Kayalarda ki kasalar ve Horasan

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Sorunu anladim. Bir kayanin sadece belli bir yuzeyinde kopurme var fakat kalaninda hic gozlenmiyor. Kopuren kisim horasan olabilir mi? Yuzeyde bulunan kayalarda ruzgarla asinmis parcalar birikebilir. Bu durumda da kopuren bir alan gorulebilir. En temiz anlama yolu kayanin kenarindan cekicle bir parca (20cm lik) kirip acilan yuzeye porcoz dokmek olur.
Yazdıktan sonra görebildim mesajınızı.
Teşekkür ederim bu cevap benim için yeterli.

Meraklıyımm

Aktif Üye
Çok şüpheli giriş için bile uygun.
Usta bu resmi 1 ay önce çekmişyim, araziyi keşfe çıktıgımda, ama resmi çekerken inan burasını hiç farketmedim , daha çok büyük kaya kitlrsi ve kitkenin üzerindeki işaretlerle ilgilenmiştim, resimler siteye yükledikten sonra siz üstatlar ayıktırdınız beni ?

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Usta bu resmi 1 ay önce çekmişyim, araziyi keşfe çıktıgımda, ama resmi çekerken inan burasını hiç farketmedim , daha çok büyük kaya kitlrsi ve kitkenin üzerindeki işaretlerle ilgilenmiştim, resimler siteye yükledikten sonra siz üstatlar ayıktırdınız beni ?
İşaretten önce çevre fotosu daha çok önemlidir.Örnek olarak patika yoldan yürümeye başladınız yolun görseli daha sonra işaretin olduğu kaya karşınızda kayanın 4 yandan çekilmiş detaylı fotosu gibi.Sadece işarete zoom yapmayın.Nasıl iyi dilekçe iş bitirirse iyi detaylı resimleme de iş bitirir..

Meraklıyımm

Aktif Üye
Çok şüpheli sadece kasa olarak düşünmeyin paylaştığınız görsel oda girişi için bile uygun.
Üstat,
Bu resimleri 1 ay önce araziyi keşfe çıktıgımda çekmiştim, ve o an için daha çok büyük kaya kitlesi ve üzerinde ki işaretlerle ilgilenmiştim, ve burası dikkatimden kaçmış, resimleri siteye yükledikten sonra siz üstatlar ayıktırdınız beni ?

Meraklıyımm

Aktif Üye
bu resimlerle yeni bir konu ac herkes fikir beyan eder icinden sana uyani alip kullanirsin mekaanin ziyadesiyle guzel ve ozel.
Tşkler üstat, şu an malesef oraya gidemiyorum, ama hava şartları el verdigi zaman ilk fırsatta gidecem ve yeni bir konu açıp siz degerli üstatların yorumlarını alacam inşalah,
Saygılar