kilise yeri

Evrensel

Member
ustam tam tünelin başladıgı yerdee calışıyoz bizz 20 metre tünel gidiyo dedim yaaa odalar 20 metre yukarda biz tünelin başladıgı yerde calışma yapıyoz

Evrensel

Member
tünel dogu yönünde 30 metre ilerde göze var bide gözenin 7 metre arkasında 1 oda boşlu daha var ayrıyeten metal testide yaptık metalde var nerde calıscagımızı şaşırdık gözedemi calışak yoksa tünelin başladıgı yerdemi tünelin girişini bi türlü bulamıyoz zaten bu işlerden anlamadıgımz icin yardımcı olun biraz

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
tünel dogu yönünde 30 metre ilerde göze var bide gözenin 7 metre arkasında 1 oda boşlu daha var ayrıyeten metal testide yaptık metalde var nerde calıscagımızı şaşırdık gözedemi calışak yoksa tünelin başladıgı yerdemi tünelin girişini bi türlü bulamıyoz zaten bu işlerden anlamadıgımz icin yardımcı olun biraz
meydanda görülen bir boşluk var ok...onun üst tarafdan itibaren boşluğu takip edin cubuk vb cihazlarla

Evrensel

Member
ustam odalardan başladık boşluga baktık cubuklarla odadan aşaya 20 metre boşluk iniyor 1 metre genişliginde boşlugun tam biti yerde calışıyoz biz tünelin girişini bulamıyoz boşlugun biti yerde duvarlar orulu topraktan kare şeklinde kalıplar yapmışlar ormüşler ileri dogru gidiyo oo kalıp duvar onumu takip edelim yoksa boşlugun tam başladı yerden aşaya dogrumu kazak nasıl yapak

kaynak

Sıkıntı asıl şuradadır, örneğin bir kare çizelim bu kare kilise olsun siz bu karenin neresinde, hangi yakasındasınız.Karenin etrafındamı yoksa yandaki başka bir yapının altımı eşeleniyor? kilisenin dört bir köşe projesi ortaya çıkarılmadan bu işin çözülmesi zor görülüyor

Evrensel

Member
ustam sen telefon numaranı at bana ben sana watsaptan yazıp anlatim detaylı şekilde yarın resimleride cekip atim

kaynak

ustam sen telefon numaranı at bana ben sana watsaptan yazıp anlatim detaylı şekilde yarın resimleride cekip atim
Bu tel işi değil çalışma işidir, normal şartlarda güvendiğiniz bir usta varsa sahaya getirin en realite hareket budur ortada bir yapı var!

eski

Editör
bina Uzunluk doğu batı yönünde olur,
500 yılına kadar yapılan kiliselerde giriş batıdan olur apsis doğuda olur,
500 yılından günümüze kadar yapılan kiliselerde giriş doğudan apsis batıda olur.
kilisenin tarihini biliyorsanız o yönden apsis e gidersiniz. sonra bakılacak yerler malum.
kolay gelsin.

Evrensel

Member
ustam dogru diyosn sag tarafımda düzlenmiş biyer var kazı yaptım yerin 4.5 metre sagında küp ve kemik cıkıyo metalda var ama tam kazımadık orayı en sona bıraktık

Evrensel

Member
Ekli dosyayı görüntüle 252034Ekli dosyayı görüntüle 252035yuvarlak cizdim yer ustam kazı yaptımız yer 20 metre yukarı dogru boşluk devam ediyo kara şekilde cizdim yer mezar ustam yarım metre kazdık küp ve kemikler cıktı orayı bıraktık şimdilik okla cizdim yer göze ustam gözenin 7 metre arkasında 1 oda boşlugu daha var 2 atım resimde kazı yaptım yerin 20 metre yukarısı oda var dedigim yer orayıda biz kazdık ordan elektirik diregi gibi kocaman direk cıktı değişik bi harcadan yapılmış