Kilise hakkinda bilgisi lazım

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Tarih bilgisi mi istiyon ustam. Kilisede bakılacak yerler bellidir. Sen de gayet iyisin bu konuda. Girişte üstte harita var. Onu yakından çeksen çok iyi olur.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tarih bilgisi mi istiyon ustam. Kilisede bakılacak yerler bellidir. Sen de gayet iyisin bu konuda. Girişte üstte harita var. Onu yakından çeksen çok iyi olur.
Ustam kileseden sonra okul olarak kullanılmış. o harita 2003 yıllarına ait bir harita kilise ise 1930 lu yılların.
Öncelikle yılan neden yukarı doğru ve yanındaki saat neden 8 konumunda. Ters köşedeki keçi ise yüksek konum geyik ise ne alaka . Burası ermeni kilisesi benzer işaretlere rastlayan oldumu ? Bu arada iki kapı var biri ana kapı diğeri arka sağda bulunuyor.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Dadaş bura gibi cok yerler sen bilirsin sizin oralarda koylerde
Ya coban evi ya oturma evi
Veya tandir evi samanlik olarak kullaniyorlar
Tortum uzun dere cat narman aşkale ılıca
Sen kaya gibi ilcelerin koylerinde bir cok kez karşılaştım
Buda onlardan biri 🤫

Bu bolgelerin tamami rum ve ermeni yerleskeleri
Imkanin varsa zeminde bosluk bak
Mahzen girişi tespit edebilir isen sayet donem soygunu yememiş ise ki bilirsin
Senin bolgende cokca donem soygunu oldu
Ama çoğuda oldugu gibi duruyor
Belki nasibin olur

Burdaki en onemli unsur
Yöre sıkıntılı Gardaş sizinkiler
Rahat calisman icin bu şart

spyfrs

Moderatör
Moderatör
saate göre 8 yöünde yılanı bul ki kuyruguda 8 yönüne doğru göstermiş yılanı bul parayı al dadaş kucuk kilise ama yinede malı olur. sen 8 yönünde bak bakalım ne var saatın yanında kitabe sonradan kapatılmış yapım yılı 1880lerde sanırım. belki saat girişleride gösterebilir iki giriş var dedin bak bakalım saate uygun mu girişler eğer öyleyse 8 yönünde ki kapı tarafında yine yılanı bulman lazım diye düşünüyorum.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Dadaş bura gibi cok yerler sen bilirsin sizin oralarda koylerde
Ya coban evi ya oturma evi
Veya tandir evi samanlik olarak kullaniyorlar
Tortum uzun dere cat narman aşkale ılıca
Sen kaya gibi ilcelerin koylerinde bir cok kez karşılaştım
Buda onlardan biri 🤫

Bu bolgelerin tamami rum ve ermeni yerleskeleri
Imkanin varsa zeminde bosluk bak
Mahzen girişi tespit edebilir isen sayet donem soygunu yememiş ise ki bilirsin
Senin bolgende cokca donem soygunu oldu
Ama çoğuda oldugu gibi duruyor
Belki nasibin olur

Burdaki en onemli unsur
Yöre sıkıntılı Gardaş sizinkiler
Rahat calisman icin bu şart
Ustam diyelim burası sağlam ellenmemiş. Benim bir bilemedin 2 kez işlem için fırsatım olacak ister içi ister dışı olsun. Ama içi daha rahat çalışılır. Buradaki fırsatımı boşa harcamak istemiyorum. Bu yüzden kırk düşünüp bir işlem yapmalıyım. İçerde tahtalar ve eşyalar olduğu için cihaz çalışması çok zor. Birde zamanında içereisinde sıvanıp boyandığı için diğer işşaretler kaybolmuş. Dışarda ana kapının önü bayır aşağı iniyor. Sağında ve solunda mahsen olacak şekilde düzlük var. Diğer yandan yorumuna güldüm çünkü yöre halkı dediğin gibi büyük sıkıntı. Yabancı kuş görseler direk şikayet ediyorlar. Buranın şeytanı bol olduğu için şansımı kaçırmak istemiyoruım.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
saate göre 8 yöünde yılanı bul ki kuyruguda 8 yönüne doğru göstermiş yılanı bul parayı al dadaş kucuk kilise ama yinede malı olur. sen 8 yönünde bak bakalım ne var saatın yanında kitabe sonradan kapatılmış yapım yılı 1880lerde sanırım. belki saat girişleride gösterebilir iki giriş var dedin bak bakalım saate uygun mu girişler eğer öyleyse 8 yönünde ki kapı tarafında yine yılanı bulman lazım diye düşünüyorum.
8 yönüne bakmaktansa
Mihraba sirtimi verip
11 ile 14 yönüne bakarim 😉

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Ustam diyelim burası sağlam ellenmemiş. Benim bir bilemedin 2 kez işlem için fırsatım olacak ister içi ister dışı olsun. Ama içi daha rahat çalışılır. Buradaki fırsatımı boşa harcamak istemiyorum. Bu yüzden kırk düşünüp bir işlem yapmalıyım. İçerde tahtalar ve eşyalar olduğu için cihaz çalışması çok zor. Birde zamanında içereisinde sıvanıp boyandığı için diğer işşaretler kaybolmuş. Dışarda ana kapının önü bayır aşağı iniyor. Sağında ve solunda mahsen olacak şekilde düzlük var. Diğer yandan yorumuna güldüm çünkü yöre halkı dediğin gibi büyük sıkıntı. Yabancı kuş görseler direk şikayet ediyorlar. Buranın şeytanı bol olduğu için şansımı kaçırmak istemiyoruım.
E sence haksızmıyım 🙄
ula Gardaş ben bunlarin ciğerini bilirem
hemde ispir he 😳😳
la ben sana daha ne diyem Çörek sufatlı gardaşım
heçmi işin yok baska yer yok gettin oraya bulaştın 😁
neyse sadete gelelim
kapinin önünden bayir asagiya inen seti yakip et
70 ila 100 metreye kadar papaz evinden geri kalanlara rastlicaksin veya eski bir cesmeye 😊
Kiliseden papaz evine veya kuyuya giden dehlizlerin seti o gormus olduğun
eyer papaz evini bulursan veya eski kuyu cesme
ordan da ar-ge ni surdure bilirsin ssnin icin belkide daha rahat olacaktir
ama yok üzerine baska ev yapilmis ise ona yapacak birsey yok tek çare yine kilise

zemini kaldır madan orda islem yapma şansın sıfır
eyer bir yeri noktayi kaldorayim dersen
iceri girince 3 ila 5 adimda saga dön 4 üncü adımda kuyuya denk gelirsen bu senin icin bir sans olabilir

Kamhi Leonard

PiSaGoR
öte yandan dadasim dışarda nereye bakarim dersen
kilisenin mihrabina sırtını ver
11 ila 2 yonunde 3 lemelere dikkat et
kaya olur ağaç olur mezar olur eski masatlikta bu yönlerde öğren orayida pas gecme
masatligin duvari boyunca cihaz varsa cihaz tutmani tavsiye ederim