Kitabe mezar steli

Beneditte

Member
Dil bilimci abilerim sizden çeviri rica ediyorum.Bos vaktinizde göz atabilirseniz sevinirim.
En görünür fotoğrafı elde etmeye baya çabaladım. Islayıp kurumaya yakin çekim yaptım.
Bir tarlada bulundu .
Malesef çok ufak bir kısım mevcut.
Taş üzerindeki işaret ve harfleri kalem ile de çizdim . Değerli bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Abi anlasilmayan yeri elimden geldiğince yazarım .
İnce uç siyah keçeli kalem ile o taşın üstündeki her harfin üzerinden dışarı taşırmadan geç.Sonra tekrar resim çekip konuya eklersin.Birde o şekil bakalım.​

Son düzenleme:

Beneditte

Member
Edinince tekrar bu konuya etiketliyeyim abi sizi o zaman , bu noktadan devam edelim

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Dil bilimci abilerim sizden çeviri rica ediyorum.Bos vaktinizde göz atabilirseniz sevinirim.
En görünür fotoğrafı elde etmeye baya çabaladım. Islayıp kurumaya yakin çekim yaptım.
Bir tarlada bulundu .
Taş üzerindeki işaret ve harfleri kalem ile de çizdim . Değerli bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Tarlada size araştırma görevi gözüküyor

balkaya34

Bilgili Üye
Bir tarlada bulundu .

Selam usdatim : Bu taslardaki yazı İç anadolu bölgesinden mi acaba, Eger öyleyse ki oyle saniyorum bunun devami olmasi gerekiyor 12 veya 14 tane gibi. (( ANKAKATAKKI )) yazıyor

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Selam usdatim : Bu taslardaki yazı İç anadolu bölgesinden mi acaba, Eger öyleyse ki oyle saniyorum bunun devami olmasi gerekiyor 12 veya 14 tane gibi. (( ANKAKATAKKI )) yazıyor
Nedir bu taş usta 12 veya 14 tane olması gerekiyor ?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.

İnce uç siyah keçeli kalem ile o taşın üstündeki her harfin üzerinden dışarı taşırmadan geç.Sonra tekrar resim çekip konuya eklersin.Birde o şekil bakalım.​
Arazi cantama bu kalemden koymaliyim.
Bu zamana kadar neden aklima gelmedi :(