İkinci resinde işaretlediğim noktada işaretmi var yoksa aşınmadan dolayımı öyle görünüyor kontrol et. Bu derenin içerisinde başka işaretler varmı kontrol et.

Ekli dosyalar

balkaya34

Bilgili Üye
Kardeşim ilk resimde üçgeni işaretledim ve aynı resimde sağ üstte iki tepenin arasında açılmış bir oda bak yoksa aradığın odalardan biri orada olmalı. Üst tarafından çubukla kontrol edebilirsin.
İkinci resinde işaretlediğim noktada işaretmi var yoksa aşınmadan dolayımı öyle görünüyor kontrol et. Bu derenin içerisinde başka işaretler varmı kontrol et.

Ilk resimdeki Sarı kalem işaretinizin olduğu yer Eşkıyanın GÜMRÜK noktasıdır orası yolun hemen köprüden geçince sağda 50.metre kadar mesafede bir Kontrol noktasıdır , Her yönden geleni ordan götürür, Gelen kervanları burada kontrol edermiş ,,Henüz orasının içine girmedim ,Uzaktan bir resmini çekebildim zaman yetmiyor heryeri inceleyemiyoruz, orayada sira gelecek INŞAALLAH, ikinci resmdekinide tekrar gittigimizde inceleriz,
Uzaktan görüntüsüdür böyle, bunu öküzün yanında iken çektim ,Eskisi 2021 tarihli olan ,Diğeri yeni ,
IMG-20230227-WA0005.jpg
DSC_0010.jpg

Son düzenleme: