Kocaeli - Yalova bölgesinden Çubukçu arkadaşlar

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 244349
.
Yanasip16 kardeşim .. yanlış yerde mi işlem yaptın nedir ... .. mavi ile işaretlediğim alanda işlem yaptın çubuk tuttunsa sola işaret veriyor olması lazım ... .. sen benim çizdiğim kırmızı işaretin mavi ile çizdiğim birleşme noktasından 30 veya 40 cm çukur eş .. 1 saat sonra çubuk tut bakalim ne diyecek .. ve x koyduğum yerde de aynı işlemi yap ... verileri burada yaz ...

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
.
Yanasip16 kardeşim .. yanlış yerde mi işlem yaptın nedir ... .. mavi ile işaretlediğim alanda işlem yaptın çubuk tuttunsa sola işaret veriyor olması lazım ... .. sen benim çizdiğim kırmızı işaretin mavi ile çizdiğim birleşme noktasından 30 veya 40 cm çukur eş .. 1 saat sonra çubuk tut bakalim ne diyecek .. ve x koyduğum yerde de aynı işlemi yap ... verileri burada yaz ...

Yanasip16

Member
.
@Yanasip16 kardeşim .. yanlış yerde mi işlem yaptın nedir ... .. mavi ile işaretlediğim alanda işlem yaptın çubuk tuttunsa sola işaret veriyor olması lazım ... .. sen benim çizdiğim kırmızı işaretin mavi ile çizdiğim birleşme noktasından 30 veya 40 cm çukur eş .. 1 saat sonra çubuk tut bakalim ne diyecek .. ve x koyduğum yerde de aynı işlemi yap ... verileri burada yaz ...
abi merhaba yok bir işlem yapmadım orada kazma olduguna bakma bahcede şans eseri çıkmış o . Sen zaten bana çizmiştin bende aynen burasıydı gördüğüm yer demiş ve şaşırmıştım. Bu fotoyu hiç koymamıştım sen bunu görünce yanlış yeri eşelediğimi sandın sanırm ? mavi yerle hiçbir ilgi yok sen zaten mevzunun oldugu yeri bana çiziyorsun tek sıkıntı seninle denk gelemememiz..

Yanasip16

Member
Ekli dosyayı görüntüle 244399@uçmuş usta, 1.5 sene önce çizmiştin abi ozaman siteye koydugum resim buydu sen farklı görünce sağ tarafında calışma yaptıgımı zannettin ama o yeğenlere çektirdiğim fotoğraf onlar orada öyle cıkmış 1.5 sene önceki hali nasılsa halen o sekil duruyor bu aralar ruyalara girmeye basladı yine akılda yokken galiba vakti geliyor..

Mushap

Editör
Tekrar hoş geldin ustam konuyu hatırlıyorum da önce kendin bir çalışma yapsan ustaların yorumları doğrultusunda sonra netice alamaz isen çubuk kullanıcısı veya dedektör e geçsen bu kadar zaman geçti bi kaç gün de kendi çalışmanı yap ve ustalar ile durumu değerlendirerek devam et derim.kocaelide bir bayram abi bir keskingöz yok malesef

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
abi merhaba yok bir işlem yapmadım orada kazma olduguna bakma bahcede şans eseri çıkmış o . Sen zaten bana çizmiştin bende aynen burasıydı gördüğüm yer demiş ve şaşırmıştım. Bu fotoyu hiç koymamıştım sen bunu görünce yanlış yeri eşelediğimi sandın sanırm 😊 mavi yerle hiçbir ilgi yok sen zaten mevzunun oldugu yeri bana çiziyorsun tek sıkıntı seninle denk gelemememiz..
.
ustam rabbim bahtını açık etsin ...görüşme işi nasip diyelim ..bu aralar 1 yere çıkamadım... karadeniz turu okullar tatil olunca başlar okul süresi içinde il dışına çıkamıyorum zaruret olmadıkca....fakat yakında başlar ... hem bu işlerle alakalı hem 1 kaç hasta için zonguldağa gitmem lazım .... aklımdasın yanımda çoluk çocukolmazsa uğramaya çalışırım ... orada yeğenlerimde var onlara uğrarım .. 1 yeğenimde sen olursun çayını içmeye uğramaya çalışırım ...fakat biz burada asıl olan sizler kendiniz başarın öğrenin kimseye muhtaç olmadan tespitlerinizi yapabilmenizdir ...
rastgelsin

Yanasip16

Member
Bayram evveli uçmuş ustamın çizdiği yeri açtım abiler. Ben x işaretli yerin güneyini 1.5 mt gerisine işlem yapmıştım. Ama birebir orası gösterildi ve ucmus ustada direk orayı çizdi burası neden sinyal veriyor dedi cok şaşırmıştım. Kesik küp parçası ilk açtıgım yerden cıkmıştı. Ama kuzeye doğru kayıyordu cubuk. Suan actıgım yer de 130*210 cm derinliğinde. Krom cubukla baktım kendım.

Bende altın tepkimesi krom cubukta altın üstünde ikisi sağa ve sola acılıyor. Gümüşte sol kapanıp sağ dik duruyor metalde carpı yapıyor.

İlk olarak orada carpı aldım bekledim 20 cm güneyinde açtı. Yine bekledim sol kapadı.

gümüş ve altın karışık oldugunu düşünüylrum.

İlk 70 cm eskı rum evinin molozlarını ayıkladım :) kırık bol bol küp parçaları. Eski gavur çivileri

110 cm doğru toprak kömürleşmeue basladı. Ardından 2 at nalı ve 1 eski kama cıktı kama dediğimde ot biçme kaması. Hepsini uzaga fırlattım.

Her bulunan seyden sınra tabıkı testı yıne yaptım bu tür ıvır zıvırlardan sonra carpı işareti hiç vermedi.

sonra killi toprak geldi o biraz ugrastırdı ama onuda aştım. Bu sefer cubuklar X ile çizilen yerin 30 40 cm gerisinde yanı ekrana doğru olan kısıma açtı. Oraya doğru genişletmeye basladım sol taraf kapandı.

Şu an 2.10 mt de sadece o kısımda dere kumu ve ufak dere taşları cıkıyor. Karşı tarafında normal toprak. Ama ilk açtığım yer ile @uçmuş ustanın iaşretlediği yer arasına veriyor gittikçe. Kumları baya cıkardım ama halen içe doğru devam etmekte açıkçası çökmesinden de korkuyorum.

2.10 derinliğinde oldu ve bıraktım. Sanırım makina ile içine girip o dere kumu olan topraga tutmak gerekecek . Yine Ya nasip diyorum ?

Son düzenleme:

Yanasip16

Member
Ekli dosyayı görüntüle 247319
Kabaca ,
açık yeşilli x , bana ruya ve gercek olarak gösterilen yer.

Mavi x , @uçmuş ustanın burda sinyal var dediği yer.

pembe olan yer ilk 60 70 cm de kesiilmiş küp parçasının cıktıgı yer. Kazdıkca sarı bölgeye doğru gidiyordu..

sarı alanlı yer de 130 a 2.10 indiğim yer. Sarının güneyindeki cıkıntılı yerde dere kumu ve cakıl. Ve orada aldığım işaret yaklaşınca cukurun içindrn ve üstündrn ona doğru açıyor sag sola 7 8 sn sonra sol göğsüme vuruyor sağ dik duruyor. ( krom cubuk )
koyu renk yeşille çizdiğim cubugun duruşu sarı alanın güneyinde.

yorumlarınızı bekliyorum Arkadaşlar.

Son düzenleme:

Smokin

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 247319
Kabaca ,
açık yeşilli x , bana ruya ve gercek olarak gösterilen yer.

Mavi x , @uçmuş ustanın burda sinyal var dediği yer.

pembe olan yer ilk 60 70 cm de kesiilmiş küp parçasının cıktıgı yer. Kazdıkca sarı bölgeye doğru gidiyordu..

sarı alanlı yer de 130 a 2.10 indiğim yer. Sarının güneyindeki cıkıntılı yerde dere kumu ve cakıl. Ve orada aldığım işaret yaklaşınca cukurun içindrn ve üstündrn ona doğru açıyor sag sola 7 8 sn sonra sol göğsüme vuruyor sağ dik duruyor. ( krom cubuk )
koyu renk yeşille çizdiğim cubugun duruşu sarı alanın güneyinde.

yorumlarınızı bekliyorum Arkadaşlar.
Sen bu gidişle orayı komple kazacaksın. Demedi deme
Sonu hayırlı olsun inşalalh

Yanasip16

Member
Sen bu gidişle orayı komple kazacaksın. Demedi deme
Sonu hayırlı olsun inşalalh
ustam ben burayı 3 senedir görüyorum bayram arefesi yine gördüm diye kazdım yoksa onuda kazmazdım ? ve asla suan zaten bıraktım baska yere kazma vurmam biraz üşengec insanım zaten diyorum ya 3 senedir sadece ya nasip diyorum ayaga takılmasını beklıyorum halende hayret ediyorum nasıl indiğime orayı o kadar. Emareler bunlar fikirleriniz ile hareket edecegim.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Köyde jsb varsa, 3 saat kirala.
3.5 metreye kadar o alanı harman etsin.
Elle uğraşma.
Hiç değilse aklından çıkmış olur.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Senin içine kurt düşmüş ha bire kaşındırıyor :)
Bu amareleri görsem biraz daha gayret ederim . Hiç birşey şey vaktinden önce tecelli olmaz.